Samsung Galaxy Note 10.1 (GT-N8000) planšetdatora apskats

Manās ķepās pirms pāris dienām nonāca pilna laika lietošanā Samsung Galaxy Note 10.1, jeb produktu kodu valodā sauktais Samsung GS-N8000. Kā paši Samsung nosaukuši – Dziļi pelēkā krāsā (Deep Grey). Iekārta ir aprīkota ar ARM cortex A9 1.4 Ghz četrkodolu procesoru (šķiet jaudīgākais, kas mobilajām iekārtām šobrīd vispār ir pieejams), 2 kamerām (priekšā 1,9 Mpix bet aizmugurē 5 Mpix ar zibspuldzīti), un , protams, labu 3G interneta modemu.

Viedoklis

Iekārta ir ļoti plāna, parocīga un neticami funkcionāla. Lai arī Apple mūs ir izlutinājis ar metāliskajiem alumīnija korpusiem, tomēr arī šī planšete, kaut arī ģērbta pieticīgā plastikāta uzvalciņā, spēj nodemonstrēt neticami funkcionālas lietas. Samsung ir nopietni pastrādāji pie tā, lai ar šo iekārtu būtu ne tikai ērti patērēt saturu, bet arī veidot jaunu saturu. Līdz produktivitātei, ko sniedz portatīvais dators ar peli un klaviatūru, gan vēl ir jāaug, bet tomēr pirmie būtiskie soļi šajā virzienā ir veikti.

Noteikti vēlos izcelt šī iekārtas unikālās īpašības: SPen – digitālā pildspalva, kura ļauj daudz vairāk pasākt ar planšetdatoru tieši satura radīšanas jomā. Ar digitālo pildspalvu paspēlējoties visai ātri pieradu un man jau sāk šķist, ka tā ir bezmaz vai neatņemama planšetdatora sastāvdaļa. Izdevās pat uzzīmēt pāris jaukus zīmējumus bērniem un tiekoties ar klientu varēja ērti un ātri veikt piezīmes īpaši “nezīmējoties” un nebakstot ekrānā ar pirktiem.

Tāpat Samsung ir labi pastrādājis ar papildus bonusiem, kuri nāk komplektā ar iekārtu – 48Gb diska vieta mākonī no DropBox un vesela kaudze maksas aplikāciju, jau tiek uzsauktas. Kā vērtīgāko no maksas aplikācijām jāatzīmē Photoshop Touch. Tā rupji piemetot Samsung ir izkārtojis dažādas aplikācijas un servisus kādu 100 Ls vērtībā katram pircējam.

Pozitīvās lietas:

 • Dizains un izmērs – iekārta ir patiešām plāna un viegla. Gaumīgi veidotā spīdīgā maliņa piedot tādu lietišķumu iekārtai. Ņemot vērā, ka iekārta man paredzēta prezentāciju rādīšanai klientiem un aplikāciju demonstrēšanai, tad vizuālā izskata lietišķums ir patiešām vietā.
 • S Pen un S Note – Lai arī kā konkurenti censtos apsmiet digitālās pildspalvas, tomēr man šķiet ļoti ērta iespēja darbībām ar saturu. Īpaši ja nepieciešams kaut ko radīt – zīmēt, iezīmēt, izgriezt, pārvilkt utt.
 • Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich) – Ir manāms būtisks progress operētājsistēmas funkcionalitātē. Android ir kļuvis daudz intuitīvāks un noslīpēts.
 • 48 Gb DropBox  vietas – tas man bija neliels pārsteigums, bet izrādās reģistrējot iekārtu lietotājam uz 2 gadiem tiek izdalīti 48Gb vietas DropBox mākoņservisā. Līdz šim es varēju lepoties ar “vairāk kā nepieciešams” 25 Gb vietas SkyDrive, tad DropBox pamanījās trīskāršot man pieejamo mākoņu noliktavu. Vēl tikai vajadzētu iemācīties efektīvi izmantot tos gigabaitus… ņemot vērā, ka lietoju tikai mobilo internetu un mākoņdisks ir visai ēdelīgs pret pārraides datu apjomu.
 • PhotoShop Touch – Samsung ir malači, ka “uzsauc” šo aplikāciju. Ņemot vērā digitālās pildspalvas pieejamību, PS Touch ir ļoti izmantojams un ērts rīks. Domāju, ka Adobei ir izdevies atrast metodi kā galda aplikācijas pārvērst skārienjutīgajās tieši no lietotāja saskarnes viedokļa.
 • Iebūvētie skaļruņi – ne vienmēr pie rokas ir austiņas… un ne vienmēr tev gribas meklēt austiņas, ja viss ko gribi ir tikai nedaudz dzirdēt skaņu kādam īsam video. Iebūvētie skaļruņi nav tik jaudīgi, lai visu dienu kvalitatīvi klausītos mūziku, taču ļoti noder, ja nepieciešams īsi un ātri kaut ko dzirdēt.
 • Procesora jauda un baterija – Lai arī kādas aplikācijas es darbinātu, man ne reizi nekas nekur neraustījās un neķērās. Pie tam visu vakaru spēlējoties biju savēris vaļā ļoti daudz aplikāciju un neskatoties uz to baterija izvilka kādas 6 stundas pirms sāka brīdināt, ka nepieciešams uzlādēt (pie 30% baterijas). Manuprāt Samsung ir vai nu ielicis ļoti jaudīgu bateriju (7000 mAh, vai arī Android ir iemācījies būt taupīgāks šajā ziņā.
 • MicroSD karšu slots – ļaus Jums pievienot papildus atmiņu, ja būs nepieciešams mūzikai vai video. Lai cik tas nebūtu dīvaini, bet mūsdienās karšu slots mobilajām ierīcēm nav pats par sevi saprotama lieta.

