Azartspēles un to reklāma

Daudzi no mums spēlē spēles un šķiet, tas nav slikti. Daudzas spēles ir radītas, lai attīstītu cilvēku reakciju, prāta spējas vai izklaidētu. Taču eksistē arī tāds spēļu paveids, kur lielāka adrenalīna iegūšanai tiek izmantota nauda – ja tu liec galdā naudu, tad spēles pievilcība un iznākums kļūst daudz iekārojamāks. Diemžēl šāda tipa spēlēm, kuras sauksim par azartspēlēm, ir viens ļoti slikts blakus efekts –  azarts, kas ne pārāk veiksmīgus un pieredzējušus spēlētājus var ievest nopietnās finansiālās problēmās. Tieši tādēļ mūsu valdība ir aizliegusi reklamēt azartspēles, lai neievilinātu šajā naudas zaudēšanas labirintā cilvēkus ar ne pārāk spēcīgu gribasspēku un spēju novērtēt savas spējas.

Neskatoties uz to, ka azartspēļu bizness ir ievērojami liels un arī ienes kaut kādu naudu valsts kasē kā arī īpašnieku maciņos, tomēr tas ir ļaunums, ko valdība ir ierobežojusi – aizliegusi reklamēt. Citās valstīs šīs lietas tiek ierobežotas arī teritorijā (piemēram ASV azartspēles atļautas tikai noteiktās vietās, lai gan atkarībā no štata… ir tādi štati kur nav atļauts nekas – arī ne labdarības loterijas).

Mūsu valstī attiecībā uz reklamēšanu darbojas īpašs likums, ar kuru ir saskārušās arī tādas interneta vietnes kā Delfi.lv un Inbox.lv. Arī Apollo.lv ir uzrāvies uz Betway.com reklamēšanu. Pēdējā laikā TV3 Latvija kanālos (TV3, TV3+ un TV6) esmu novērojis ievērojai daudz reklāmas, kas manuprāt ir azartspēļu reklāma. Sākumā bija pokerstars.net bezmaksas apmācība pokerspēlē (protams apmācot tevi spēlēt pokeru tiek darīts viss, lai tu pārietu uz ” īstu mantu” jeb spēlēšanu uz naudu, tad pēdējās nedēļās aktīvi reklamējas Hokeja Prognošu spēle, kur aizsūtot maksas īsziņas, tu vari laimēt 500 katru dienu vai pat 10000 EUR. Šodien ievēroju, ka visu dienu pa TV3+ iet pilnīgi nepārprotama azartspēļu vietnes reklāma – spinpalace.com, kur vienkārši tiešā tekstā aicina spēlēt uz naudu online kazino. WTF? Es saprotu, ka MTG koncerns, kuram pieder šīs televīzijas, dara visu iespējamo, lai nodrošinātu finansiālo veiksmi saviem TV kanāliem. MTG nav vakarējais azartspēļu lauciņā – viņiem pašiem pieder Bet24.com, lai gan neesmu manījis viņus reklamējot savu lapu savos TV kanālos. Piedodiet par tiešumu – NEDRĪKST PĀRKĀPT LIKUMU, īpaši pievēršot uzmanību 41. pantam. Pēc manām domām TV3 pārkāpj gan reklamēšanas aizliegumu gan nodarbojas ar azartspēļu organizēšanu (Hokeja prognožu spēle).

Ceru, ka jau rīt visas azarspēļu reklāmas Latvijas kanālos tiks pārtrauktas, bet ja nē, tad ceru, ka atbildīgās iestādes ķersies pie darba un pārtrauks tās piespiedu kārtā uzrēķinot vēl prāvu soda summu!

10 thoughts on “Azartspēles un to reklāma

  1. nezinu, vai lnt vēl rāda, bet bija visādi brīnumi aļa “Zelta druzdis” un “ugadaj meloģiju”kaut kādās 150variācijās.Man meita uztaisīja superrēķinu vecmāmiņai telefonam.Nemaz nerunājot par to ka nav īstajā laikā,parunāsim par to,vai nodokļus no tādiem priekiem maksā arī organizatori.Karoče tas,ko es gribēju pateikt, ir, ka notiek ne tikai spēļu reklāma, bet arī pašas spēles. Totalizatori hokeja piem. tv3 pilnīgi atklāti, piedrāž, ja zvanītājam nav 18, balvu neizsniedz, bet piķi par zvanu ta arī neatgriež.

    • Manuprāt, visas tās TV spēles, kur jāzvana uz maksas tālruņiem kā arī tās reklāmas, kur var abonēt aizdomīgas izcelsmes spēlītes par daudziem latiem nedēļā, vajadzētu aizliegt. Tomēr mums ir jādomā par mūsu jauniešiem, kas nav tik imūni pret reklāmām un viegli “uzraujas” uz šīm shēmām – atsūti SMS un saņemsi lācīti…. un sīkā tekstā – sūtot SMS tu piekrīti, ka viss tavs mantojums ir mūsu.

  2. Viss uzrakstīts diezgan pareizi. Izņemot par hokeja prognožu spēli. To (diemžēl) organizē legāli visiem labi zināmais “Zelta drudzis” un tur ( atkārtošos- diemžēl ) nekā pretlikumīga ( gandrīz ) nav.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.