Apple neizmantotās iespējas

Man šķiet, ka Apple izlaižot ne-tik-foršu-kā-gaidīts iPhone5 palaida garām fantastisku iespēju – mobilie maksājumi. Padomājiet paši – viņiem ir 450 m konti ar kredītkartēm. Ieliekot NFC čipu telefonā viņi vienā mirklī kļūtu par lielāko izdevējiestādi pasaulē. Visas naudas transakcijas nu jau reālajā pasaulē  ne tikai virtuālajam saturam) ietu caur Apple… un, protams, savs procentiņš no tā nobirtu arī Applem pašam. Atliktu vienīgi vienoties ar, piemēram, Walmart, ka tur tiek uzstādīti NFC maksājumu termināļi un bezkontaktu norēķini aizietu svilpodami!

Otrs ieguvums būtu – esošie telefoni mirklī šķistu novecojuši un visi panestos pirkt jaunos iPhone, jo ar tiem var norēķināties. Apple tādā veidā panāktu 2. milzīgo finansiālo labumu.

Bet ko nu vairs… šo nišu atstās Google Androidam un Microsoft Windows Phone 8… lai iekārtojas!

Būšu gaišreģis – 2013. gada septembrī Apple paziņo iPhone 6 ar stikla vai plastmasas aizmugurējo vāciņu un NFC atbalstu (jo metāla korpusā NFC neieliksi). Kurš gatavs saderēt uz šampi?

Otra milzīgā iespēja – bezvadu uzlāde. Kā jau paši Apple prezentēja, tad visi servisi tiek nodrošināti izmantojot internetu un serverus. Vads reāli ir vajadzīgs tikai telefona uzlādēšanai. Ieliekot bezvadu uzlādēšanas tehnoloģiju, Apple varētu iztikt vispār bez cauruma vadiem! Tas būtu ļoti drosmīgs un inovatīvs piegājiens! Bet, cik man zināms, tad bezvadu uzlāde nav iespējama telefoniem metāla korpusā…

11 domas par “Apple neizmantotās iespējas

 1. Par NFC var diskutēt, bet par bezvadu uzlādi nepiekrītu.
  Bezvadu lādētāji nenozīmē, ka tu vari nomest telefonu, kur pagadās un tas lādēsies. Tas jānovieto konkrēti vienā vietā uz “plāksnes”. Protams, vad netiek lietots, bet vieta tāpat ierobežota un kustināt nevar vēl vairāk kā ar vadu. Jēgu neredzu 🙂 Vai arī es kļūdos un tagad var uzlādēt telefonu arī caur biksēm?

  • Nekļūdies. Tā tehnoloģija, lai gan vecāka par 100 gadiem, tomēr ir bērna autiņos. Nokia kaut ko mēģina, bet arī vēl nez kā būs. Apple līdz šim neriskē ar mazdrošiem jauninajumiem. Par NFC jau no 3G sāka spamot, bet tehnoloģija nav attīstīta un tās drošība nav vēl apzināta. Viena lieta ir e-talons, bet pavisam kas cits ir kredītkaršu tranzakcijas.

 2. IMHO abi apgalvojumi ir nepareizi.

  Apple IOS6 būs Passbook. No tā izriet, ka pašlaik viņi NFC neuzskata par attīstībes vērtu tehnoloģiju, gan jau, ka tur ir gana daudz ierobežujumu, drošības apsvērumi etc. Ja bizness pieņems Passbook tad par NFC varēsim aizmirst. Viss būs atkarīgs no tā kādā virzienā aizies bizness.

  Bezvadu lādēšana imo ir pārvērtēta. Jā, kruta – nomet telefonu uz paklājiņa un tas lādējas. Realitātē tam būs nepieciešams:
  1) paklājiņš
  2) vads
  3) lādētājs
  4) vēl viens lādētājs ar parastu vadu darbam/ceļojumiem
  5) jauns auto turētājs ar integrētu bezvadu lādēšanu

  Cik daudzi būs gatavi nolikt vēl ~100-200$ par šo? daudzus jau ķēra trieka uzzinot, ka par iphone adapteri būšot jāmaksā 30$ 🙂

  Bet ierobežojošais, iespējams, ir cilvēku paradumi. Domāju, ka liela daļa ļaužu telefonu lādē no kompja USB un jau pašlaik tas nespēj pavilkt to pašu Ipad3. Nezinu tehniskos parametrus, bet kaut kas liek domāt, ka bezvadu lādētāja jauda būs daudz lielāka par standarta usb porta 5W. Un tas varētu būt galvenais ierobežojums kāpēc bezvadu lādēšana tik naski neizplatīsies.

 3. Nu gan argumenti!
  Bezvadu uzlāde (nosacīti) – kā jau te iepriekš komentētāji min bezvadu uzlāde nav nekas ievērības cienīgs, jo uzlāde ir ilgāka, Tev tāpat ir nepieciešams kabelis un paliktnis utt. (kas Tevis slavētajai nokia, ja paskatīsies, komplektā nenāk un ir jāpērk atsevišķi). Ja ir baigā vēlēšanas ir iespējams iegādāties vāciņu un paliktni un būs Tev bezvadu uzlāde;
  NFC (mobilie maksājumi) – vai pie mums ir izveidota infrastruktūra, kur mēs to spējam izmantot? Un pasaulē? Kad tas vis būs ari iPhone tiks pie NFC!
  Kas Tev ir pret metālu? Manā skatījumā labāks materiāls neka plastmasa! Bet es jau varētu visā kļūdīties. Ja Tev tik ļoti nepatīk tas telefons nepērc…

  haters gonna hate…

 4. Es domāju, ka Apple ir organizatoriska un politiska, nevis tehniska rakstura problēmas. Diktators ir citos medību laukos un šobrīd visdrīzāk notiek iekšējā varas pārdale, kas traucē fokusēties uz svarīgāko. Par apple norietu pagaidām runāt nav pamata, bet atrāvienu pret konkurentiem viņi šķiet ir zaudējuši.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.