Negatīvās lietas:

 • Samsung nestandarta vada savienojums – man mājās visas iekārtas ir MicroUSB un līdz ar to ļoti ērti varu izmantot jebkuru lādētāju, lai uzlādētu jebkuru iekārtu. Samsung Galaxy Note šajā ziņā neiederas klubiņā.
 • In-Ear Austiņas. Gaumes lieta, bet man nepatīt in-ear autiņa. Man viņas neturas, bet ja iebāž tā dziļāk un stingrāk, tad sajūta, ka tamponi ausīs iebāzti un kutina smadzenes.
 • Korpusa materiāls – plastikāta korpuss noteikti ievērojami samazina iekārtas svaru, taču plastikātam ir arī problēmas pret skrāpējumu noturību. Jau pēc 3 dienām ievēroju, ka iekārtas aizmugurē ir nelieli skrāpējumi. PAPILDINĀTS – pēc nu jau 1.5 mēneša intensīvas lietošanas (bērni katru vakaru darbojas) korpuss ir ievērojami noskrāpēts.
 • Ekrāna tīrīšanas lupatiņas trūkums – kā jau visām skārienjutīgajām iekārtām, arī šai ekrāns noķēpājas.  Man liekas, ka nelielas lupatiņas iekļaušana aprīkojumā būtu vienkārši, nedārgi un pietiekami efektīvi.
 • HDMI trūkums – ļoti prasītos HDMI ports savienojumiem ar Projektoru vai TV. Specenē raksta, ka ir, bet īstenībā ir nepieciešams iegādāties papildus HDMI adapteri, par visai sālītu summu.
 • Pārlūkprogramma neatbalsta Flash un Java. Kā rezultātā nevaru spēlēt savu mīļāko online spēli.
 • PAPILDINĀTS – Nav Gorilla ekrāns. Nepieciešama ekrāna aizsargplēve, jo diezgan viegli skrāpējas.

Ja vēlaties iegūt normālu funkcionāli planšetdatoru par normālu cenu, tad šī iekārta ir patiešām laba izvēle. Nopirkt to var sākot ar 345 Ls, ja uzreiz visu naudiņu, vai arī 1Ls un 2 gadus Tele2 maksāt pa aptuveni 15Ls/mēn + internets. Šis tablets ir ļoti racionāla izvēle tiem, kas nav ieciklējušies uz iPad. “Veco iPad”  var dabūt par līdzīgu cenu, bet noteikti tehniski iPad būs būtiski atpalikušāks praktiski visās pozīcijās (Ekrāna izmērts, svars, procesors, aplikācijas, digitālā pildspalva, multiekrānu režīms utt). Bet kā jau minēju, gaumes lieta!

Iekārtas bildes:

Video apskats no Engadget ļauj ieskatīties kā konkrēti darbojas iekļautās touch aplikācijas un S Pen. (angliski)

Papildus apskati:

Engadget, CNET, AndroidPolice, The Verge. Lai arī daudzi apskatnieki diezgan kritsiki ir attiecībā uz šo iekārtu, es domāju, ka iekārta ir visnotaļ savai cenai atbilstoša un Samsung ir radījis diezgan atšķirīgu Android ierīci… kas mūsdienās nemaz nav tik viegli.

