Nokia Lumia 800 apskats

Lai arī Nokia Lumia 800 oficiāli Latvijā būs pārdošanā no nākamās nedēļas, man ir tas prieks jau mēnesi ikdienā lietot šo ierīci. Nokia Lumia 800 melnā krāsā nopirku nepiesaistītu no Xnet.lv. Lumia 800 ir pirmais daudz maz nopietnais Windows Phone 7 bāzētais telefons no Nokia. Telefons ir visai ilgi gaidīts gan tā mātei (Nokia) gan tēvam (Microsoft)… tieši šis Nokia telefons ir tas, kurš izrullēs sarkano paklājiņu lielajam brālim, kurš nāks pēc kāda laika Nokia Lumia 900. Bet par to citreiz, kad vēji atpūtīs to arī līdz mūsu krastiem. Šodien pastāstīšu par savu pieredzi ar Lumia 800.

Pirmie iespaidi

Telefonam ir neierasti interesanta ekrāna stikla  forma – ar noapaļotām malām, kas rada sajūtu, ka stikls ir nedaudz izliekts. Korpuss uz tausti ir ļoti patīkami kvalitatīvs un ir tāda premium telefona sajūta. Ieslēdzot ekrāns uzreiz pārsteidz ar fantastiskām krāsām. Ņemot vērā, ka mans iepriekšējais telefons ir HTC HD7, tad noliekot blakus uzreiz var pamanīt ekrāna kvalitātes atšķirību. Telefona vadības pogas ir “hromēti” spīdīgas un tas piešķir dizainam tādu rozīnīti. Viennozīmīgi rokās iegulst telefons ar patiesi modernu dizainu un kvalitatīvas iekārtas sajūtu.

Kamera

Telefona kamera ir līdzīga kā visiem telefoniem – nevar sacensties ar atsevišķi nopērkamajiem ziepjutraukiem, bet gadījuma bilžu fotogrāfēšanai ir visai laba. Kopā ņemot biju gaidījis, ka bildes būs labākas.

Telefona videokamera ir vidēja. Lai gan, ko var baigi prasīt no mobilā telefona? Video, kas filmēts ar Lumia 800 (video atzīmējiet HD kvalitāti un palaidiet pa visu ekrānu, lai redzētu kvalitāti detalizētāk):

Fotogrāfijas uzņemtas ar Lumia 800 dažādos apstākļos: Bilde 1, Bilde2, Bilde3, Bilde4.

Tāpat zināms, ka nākamnedēļ Nokia oficiāli sāks pārdot šo telefonu arī Latvijā. Man te putniņš pačukstēja, ka būšot arī cita, jaunāka programmatūra un iespējams arī tādas lietas kā latviešu valodas saskarne, klaviatūra un citas lietas. Bet dzīvosim redzēsim. Starp citu, ļoti daudz detaļu par telefona funkcionalitāti var uzzināt rokasgrāmatā.

Plusi

1. Ļoti labs baterijas laiks. Ja  HTC HD7 turēja aptuveni vienu pilnu dienu, tad Nokia Lumia 800 tur 2 dienas pie līdzīgas slodzes (ieslēgta 3G, WiFi, e-pastu sinhronizācija). Bet nedēļas nogalēs, kad lieto mazāk telefonu, pilnīgi mierīgi izvelk visu nedēļas nogali un vēl nedaudz.

2. Dizains ir patiešām skaists un rada kvalitatīva telefona sajūtu. Šis noteikti nav viens no “plastmasīgajiem lētajiem mazcenas”.

3. Nokia piedāvātās bezmaksas aplikācijas ir ļoti kvalitatīvas un noderīgas. Nokia Drive ir visnotaļ vienkārša bet kvalitatīva navigācijas aplikācija ar pagriezienu teikšanu latviešu valodā un bezsaistes kartēm visai pasaulei. Tas noteikti palīdzēs ietaupīt vērtīgos megabaitus, kad došos ceļojumā uz ārzemēm. Arī dati par ātruma ierobežojumiem ir visnotaļ precīzi arī Latvijā (piemēram braucot ārā no Jelgavas uz Dobeles pusi, tagad ir atļauts 70km/h un Nokia to zina). Tāpat esmu izmantojis iespēju un uzlicis Nokia City Lens BETA aplikāciju. Lai arī Rīgā nav pārāk daudz vietas reģistrētas, tomēr aplikācija strādā visnotaļ labi, nekaras un atstāj ļoti labu iespaidu par telefona iespējām. Domāju, ka šai aplikācijai ir patiešām ļoti liels potenciāls. Nokia Creative Studio ir foto apstrādes aplikācija, kas piedāvā bildēm pievienot dažādus efektus un publicēt saviem draugiem.

