HD Balss un megabaitu kontroles programma no BITEs

Vakardien man bija iespēja piedalīties Bites Latvija organizētā blogeru un mārketinga aktīvistu pasākumā BITE Latvija birojā, lai uzzinātu par jaunumiem. Mani vispār reti aicina uz blogeru un modernās “preses” pasākumiem. Tas laikam ir labi, jo nav bieži jāatsaka.

HD Balss

Vispār jau mobilās tehnoloģijas, salīdzinot ar citām tehnoloģiskajām jomām mūsu ikdienā, attītās Latvijā visnotaļ lēni. Laikam pie vainas ir savulaik neveiksmīgās investīcijas infrastruktūrā lai varētu veikt video zvanu un sūtīt MMS… neviens nesūta MMS un arī video zvanus reāli neizmanto…. bet taču tās bija tehnoloģijas kurām vajadzēja nogalināt SMS un balss zvanus!

Bite pirmā Latvijā ir ieviesusi nedaudz mazāk revolucionāru, toties patīkamu jaunumu savā tīklā – HD Balss tehnoloģiju. Tas nozīmē, ka zvans starp 2 Bites abonentiem, kuriem abiem ir iekārtas, kuras atbalsta HD Balss režīmu notiks daudz labākā režīmā. Principā lietotāji varēs daudz skaidrāk un daudz niansētāk dzirdēt otra sarunu biedra sakāmo.

Manuprāt jaunievedums ir ļoti lielisks, ņemot vērā, ka lielākoties jaunie augstas klases telefoni jau atbalsta šo tehnoloģiju un man prieks, ka arī operatora infrastruktūra šo atbalsta! Pie tam, lietotājam nekas nav jādara, ja priekšnosacījumi izpildīsies, tad vienkārši Jums tiks nodrošināta kvalitatīvāka saruna!

Nesteidzieties ķert savu telefonu ar Bites pieslēgumu, lai zvanītu man un izbaudītu manas balss skaistās nianses. Šim jaunumam ir arī ēnas puses, jeb ierobežojumi, kuriem vajadzētu pieskarties. HD zvans notiek tikai, ja piepildās noteikti priekšnosacījumi: 1. Abi sarunu biedri ir BITEs tīklā Latvijā un 2. Abiem sarunu biedriem ir iekārtas, kuras atbalsta HD Balsi.

BITE vakardien informēja, ka aptuveni 15% no iekārtām BITEs tīklā atbalsta HD balsi. Es te veicu nelielus aprēķinus, lai noteiktu aptuvenu varbūtību, ka Jūs zvanot nejaušam mobilajam telefona numuram izbaudīsiet HD Balsi ir aptuveni 0,7%. Tas ir visnotaļ mazs skaitlis. Kā es to izrēķināju? Lūk ,  pieņēmumi (varbūtības):

  • Tu esi BITEs abonents 100%
  • Tev ir telefons, kas atbalsta HD Balsi 15%
  • Otra persona ir BITES abonents 30%
  • Otrai personai ir telefons, kas atbalsta HD Balsi 15%

Ja vēlaties baudīt HD balsi biežāk, tad esiet visa ģimene un kolēģi BITEs abonenti, iegādājiet visiem telefonus ar HD Balss atbalstu. Tad vismaz Jūsu mīļo un tuvo balsis būs daudz tīrākas un patīkamākas katru dienu!

Te īss video, kas demonstrē atšķirību balss kvalitātē:

MegaPrieku kontroles aplikācija Androīdiem

MegaPrieku kontroles VidžetiBITE ir izveidojusi (vai, pareizāk sakot, AmberPhone ir izveidojis BITEi – to var redzēt pēc aplikācijas adreses Google Play veikalā) aplikāciju, kas ļauj ļoti vienkāršā un ērtā veidā apskatīt iztērētos megabaitus MegaPriekus. Aplikācija ir izveidota kā vidžets Android iekārtā un viss ko tā dara – parāda precīzu patērēto Mb apjomu pa tiešo no operatora norēķinu un uzskaites sistēmas. Tie ir ļoti precīzi dati, jo tas ir tieši tas, pēc kā tiks saskaitīts Tavs nākamā mēneša rēķins!  Tīri tehnoloģiski, tā ir patiešām ļoti interesanta aplikācija, jo sadarbojoties ar Tele2 ir skaidrs, ka precīzu un laicīgu bilances informācijas sniegšanu nemaz nav tik viegli nodrošināt.

Lieliska funkcija vecākiem, ir iespējams pievienot telefonā arī ikoniņu, kas attēlos Jūsu bērna patērētos Mb, bet ja Tavā ģimenē ir daudz BITEs pieslēgumu un vēlies pieskatīt visus, tad droši vari pievienot arī vairākus un redzēt visiem. Pie tam, ikonas var pielikt arī tad, ja pats neesi BITEs abonents. Lai pievienotu kādu citu numuru, ir iebūvēta papildus drošība – norādot numuru, tiek nosūtīts drošības kods, kuru vienreiz ievadot tikai šī informācija ir pieejama.

Informāciju var attēlot kā lielo vidžetu, kur parādās arī informācija par tekošā mēneša summu, gan kā mazo vidžetu, kur parādās tikai iztērētie Mb.

Šajā aplikācijā ir vēl viena interesanta nianse – dati, ko patērē aplikācija, netiek uzskatīti pie kopējā datu patēriņa! Tiesa gan jāņem vērā, ka tas neattiecas uz roumingu, atrodoties ārzemēs arī šīs aplikācijas patērētas datu apjoma krikumiņš tiks uzskaitīts. Tiesa gan BITE sola, ka aplikācija precīzi un uzreiz parādīs arī ārzemēs iztērētos Mb un cenu.

Kā pastāstīja izstrādātāji, tad ir ļoti piedomāts par baterijas taupīšanu šai aplikācijai. Dati atjaunojas ik reizi, kad jūs atslēdzat telefonu vai arī uzklikšķinat uz ikonas. Netiek uzturēts patstāvīgs savienojums, lai taupītu vienmēr nepietiekamo enerģijas resursu.

Kopumā – aplikācija, manuprāt, ir lieliska. Vienkārša lietošanā, saprotama un ļoti noderīga tiem, kas vēlas sekot līdz savam mobilo sakaru patēriņam – tagad tas ir tikai pieskāriena attālumā! Ņemot vērā, ka apmēram 80% no visiem pārdotajiem viedtelefoniem BITEs tīklā ir Android bāzēti, tad šī aplikācija derēs daudziem!

Atruna: Tā kā pasākuma laikā es ieguvu tiešu labumu, šampānieti, tad droši vien manu viedokli nevar uzskatīt par 100% objektīvu. 

2 thoughts on “HD Balss un megabaitu kontroles programma no BITEs

  1. Neviens nesūta MMS – tu to nopietni? Tas, ka starp iOS ir iMessages, nenozīmē, ka tā ir arī starp citām platformām. Paskatoties telefona sms sadaļā, bildes ir vairāk kā jebkad agrāk, un kas tad tas ir, ja ne MMS? Piekrītu, ka agrāk bija lēnu, dārgi, neērti, bet tagad pat lietotājs nenojauš, ka tas ir MMS, kas tiek sūtīts.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.