Kādēļ Windows 8 ir neveiksmīgs

Pēdējā laikā esmu bijis visnotaļ liels Microsoft produktu fans. Gan daļēji tādēļ ka vēl gadu atpakaļ strādāju Microsoft gan tādēļ, ka biju redzējis daudzus produktus, pat tādus, par kuriem nezināju, ka eksistē. Es ar sajūsmu lietoju Nokia Lumia 800 telefonu un, manuprāt, Windows Phone ir lieliska operētājsistēma telefoniem. Lai vai kā, bet jaunais datoriem paredzētais produkts, Windows 8, manuprāt, ir visai veiksmīga izgāzšanās no Microsoft puses.

Jaunais lietotāju saskarne ir jauka, krāsaina, vienkārša… ja jums ir planšetdators. Bet, ja Jums ir portatīvais dators, tad uzskatiet, ka operētājsistēmas lietošanas prasmes Jums ir jāsāk no nulles. Nav jau tā, ka es pirmo dienu ar datoriem. Man ir pacietība, man ir “digitālā” intuīcija, kur ko spiest, lai kaut kas notiktu. Esmu viens no tiem, kuram var jautāt – kā izdarīt šo vai to, nemācēšu paskaidrot, bet kad piesēžos pie datora tad visai ātri atrodu kur ir kādi vajadzīgie uzstādījumi vai podziņas, lai to dabūtu gatavu. Ar Windows 8 viss ir citādi. Zem skaistās ārienes slēpjas ļoti nepārdomāta vadība.

Mistiskais paziņojums

Vakardien Google kontam nomainīju paroli un protams rēķinos, ka visās programmās un vietās man būs jāievada pa jaunu jaunā parole. Pārsvarā visas programmas pie darbināšanas pašas sāk bļaut – ēee – tev parole ir nepareiza, redz kur ir lodziņš, ievadi īsto. Ievadi paroli un viss ir štokos.

Ar Windows 8 viss ir nedaudz savādāk… man izlec paziņojums un man nav ne mazākās nojausmas kas tā ir par programmu un kur man jāiet tā parole jāvada. (skat bildi) Vēl jo vairāk man tā arī neizdevās atrast šī paziņojuma avotu. Anyone?

Meklētājs ir s@jāts

Var jau norakstīt uz pieradumu, bet realitāte ir lietotājs, nevis sistēma. Windows 8 meklētājs ir konkrēti nelietojams. Ja Windows 7 varēji nospiest Windows taustiņu un vienkārši rakstīt kas tev ir nepieciešams un tur parādījās tādā mazā (nu pārāk mazā) logā dažādi rezultāti, tad ar virzientaustiņiem varēji izvēlēties starp piedāvātajiem un woalā, tu esi atradis programmu, dokumentu, kontaktu, epast, uzstādījumu… jebko. vienkārši vienā vietā ierakstot ko tev vajag.

Tagad viss ir citādi. Lietotājam “draudzīgi”. Tev ir jāatver PA VISU EKRĀNU meklētājprogramma, kas meklē tikai kādā vienā no sadaļām – aplikācijas, uzstādījumu, faili vai pat katrā no individuālajām aplikācijām atsevišķi. Te es saskatu veselas 2 problēmas:

1. huļi (tas laikam nav rupjš lamu vārds) meklētājam jābūt pa visu ekrānu?

2. kādēļ nevar tad arī IZMANTOT visu ekrānu un parādīt  VISUS rezultātus no visām vietām un aplikācijām? Tā vietā ir jāklikšķina pa sadaļām  – lieki klikšķi un neērti.

Metro aplikācijas pret desktop aplikācijām

Viss būtu labi, ja būtu tikai viena veida aplikācijas vai nu Metro vai nu Desktop. Tagad ir tāds kokteilis no abām darba vidēm ir kā es strādātu ar DOS un MAC vidēm vienlaicīgi. Lietojot Metro interfeisu daudzas aplikācijas verot atveras desktops (piemēram ofisa dokumenti veras parastajā desktop ofisā.)… bet tad Skype zvanu saņemot tevi atkal pārsviež atpakaļ uz Metro… sanāk tāda kā lēkāšana starp divām pilnīgi dažādām vidēm. Metro aplikācijas pie tam lietojot ir pilnīgi cita izvēlņu uzbūve un šī mentālā pārslēgšanās reāli kretinē.