Mīnusi

1. micro (vai mini) SIM standarts SIM kartei. Tu nevari vienkārši tāpat paņemt un iebāzt tajā savu veco SIM karti. Ir vai nu jāiet pie operators un jāsamaina SIM karte uz šo mazāko vai arī dari kā es – ņem rokās šķēres un šķērē nost lieko plastmasu ap SIM kartes čipu. Man izdevās, bet pastāv risks, ka var sabojāt SIM karti.

2. Vāciņš lādētāja un USB portam ir visnotaļ neērti lietojams. Man neizdodas tā vienkārši ar pirkstu viņu atvērt. Ir vajadzīgi vai nu ļoti spici un stipri nagi vai arī dari kā es = izmanto lādē’tāja kontakta stūrīti lai nospiestu attiecīgajā vietā un vāciņš atvērtos.

3. Lumia (atšķirībā no HTC HD7 un HTC Mozart windows telefoniem) ir atslēgta Internet Sharing fīča. Cik noprotu tad tas ir mākslīgi noslēgts nost. Šī funkcija ļaj telefonu ieslēgt funkciju, kas ļaut telefonam pārvērsties par WiFi bāzes staciju un atļaut datoriem pieslēgties kā pie bezvadu tīkla lai izmantotu internetu. Šī funkcija ir ļoti noderīga gadījumos, kad steidzami vajag datoru pieslēgt pie interneta, bet esi kaut kur ne ofisā vai mājās. Ir baumas, ka šito fīču ieslēgs nākamajās programmatūras versijās, bet šobrīd nav.

4.Fotokamera varētu būt labāka. Nezināmu iemeslu dēļ bildes nav tik labas kā gribētos vai kā biju gaidījis. Iespējams tā ir programmatūras vaina, kas tiks atrisināta tuvākajos atjauninājumos.

Pārējie plusi un mīnusi ir tie, kas attiecas uz operētājsistēmu, bet par šiem šoreiz nē. Kopumā ņemot Windows Phone 7.5 man pašam ļoti patīk.

35 thoughts on “Nokia Lumia 800 apskats

 1. Nu jā. Šis telefons ir manā “iespējams pirkšu” listē. Bet nu gaidu, ko BlackBerry stādīs priekšā ar savu BB10 un ko apple. Par cik esmu blackberry lietotājs, tad lieku lielas cerības, ka ar bb10 būs salabotas sīkās lietiņas, kuras man lika vilties šajā platformā. Par Nokia kartēm viennozīmīgi labākās kartes kādas mobilajā tālrunī līdz šim redzētas, esmu lietojis tad, kad navigācija bija par maksu un nežēloju 5 eiro mēnesī, lai izbaudītu staigāšanas navigāciju. Lai gan windows mobile 7 savos tālruņos izmanto daudz ražotāji, Nokiā liekas, ka tas viss labāk strādā.

 2. “vai arī dari kā es = izmanto lādē’tāja kontakta stūrīti lai nospiestu attiecīgajā vietā un vāciņš atvērtos.”

  Man ir N9, kuram āriņas ir tieši tādas pašas, kā šim, tikai par vienu pogu sānos mazāk. Un nav problēmu atvērt lādētāja/USB porta vāciņu, _vienkārši_ piespiežot ar pirksta spilventiņu eņģes galā uz vietu, kur ir aplis.
  Varbūt tev kāds fabrikas brāķis, ja nesanāk.. Vienīgais, no kā man bail, ka tās durtiņas kādu dienu varētu nejauši nolūzt, bet citādi korpusa viengabalaimība ļoooti patīk.

  Un mazajai simkartei makā nēsāju līdzi apvalciņu, ja nu ievajagas sim karti ielikt kādā vecākā telefonā..

