HTC One apskats

HTC-ProductDetail-Hero-slide-04Pirms kāda man bija jāizvēlas telefons pašam sev ikdienas lietošanai. Viegli ir ieteikt citiem balstoties uz informāciju ko zini, informāciju ko vari atrast, bet kad pienāk laiks izvēlēties pašam sev telefonu un nepieciešams pašam savu naudiņu nolikt, tad gribas labāko, kas ir pieejams.

Kad ķēros klāt izvēlei, tad Latvijā bija pieejami 3 telefoni, kuri varēja būt potenciālie kandidāti uz, manuprāt, labāko telefonu – Samsung Galaxy S4, Nokia Lumia 920 un HTC One. Cena visiem šiem telefoniem in vairāk vai mazāk līdzīga. Pēc nelielām, bet nopietnām, pārdomām izvēle krita par labu HTC One. Mani toreiz vispārīgie izvēles kritēriji – metāla korpuss, premium sajūta turot rokās un Android OS. sākotnēji es pat nedomāju, ka mūsdienās ir pārāk būtiska atšķirība no kāda materiāla ir veidots korpuss… līdz es paņēmu rokās HTC One. Tas ir liels, alumīnija korpusā ietverts telefons, kas burtiski izstaro kvalitāti. Šī kvalitātes sajūta uzreiz lika Samsung Galaxy S4 izskatīties lētam. Vēl jo vairāk, man mājās ir Samsung Galaxy Note 10.1 un es jau paspēju novērtēt cik ātri plastmasas korpuss ir nobružājies. Man nepatīk telefoniem līmēt virsū plēves vai lietot maciņu un vāciņu. Ja reiz telefons ir lielisks, tad ir pilnīga bezjēga to padarīt atkal nesmuku, resnu un neērtu iebāžot kaut kādā plastmasas “prezervatīvā”.

HTC-ProductDetail-Overview-Container3-01pre-bgEs Jums nepārskaitīšu tehniskās nianses par telefonu, to droši vien varat atrast daudzās citās vietās internetā (piemēram, GSMARENA). Būtiskākās tehniskās lietas, kuras ir vērts pieminēt – telefons ir aprīkots ar Beats audio, kas nozīmē ka skaņas kvalitāte caur austiņām vai vienkārši caur iebūvētajiem skaļrunīšiem būs lieliska.  HTC to dēvē par HTC Boom Sound. Tāpat jāatzīmē neliela savdabība atšķirībā no citiem Android telefoniem – HTC one ir tikai 2 pogas vadībai nevis trīs kā standartā. Tie, kas lietojuši ikdienā citu Android tālruni, sākumā būs nedaudz apmulsuši, bet ar laiku pierod un ir pat ok. Mans kopējais viedoklis par telefonu ir pozitīvs atskaitot pāris lietas, kuras mani nedaudz kaitina lietojot.

Telefona korpuss ir lielisks  (es jau sāku atkārtoties), taču līdz ar to nāk arī dažādi ierobežojumi – SIM kartes izņemšanas konstrukcija ir veidota tā it kā lietotājs tikai vienu reizi telefona mūžā ievietotu SIM karti un to vairs nekad nemainītu… kas lielākā daļā gadījumu iespējams ir patiesība, taču, tad kad man neplānoti tomēr vajadzēja izņemt, tad tas sagādāja neparedzētas galvassāpes meklējot adatu vai kaut ko asu, lai veiktu nepieciešamo procedūru.

HTC-ProductDetail-Overview-Container1-02-bgTelefona skaļuma poga ir glīti iebūvēta sānos, taču pogai ir tikko manāms reljefs, kas ir pārāk niecīgs lai neskatoties sataustītu pogu un pagrieztu klusāk vai skaļāk. Piemēram, braucot automašīnā vai runājot pa telefonu.

Telefona lietotāja saskarnē HTC komanda ir pastrādājusi kārtīgi pieliekot klāt pavisam jaunu un modernu HTC Blink Feed, taču gaumes atšķiras un es ļoti labprāt lietoju Android standarta saskarni nevis pārsātināto HTC Blink Feed sākumekrānu. Pozitīvi ir tas, ka lietotājam ir izvēle lietot vienu vai otru, nedaudz negatīvi ir tas, ka to HTC Blink Feed pilnībā nav iespējams izslēgt, var tikai paslēpt tālākos logos. Pozitīvi jāatzīmē ir aplikācija CAR, kas nodrošina lielisku jaunu interfeisu braucot automašīnā, kad vis kratās un kustās. CAR aplikācija ir vienkārši palielinātas ikonas ar automašīnā nepieciešamām aplikācijām, kuras, protams, lietotājs var pats salikt pēc saviem ieskatiem.

