Bezmaksas mācības internetā

Vai jums ir gadījies tā, ka jūs kaut ko nelielu atrodat internetā garām ejot pamanāt kādu sījumu, kas izrādās kaut kas visnotaļ interesants, tad sākat to pētīt plašāk un uzduraties neticami apjomīgam interneta labumu kalnam, kas ir nenovērtējams. Kaut kas līdzīgi, ka pirmo reizi apmeklēt Wikipediju un apzināties tās apjomu… Šāda sajūta mani šodien piemeklēja, kad nejauši uzdūros Khan Academy interneta apmācībām. Es pats esmu par šo konceptu domājis un pat reiz prezentēju BarCam Baltics pirms vairākiem gadiem. Man ir prieks, ka pasaulē ir atradušies uzņēmīgi cilvēki, kuriem bija finansiālās iespējas šo projektu realizēt. Cik tas ir vienkārši – vienreiz tiek radīts un kvalita’tivi ierakstīts mācību saturs video formā un pēc tam tiek izmantots neskaitāmas reizes visās pasaules malās. Tas padara izglītību tik pieejamu jebkuram pasaules iedzīvotājam, kā nekad vēl agrāk. Protams internets nav visās pasaules mājās (un pat Latvijā reģionos daudzos namos tas vēl ir tikai sapnis), taču šāda satura esamība ir vēl vien papildus stimus valdībām domāt kā saviem pilsoņiem nodrošināt pieeju šīm neizmērojamām gadsimtu laikā sakrātajām bagātībām.

Ļausim šī saita radītājam pašam izstāstīt ko viņš ir radījis un ar ko tas viss aršķiras:

Mani fascinē “zināšanu karte”. Beidzot ir radīts mehānisms, kā sistemātiski parādīt saistības starp dažādām iznāšanām un kontrolēti pāriet jaunā sarežģītības līmenī izvairoties no “caurumiem” zināšanās. Pašas sistēmas tehniskais apskats:

Pašam man šobrīd ir aktuālas studijas universitātē un varu teikt, ka ir temats ko Brencis mums pasniedza olscoolajā veidā ar roku rakstītu uz kodoskopa lapām vēl pirms pāris nedēļām… tas viņam prasīja veselu 70 min lekciju (Nesaku, ka Brencis ir slikts, bet saku, ka ir arī efektīvāki veidi kā mācīties). Līdz ar to es uzdūros reāli 4 kursa LU Starptautiskā biznesa papildus materiālam šajā saitā… kas liecina, ka materiāli nosedz arī lielu daļu Universitātes vielas.

Pašam man ļoti interesē dažas tēmas, kurām man īsti nepietiks ne līdzekļu ne laika, lai tās studētu universitātē…. bet nu man ir iespēja pastudēt elementus no māksas vēstures vai astroloģijas. Tikai stundas laikā es atradu 2 ļoti izglītojošus materiālus pats sev un cerams arī Tev.

Kādēļ no “Melnā cauruma” netiek ārā gaisma?

Interesants domāšanas vingrinājums: Kurš melo?

Šodien daloties šajā materiālā arī uzzināju, ka līdzīga iniciatīva ir sākusies arī Latvijā. Ir centīgi cilvēki, kas ir sākuši veidot materiālus latviešu valodā 11. un 12. klasei iekš Mācībuvideo.lv.

Interneta priekšocības ir tā, ka vienu lietu var baudīt daudzi un neviens nejutīsies apdalīts. 🙂 Baudiet uz veselību un dalieties ar draugiem!

3 thoughts on “Bezmaksas mācības internetā

  1. Man no interneta mācību portāliem latviešu valodā patīk arī uzdevumi.lv, tur ērti, bez maksas izskaidrotas pamatlietas daudzos mācību priekšmetos, turklāt saskan ar mācību programmām, lai pildītu testus gan ir jāreģistrējas, taču tas kopumā atmaksājas.

    macibuvideo.lv arī ir diezgan labs

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.