  • Iespējams, man vienkārši ir tizli pirksti… Bet neskatoties uz to man personīgi šķiet neērti tas vāciņš. Man jau šķiet, ka uz sānu atbīdāms vai kāds cits mehānisms būtu labāks, saglabājot dizaina viengabalainību.

 3. Un ko Tu domā par HTC TITAN? Kaut kā pēdējos gadus Nokia stabili darbojās tikai lēto kategoriju telefonu lauciņā un droši ir jāpagaida kāds pusgads, lai rastos pārliecība vai Windows Lumina ir finansiālās uzmanības cienīga. HTC Titan lietoju vairāk kā pusgadu un varu teikt, ka nekā stabilāka līdz šim nav bijis. Pirms tam lietoju iPhonus (3GS, 4…) viss tur bija interesanti, ja nebūtu problēmu ar uzkāršanos, slikto zonu utt. Apu pieejamības moments pārvērta manu iPhonu par apu “miskasti”. Uz HTC biju spiests pāriet, jo strādāju starptautiskā kompānijā, kura visu virtuālo vidi uztur termināl serverī un sertificēti darbā ar terminālu bija tikai Windows telefoni un Ogas. Tikai uz šiem tālruņiem varu saņemt darba e-pastus 😦
  Kas attiecas uz Luminu, tad latviešu valodu sola ne ātrāk, kā uz rudeni, šī info. nāk no Baltijas Nokia izplatītāju vides, jo tas ir saistīts tikai ar Windows 7,5, bet ne ar Nokia vai HTC nemīlestību pret mūsu lepno un vareno tautu( tas attiecas arī uz Lietuvu un Igauniju).

  • Domāju, ka lielākais brālis Lumia 900 noteikti varētu sastādīt labu konkurenci titānam. 🙂 HTC arī nav slikti telefoni, un ja Tev viss strādā un neko neesi saplēsis, tad domāju, ka Tev nebūs nekāda būtiska ieguvuma uzlabojot uz Nokia. Domāju, ka viss kas augstāk aprakstīts arī būs tavu ieguvumu sarakstā (Labāks ekrāns, stilīgāks korpuss, stilīgākas krāsas pieejamas, Nokia Drive bezmaksas navigācija utt)

 4. Domāju, ka N9 un šim verķim ir viens kopīgs mīnus, dēļ kura es savu iegādāto N9 jau pēc nedēļas atdevu atpakaļ – Nokia parastā ar Outlook sinhronizējas pavisam vienkārši – ieslēdz Blūtūsu un vis labi, ar N9 nekas tā nesanāk, jāmākoņo uz pc esošā bāze, vai jāmaina serveris, es to negribēju, tā arī izšķīrāmies īsti kopā nepadzīvojuši.

 5. Diezgan stulbi man Nokia Lumia likās tas, ka nevar pārsūtīt kādu dziesmu vai attēlu uz kādu citu tālruni un arī tas, kas nevar uzlikt parasto mp3 dziesmu kā zvaana melodiju, protams ir visādas aplikācijas, kur var meklēt sev vajadzīgās dziesmas apgraizījumu.Es nesen pazaudēju šo Lumiu, diemžēl atrast telefonu ar “find my phone” funkciju varēs tikai, ja to pieslēgs pie interneta, būs uzlādēts un ja kāds uzlauzīs manu drošības kodu, jo policija neķeras klāt kaut kādām telefonu meklēšanām, kaut gan viņi to var, operātors pasaka, ka nevaram sniegt šādu info, neko citu laikam vairs nevar izdarīt.

 6. Lieta ir tada ka Nokia lumia 800 ir Gorilla ekrans kuru nau iespejams saskrapeet,nezinu ka HTC TITAN un citiem lidzvertigiem mobilajiem,bet pagaidam redzu tisai sim modelim,salidzinot ar lidzvertigiem modeliem 🙂

 7. Pats nopirku 800 lumiu, bet nevienam neisaku tādu kļūdu atkārtot. Tāds s…..ds! Blutūts ir iekšā, bet jēga nekāda. Neko nevar ne pārsūtīt, ne saslēgties. Lai iedzītu mūziku, vajag “NEO”prasmes programmēšanā! Būtu kļūdijies ar 900 lumiju, vismaz naglas varētu dzīt, bet šito likšu plauktā un teikšu NOKIAI Good By!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.