Nedienas ar eBay

Viltota apmaksas vēstule
Viltota apmaksas vēstule

Pirms ķeros pie sliktā, tad jāsāk laikam ar labiem vārdiem – eBay joprojām ir vislielākais tirgus laukums, ko zinu un regulāri lietoju. Ir sanācis pirkt visādas vajadzīgas mantiņas (sākot ar kartridžiem printerim un beidzot ar specifisku ādas izstrādājumu automašīnai). Tāpat tā ir laba vieta, kur ātri un veiksmīgi pārdot lietotos gadžetus, kad tiem ir laiks doties uz jaunām mājām. Esmu no tiem, kas pārāk neskumst, ja labi nokalpojusi lieta vēl pamanās atgriezt man pāris naudiņas savas lietošanas veigās.

Šāds nodoms man bija arī ar gadu lietoto HTC HD Mini telefonu. Ievietoju eBay un gaidīju 7 dienas, kad tiks sasolīta augstākā cena. Cena bija visnotaļ laba un priecājos, ka iekārta jāsūta uz jaunajām mājām, Angliju. Bet te stāsta jaukā daļa beidzas. Tālāk es mēģināšu rakstīt ar citātiem un hronoloģiski:

6. septembrī saņemu no eBay ierasto vēstuli: Your item is sold for 130GBP.

Pēc mirkļa saņemu epastu no pircēja:

how long it takes to come in uk
can u pls reply me soon
so i paid u straight away
thanks

– hadaraji

Uz kuru pieklājīgi atbildu, ka varu izsūtīt jau nākamajā dienā on rīta, ja vien maksājums ir veikts.

7. septembrī agri no rīta pamostoties (vēl miegains) telefonā redzu e-pastu: redz kur ienācis maksājums no nepacietīgā pircēja 137.5 GBP apmērā (prece + sūtīšana) (Skat bildi)

Neskatoties uz to, ka biju vēl pusaizmidzis, tomēr kaut kas šajā e-pastā man likās dīvains… (bildē atzīmēju ar dzeltenu) un lika iedarbināt datoru un ielogoties PayPal, lai paskatītos… un nekā! Nekādas naudas nebija. Tad papētīju uzmanīgāk to e-pastu un redzam, ka šis maksājuma e-pasts ir viltots.

Tā nu es gandrīz iekritu viltīgi izliktās lamatās, un būtu ņosūtījis no rīta telefonu pilnīgi nepazīstamam cilvēkam, kuram pat nebija nodoma man maksāt.

Protams, ka pēc tam, kad es uzrakstīju, ka joprojām neesamu saņēmis maksājumu, mans pircējs nozuda un neatbildēja uz virtuālajām ziņām. Pēc procedūras, atvēru problēmtiketu eBay palīdzības dienestā, un eBay man neiekasēja komisiju par pārdoto lietu.

Kādēļ es šo visu rakstu? Tas tādēļ, lai arī jūs uzmanītos no šādiem un līdzīgiem krāpšanas mēģinājumiem. Es biju ļoti tuvu tam, lai tiktu apmānīts, bet uzmanīga e-pasta izlasīšana un “dubults neplīst” principa ievērošana pārbaudot maksājumus, šoreiz man ļāva izvairīties no nepatīkamām sekām.

4 domas par “Nedienas ar eBay

  1. Ō! Šie viltotie e-pasti par it kā saņemtu naudu ir klasika.
    Arī es vienreiz gandrīz uzķēros, bet tomēr viltojumu uzodu laicīgi. 🙂

    Varu tikai vēlreiz ieteikt neuzticēties e-pasta saturam, bet apskatīt konta bilanci pa tiešo attiecīgā maksājumu sistēmā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.