Tad vēl ESC ne vienmēr strādā Metro aplikācijā. Ņemot vērā, ka tās atveras pa visu ekrānu, tad gribās aizvērt ciet… klasiskā krustiņa augšējā labajā stūrī nav… LOĢISKI, ka cilvēks intuitīvi spiež ESC pogu. Bet nekas nenotiek. Labi, tad spiežam ALT + F4, programma aizveras… bet palaižas Metro UI, nevis Desktops no kura tu tiki iesviests šajā Metro aplikācijā. Tad tev atkal jāķer pele un jāmeklē kur ir “aplikācija” Desktop vai arī jāatceras mistiskā kombinācija Windows + D, kas agrāk kalpoja par visu logu minimizācijas kombināciju.

Jebkurā gadījumā – Mikss starp Metro UI un parasto dekstopu ir kā pasniegt kompleksās pusdienas, kur laba zupa, lielisks otrais un ļoti gards saldais ir salikts iekšā vienā bļodā un samaisīts. It kā tu dabūt daudz ko labu, bet tas viss kopā ir nebaudāms vai nelietojams.

Kopumā – Par lēgāla Windows 8 Upgrāde iztērētie 29EUR ir mans sliktākais šā gada pirkums.

PS

Bijušie MS kolēģi, neuztveriet to personīgi… ne jau jūs to produktu kodējāt.

8 thoughts on “Kādēļ Windows 8 ir neveiksmīgs

  1. Profesionālajām vajadzībām stāv viens Windows8 (upgrade no win7). Sajāta sistēma sanāk. Pat fotogrāfiju programma nesaprot, ka es bildes varētu turēt kaut kur citue, ne tikai C:\users\lietotajs\Pictures
    Varu veidot visādas izvirtības ar libraries, bet nekas nemainās. mēsls, ko lai saka. Metro aplikācijas, joprojām kakas, kaut vai tāpēc, ka neparocīgi aizvērt.. protams alt+f4 palīdz, bet man neliekas pareizi, ka tagad ar force metodi jāver normāla aplikācija ciet. netīk man vilkt a peli pāri 24 collu monitoram.
    Starp Metro un Desktop aplikācijām nav sinhronizācija. Chrome, IE nesaprot ne vēsturi ne kontu saglabātās paroles utt. visur jāpārlogojas pa jaunu.
    Ja online akonts, tad bieži sanāk saņemt error, ka esmu oflainā, bet patiesībā dators vēl nav dabūjis pilnu IP config no dhcp. Iebūvētās metro aplikācijas vispār ir neērtas un neparocīgas. Esmu pieķēris sevi, ka dodu priekšroku palnšetei, ja nav nekas daudz jāraksta. Protams, neiesaku pāriet uz Windows 8, ja lietojat Windows7, bet ja lietojat XP, tad varat droši pāriet uz Windows 8 (lētāk) vai arī Windows 7 (labāk uz šo). jo, savādāk dzīvosiet akmens laikmetā un pāreja uz kādu citu OS būs daduz sāpīgāka un var būt dārgāka.

  2. Jā, win8 ar Metro laikam ir pārāk zaļš, jo izskatās, ka skrien laikam (pārējām fīčām un programmatūrai) pa priekšu… Pagaidām maz sanācis lietot, nav daudz iespaidu, necentīšos kritizēt detaļas. BTW, es kaut kā intuitīvi iziešanai no “kaut kā” izmantoju nevis alt+f4, bet win pogu. Varbūt tā darīt nav pareizi, bet strādā

  3. Paldies par rakstu. Nemaz netaisos likt to Win8… lai iet ieskrieties… Arī Windows Vista pat nepamēģināju, sēdēju uz XP. Tagad – Win7, viss rullē.. stabili un pierasti strādā (saprotams, defaultais Win7 paskats mani arī besīja, tāpēc nokustomizēju pēc savas patikšanas lai vairāk atgādina XP). Gaidīsim Win9 🙂 Domāju, ka uz Win7 mierīgi varēs vēl pāris gadus tusēt… Win8 toč nav nekādas vēlmes pat izmēģināt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.