Tele2 SMTP servera problēma un risinājums

Man mājās ir Tele2 pieslēgums. Mainot saziņas kanālus, bija nepieciešams savā mājas datorā Microsoft Outlook programmā uzstādīt arī e-pastu saņemšanu un nosūtīšanu no Latvijā izvietota nepopulāra e-pasta servera (pieņemsim, ka to sauc mansdomeins.lv). Saskāros ar interesantu niansi – ievadot visus nepieciešamos parametrus, Outlook spēj saņemt ienākušās vēstules no servera, bet nespēj nosūtīt. Pie tam atklāju, ka esot pilsētā WiFi zonā e-pasti nosūtās normāli, bet mājās izmantojot Tele2 internetu e-pasti nesūtās. Man kā salīdzinoši netehniskam cilvēkam tā bija baigā mistika – kā var vienā internetā iet, bet citā internetā neiet?

Izrādās Tele2 ir bloķējusi visus izņemot dažus pasaulē populārus SMTP serverus un caur Tele2 tīklu normāli nosūtīt e-pastu nemaz nevar. Tā nu es visādi izmēģinājos līdz nolēmu piezvanīt uz Tele2 palīdzības dienestu. Tur man skaidri pastāstīja, ka jāizmanto Tele2 SMTP serveris smtpserver.swip.net un, protams, standarta ports 25.

Viss jau būtu skaidri un labi, bet diemžēl ieteiktais risinājums nestrādāja. Zvanīju atkal, jo internetā biju izlasījis baumas, ka minētais serveris ir pieļaujams tikai mobilajiem telefoniem. Es pie interneta esmu pieslēdzies no portatīvā datora (caur Mikrotik rūteri, kurā iesprausts Huawei USB 3G puļķis)…. droši vien mana situācijā tas nav īsti mobilais telefons. 🙂 Tele 2 atbalsts tā arī apstiprināja – nebūs man lietot SMTP serveri un Outlook izmantojot Tele2 internetu.

Es ļoti saskumu.

Bet tad es ļoti nejauši atklāju, ka man vēlamie SMTP serveri strādā… ja norāda nevis 25 portu, bet gan 587 portu un TLS šifrēto savienojumu. Nejaušība slēpjas tajā, ka es šo portu biju nejauši aizmirsis izdzēst, kad biju uz laiku ielicis smtp.gmail.com (Pēc viņu instrukcijas). Gmail SMTP servera izmantošana šoreiz man nederēja, jo man nepieciešams, lai saņēmēji redz nevis manu gmail adresi kā nosūtītāja adresi, bet gan īsto mansdomeins.lv

Tātad, ja jums ir Tele2 internets un gribat izmantot SMTP serveri, tad pamēģiniet norādīt 587 portu un TLS šifrēšanu. Man aizgāja! 🙂 Nu vismaz ar Outlook 2013.

10 domas par “Tele2 SMTP servera problēma un risinājums

  1. Es pirms tam izmanotoju smtp.momail.lv serveri, bija tele2 pašiem iespēja piereģistrēt savu nummuru un tikt pie paroles, kas attiecīgi ļauj izmantot bezmaksas smtp serveri, bet pašlaik pēdējās dienās tele2 ir noņēmis šo servisu un es sāku mekēt alternatīvu smtp serveri. Atradu šo te rakstu, visu izmēģināju, nekādi netieku gudrs, kāpēc man neiznāk ar smtpserver.swip.net palaist outlook. Intresēja, kādi ir uzstādījumi blakus logā outgoing server? Šķiet, ka vajag kaut kādu autorizāciju lietotājvārdu, paroli. Tele2 ar izjošo serveri jau pirms laika dzina izmisumā, tagad vairs jau nav kam prasīt, pats tele2 pat nesaprot līdz galam ko viņiem prasa un brīnās, ka izmanotjot viņu internetu nevar no outlooka nosūtīt epastu. Ir adrese arī http://webmail.tele2.lv/, kura ir latviski un šķiet tam ir paredzēta, bet tā pati arī neiet. Šis nu ir tele2 lielais mīnus. Ja ir kaut kas ar ko vari padalīties informācijā, tad paldies. Kaspars

  2. Labdien, godātais Viganta kungs! Sakiet lūdzu, vai Jums joprojām Microsoft Outlook nosūta e-pastus caur Tele2 internetu? Jautāju to tāpēc, lai uzzinātu, vai man turpināt meklēt iestatījumus Outlook Expressam, jo tikko pieslēdzos Tele2 mobilajam internetam un atklāju, ka e- pasta vēstules saņemt varu, bet nosūtīt nevaru. Paldies par atbildi! Ar cieņu Reinis.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.