Darba vietas, kuras neeksistēja pirms 10 gadiem

Šis ieraksts ir tapis kā atstāstījums no Forbes raksta.

Tehnoloģijas attīstās un šīs attīstības rezultātā arī attīstās cilvēku nodarbošanās veidi, jeb amati. Forbes ir apkopojis 10 dažādus amatus, kuri neeksistēja vēl pirms 10 gadiem. Visus 10 es neuzskaitīšu, bet labprāt pieminēšu, manuprāt, interesantākos.

Lietotāja Pieredzes Izstrādātājs (User Experience Design)

Tas ir amats, kur cilvēks nodarbojas ar produkta lietojamības izstrādi. Tā ir kombinācija starp vizuālo dizainu, tehnoloģiskajām funkcijām un cilvēka ieradumu sapratnes. Šajā amatā jāpārzina dizaina programmas (Photoshop) un arī programmatūras izstrādes tehnoloģijas. Šāds cilvēks ir nepieciešams kā vidutājs starp programmētājiem un vizuālajiem dizaineriem, aizstāvot gala patērētāja intereses produkta lietošanas vienkāršībā un funkciju loģiskā izkārtojumā. Man personīgi liekas, ka Lietotāja pieredzes izstrādātājs ir dizaineru evolūcijas nākamais posms, kas pāriet no produkta vizuālās izstrādes uz jau lietojamības izstrādi. Līdzīgi kā uzņēmumos ir biznesa procesu dizaineri, kas palīdz definēt biznesa procesus un tad optimizē tos padarot pašus uzņēmumus efektīvākus.

Galvenais Klausīšanās Vadītājs (Chief Listening Officer, CLO)

Lai arī daudzi uzņēmumi reklāmās stāsta, ka klientu viedoklis ir ļoti svarīgs, tomēr klientu viedokļa klausīšanās aprobežojas ar aptaujas anketu izsūtīšanu klientiem reizi vai divas gada laika un statistiski analizējot rezultātus. Galvenais Klausīšanās Vadītājs ir cilvēks, kura uzdevums ir būt visur kur lietotāji nepiespiesti apspriež uzņēmuma produktus – kvalitāti, lietojamību, cenu, relatīvo salīdzinājumu ar konkurentu produktiem, vēlamajām funkcijām utt. Šis cilvēks aktīvi lasa dažādus produkta forumus, seko līdz diskusijām publiskajos sociālajos tīklos, lasa produktu atsauksmes interneta veikalos un dažādu apskatu lapās. Šī cilvēka galvenā īpašība ir spēja klusēt un uzmanīgi klausīties ko runā klienti… nekritizējot, neietekmējo un nekomentējot.

Sociālo Mēdiju Menedžeris

Šis cilvēks ir uzņēmuma kontaktpersona sociālajos tīklos. Šis cilvēks aktīvi atbild uz klientu uzdotajiem jautājumiem sociālajos tīklos, personīgā formā informē par uzņēmuma jaunumiem. Šis cilvēks aktīvi komunicē ar klientiem izmantojot sociālos tīklus. Parasti šis cilvēks ir daļa no mārketinga komandas un pilda sociālo mēdiju komunicēšanas funkciju kā daļu no lielāka produktu virzīšanas plāna (piem. tv reklāma, loterijas, produktu testēšanas un citi)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.