Telefonam komplektā nāk arī neliels bonuss – 25 Gb DropBox vietas uz 2 gadiem. Dropbox lietotāji to noteikti novērtēs. Noslēgumā pierakstīšu 3 labākās un trīs kaitinošākās lietas telefonā, varbūt tas Jums ļaus izdarīt arī savu izvēli par labu HTC One. Manuprāt HTC ir pacentušies un radījuši godpilnu iekārtu, ko var lepni dēvēt par firmas flagmani!

htc-one-silver-black-red-marquee-07

Izteikti plusi:

 • Korpusa kvalitāte. Alumīnija korpuss liek telefonam izstarot kvalitāti un lielisku sajūtu turot rokā.
 • Lieliska skaņa iebūvētajiem skaļruņiem (HTC Boom Sound). Neticami, ka no mobilās iekārtas var dabūt laukā kaut ko tik kvalitatīvu.
 • Automašīnas braukšanas režīms – lielas pogas, tikai nepieciešamās aplikācijas. Izmantoju to, kad telefons ielikts tureklī mašīnā. Ļoti ērti un pārdomāti.
 • 25 Gb papildus vietas DropBox.

Izteikti mīnusi:

 • Nevar nomainīt SIM karti, ja nav pa rokai adata vai speciāls SIM kartes izņemšanas instrumentiņš.
 • Skaņas pogai nav izteikta reljefa, tādēļ grūti to sānos sataustīt.
 • HTC Blink Feed interfeiss, kas nāk papildus Android videi ir pilnīgs mēsls. To draņķi nevar izslēgt pat gribot.

PS Telefons sarkanajā korpusā izskatās lieliski, žēl, ka toreiz, kad izvēlējos, nebija tādas opcijas vēl…

Papildus, te ir videoapskats arī angļu mēlē:

6 thoughts on “HTC One apskats

 1. Mar ir One un mīnusi ir baigie:
  1) mikrafons – jārunā tieši pie mutes, neliela nobīde un Tevi nedzird
  2) ekrāna jutīgums – mēdz šis tas piespiesties runājot vai ieliekot kabatā
  3) pieļauju, ka braķis, bet mēdz pazust zona.

  • Tev patiešām laikam telefons nav kārtībā, es šādas lietas īsti neesmu novērojis…
   1. Telefonam ir 2 mikrofoni, lejā un augšā. Lejā mikrofons ieraksta tavu balsi, bet augšā otrā pusē (mazs caurumiņš pa labi no kameras) mikrofons ieraksta apkārtējos trokšņus, kurus tad atņem no tavas balss ieraksta tādā veidā iegūst daudz tīrāku un kvalitatīvāku balsi. Pieņemu, ka runājot no lielāka attāluma var labi dzirdēt arī tavu balsi tajā otrajā trokšņu mikrofonā.

   2.Runājot telefona ekrāns tiek izslēgts un jūtīgums arī. Dīvaini, ka tas tev nenotiek. Iespējams problēmas ar “Proximity sensoriem”, jeb tiem 2 punktiņiem ekrāna augšējā kreisajā stūrī. Tie nosaka, kad telefons ir pietuvināts ausij un līdz ar to izslēdz gaismu un skārienjūtīgu. Pamēģini sarunas laikā tos punktiņus ar pirkstu aizklāt – teorētiski telefona ekrānam ir jānodziest. Ja nē, tad nes pa garantiju lai maina/taisa.

   3. Atkarīgs no operatora, bet iespējams arī telefonam. Paskaties vai tef ir ieslēgts 3G. Citreiz ir tā, ka telefons vārgā 3G zonā pārslēdzas uz 2G un tad tur var gadīties problēmas. Ja tā, tad iesaku izslēgt 3G ārā pavisam un atstāt tikai 2G režīmā. Ietaupīsies baterija, lai gan internets tad tev būs lēnāks.

 2. Man pašam ir One, bet otreiz HTC nepirkšu, jo 2x bija servisā un augšējā poga joprojām strādā ļoti slikti. Uz servisu pirmo reizi nesu, jo atlīmējās priekšējais stikliņš un otrreiz dēļ augšējās pogas. Stikliņu salaboja, bet poga tik un tā strādā slikti.

 3. Pēc peripētijām ar tā arī nenotikušo bet “garantēti solīto” ICS apdeitu priekš HTC Desire HD es HTC telefonus vairs redzēt negribu. Ar One – diemžēl pasteidzies, nu tam ir “Google edition” ar tīru Android 4.3 un bez HTC bloatwares.

  • Gaidīt var mūžīgi, jo katru mēnesi iznāk kaut kas vēl labāks un vēl labāks… vienā brīdī pietiek mērīt un jāsāk griezt! 🙂 Jā, HTC One ar stock Androidu būtu labāks, bet diez vai operatori to piedāvās kā nomaksas telefonus.

   • Nexus 4 mūsu operatori uz nomaksu piedāvā. Pašam tīk un ne par kādu citu ražotāju telefoniem es vairs dzirdēt negribu. Lūk iznāca 4.3 un man tas ir. Nav jāzīlē – ražotājs apžēlosies vai nē. Ar savu pirmās paaudzes Nexus 7 planšeti esmu ļoti apmierināts. Arī par Android 5.0 esmu drošs – manām ierīcēm būs. Par HTC ierīci es nebūtu drošs pat patreizējam flagmanim. Es neesmu viens savās domās – ceturksni pēc ceturkšņa katastrofāli krītošie HTC ienākumi pierāda, ka nevar cilvēkus čakarēt bezgalīgi 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.