Ideālais tarifu plāns – Patiesa Demokrātija

LMT ar skaļu saucienu “Pirmoreiz Latvijā” paziņoja savu tarifu plānu “Brīvība”… pie tam Radio SWH studijā no rīta vēl teica, ka šamie ir labie un nekādi sliktumi nav paslēpušies sīkajā drukā blakus piedāvājumam. Bet cilvēki pamanīja “āķi”… piedāvājumā nav iekļauts internets. Cilvēkiem nepatīk āķis… tu skaties – labs piedāvājums, bet tad ievēro, ka tomēr nav.

Tas man lika aizdomāties – kas tad būtu ideāls pieslēgums? Nu būsim godīgi – operatoriem ir jādzīvo un jābaro bērni mājās un par brīvu pieslēgums būtu par daudz prasīts. Tādēļ droši vien racionāla maksa būtu ok.

Mums ģimenē ir 3 SIM kartes sarunām, 1 Interneta pieslēgums ar nosacīti “neierobežotu” (25Gb) internetu. Ironiski, bet viens pieslēgums pārtērē SMS limitu, cits pārtērē sarunu limitu, bet trešais pamanās pārtērēt datu apjomu. Pie tam kopējai datu plāns arī regulāri tiek pārtērēts.

Problēma ir tajā, ka abonējam pakalpojumu paciņas, bet patēriņa paradumi ir dažādi. Ja visas pakalpojumu paciņas samestu kopā un neatkarīgi no iekārtas visi drīkstētu tērēt no kopējā abonēto pakalpojumu groza, tad tas izskatītos daudz vienkāršāk un kontrolējamām un neietu zudumā abonētās minūtes un SMS. Domāju, ka tad operatori arī iegūtu vairāk pieslēgtu iekārtu un ar laiku cilvēki daudz vairāk lietotu pakalpojumus.

Kopā piedāvājums izskatītos šādi:

  • SIM skaits: 4 x 1 Ls mēn= 4 Ls mēn (savstarpējās sarunas bez maksas)

Limiti (visām SIM kartēm kopīgi):

  • SMS skaits:  1000  = 3 Ls mēn
  • Zvanu minūtes Latvijā: 1000 = 3 Ls mēn
  • Datu apjoms: 30 Gb = 15Ls mēn
  • Zvani uz ārzemēm: 100 = 5 Ls mēn

Cenas, protams, ir tāds mans izdomājums. Zemākas cenas tikai padarītu piedāvājumu foršāku… bet atcerēsimies par neēdušiem operatoru darbinieku bērniņiem – par velti diez vai būs.

Pēc šādas sistēmas es noteikti paņemtu klāt vēl vismaz 2…4 SIM kartes papildus iekārtām (Kindle, Tabletam, Datoriem utt), kā arī ļautu daudz brīvāk citiem ģimenes locekļiem izmantot dažādus pakalpojumus – internetu telefonā, SMS “čatošanu” utt. un dotu brīvību no WiFi tīkla meklēšanas problēmām pilsētā.

Sauksim šo tarifu plānu par “Patiesu Demokrātiju”. Kurš operators ko tādu sāks piedāvāt?

One thought on “Ideālais tarifu plāns – Patiesa Demokrātija

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.