18 thoughts on “Samsung Galaxy Note 10.1 (GT-N8000) planšetdatora apskats

  • Nestrīdos, jo neesmu lietojis iPad. Bet, kad man bija uz nedēļas nogali paņemts, tad godīgi sakot man nebija nekādas iekāres ar viņu spēlēties…. tas par kaut ko liecina. Sorry, bet iOS ikonu grids man liekas boring, bet folderi – ļoti neintuitīvi.
   Katrams savs produkts un es te negribu “reliģisko” karu izvērst starp āboliem un marsiešiem! 🙂 Ja godīgi, tad domāju, ka labākais tablets no aplikāciju viedokļa uz Ziemassvētku laiku būs Windows8 – visticamākais no Samsung vai Acer, jo tur būs aplikāciju karalis – Microsoft Office.

   • Microsoft Office pakotne ir vispopulārākā aplikāciju pakotne pasaulē. Lai arī būtu kādas alternatīvas veidotas, reāli nekas labāks produktivitātei nav radīts. Nopietni. Var strīdēties vai visas funkcijas maz ir vajadzīgas katram lietotājam, bet nu Powerpoint, OneNote, Excel, Wordu un Outlook ir ļoti grūti pārspēt kādam konkurējošam appam vai pakai…. un tici man – Microsoft parūpēsies lai uz jauno Windows8 būtu pieejams skārienjutīgām iekārtām paredzētais Ofiss. Es tikai ceru, ka viņi nokompilēs un tirgos arī uz iOS un Android.
    Ar Ofisu MS planšetdatori iekaros biznesa pasauli un drīzumā pēc tam arī nozīmīgu daļu pie patērētājiem.

 1. Apsveicu ar pirkumu! Jā, izskatās, ka Samsungs ir pacenties un salicis labas papildus fīčas iekšā (dropbox, SD slots), lai iekārtu padarītu iekārojamāku. (Bet kā jau Apple fans nevaru nepieminēt, ka, ja neskaita 3G, tad par tādu pašu ciparu var LV dabūt jauno iPad, nemaz nerunājot par to, ka ja atved kāds paziņa no ASV, tad par 342 Ls var tikt pie jaunā iPad ar 3G. 🙂

  • Nu bez gaļas arī hamburgers ir lētāks. 🙂 Kas attiecas uz iPad, tad esmu viens no nedaudzajiem, kas principā izvairās no Apple produktiem, jo, manuprāt, Apple jau ir tāds meinstrīms, ka vairs nav stilīgi. Domāju, ka nākotnē aizvien vairāki izvēlēsies citus ražotājus, lai atšķirtos!

 2. Vigant, piebildīšu par to nestandarta uzlādes savienojumu. Padomā pats – ja Tu gribēsi lādēt savu 7000 mAh planšetdatora bateriju ar jebkura mobilā telefona microUSB lādētāju, kas dod laukā ~0,7A, tad Tev šī verķa uzlādei vajadzēs ne daudz, ne maz, bet “nieka” 10 stundas… Tieši tāpēc arī šim aparātam ir platais nestandarta štepselis un jaudīgāks lādētājs. Žēl, bet fakts.

  Korpuss man arī šķiet tāds pārlieku plastmasīgs, kā arī saudzē ekrānu no skrāpējumiem!!! Tas NAV nekāds Gorillas stikls un skrāpējas dikti nepatīkami… Nopērc varbūt pat plēvīti. Visiem citiem aparātiem, kam ir Gorillas stikls, es plēves nelietoju, jo tie neko daudz neskrāpējas, bet Galaxy Note 10.1 nav tas gadījums. 😦

  Bet visādi citādi es arī saku, ka Note 10.1 ar savu irbuli ir patiešām foršs aparāts, un es arī esmu no tiem, kas Ābolu nepirks principā… Līdz ar to – lai arī dārgs, Note 10.1 šobrīd ir viens no labākajiem Android OS planšetdatora variantiem.

 3. Bet es nedaudz par ideoloģisko karu… Vai jūs vēl kaut vienai iekārtai izņemot Apple (piedodiet mē$lus) esiet redzējuši sasistu ekrānu (meinstrīmā)???

  Es tā kā ļoti skatos uz šo iekārtu, dēļ tā, ka, tā stāsta, ka tai beidzot esot pilnais GPS – tā ir vai nav? Visur informācija ir pretrunīga… Vajag iekārtu kas būtu gan komunikātors, gan arī GPS iekārta pilnīgā bezsaistē – kaut kur ārzemēs…

 4. Lietoju pāris mēnešus un varu teikt ka planšete bez tās digitālās pilstpalvas man nav nemaz iedomājama, jo lai veiktu smalkākas lietas uz planšeti šis irbulītis ir neaizvietojams, ar pirkstu braukāšana tik tāda spēlēšanās vien ir. Tāpēc vien pagaidām ābols var iet atpūsties, lai gan domāju ka ar laiku arī ābolam tāds parādīsies.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.