Grāmata: triloģija “Divergent”, jeb “Citādie” (Veronika Rota)

9788427201187_p0_v2_s260x420Kādu vakaru pārlūkojot Amazon.com elektronisko grāmatu dižpārdokļus (bestsellerus) ievēroju, ka topā ir Veronica Roth “Divergent” sērijas grāmatas “Divergent“, “Insurgent” un “Allegiant” kā arī 5 starpstāsti “Free Four“, “The Transfer“, “The Initiate“, “The Son” un “The Traitor

Grāmata stāsta par vidi, kur sabiedrība ir sadalīta 5 “frakcijās”, jeb cilvēku grupās, kur katrai grupai piemīt kādas savas unikālas spējas un instrumenti. Protams, ka grāmatas ir par šo sabiedrības daļu mijiedarbību un jaunas meitenes ceļu patiesības un taisnības meklējumos.

Trešā daļa, jeb “Allegiant” tika publicēta tikai 22. oktobrī, līdz ar to latviešu valodā tik drīz nebūs pieejama. Varu tikai pačukstēt, ka sižetiski, trešā daļa ir ļoti atšķirīga un aizraujoša, lai gan izpildījumā var manīt to, ka autore ir visnotaļ sasteigusi nobeigumu. Laikam jau tādēļ, ka grāmatas ir populāras un komercializācija pieprasīja trešo, noslēdzošo daļu vēl pirms filmas iznākšanas… Trešā daļa no pirmajām divām atšķiras ar to, ka tiek stāstīta no 2 perspektīvām – Tris un Four. Man tas nedaudz kaitināja.

Kopumā grāmatas ir ļoti aizraujošas un interesantas. Īpaši patiks tiem lasītājiem, kas izbaudīja “Bada Spēles”.

Un vēl – nelasiet internetā atsauksmes par pēdējo daļu. Ļoti daudzas atsauksmes satur informāciju par visnotaļ savādo nobeigumu, kas var nopietni sabojāt Jums lasītprieku.

Jau 2014. gadā ekrānus ieraudzīs arī filma. Zemāk arī treileris:

2 thoughts on “Grāmata: triloģija “Divergent”, jeb “Citādie” (Veronika Rota)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.