Elektronisko grāmatu aizdošana

Neskatoties uz daudzajiem elektronisko grāmatu ieguvumiem, kā galveno mīnusu daudzi lasītāji vienmēr uzskata to, ka elektronisko grāmatu nevar aizdot. Fiziskajā pasaulē tas protams ir daudz vieglāk – tu vari izlasīt iedot draugam izlasīt un tad vēl kādam… vai aiziet uz bibliotēku un aizņemties grāmatu uz kādu laiku un tad to atgriest atpakaļ. Parasti informācijas apmaiņa notiek tādā veidā, ka draugs ciemojoties pie tevis plauktā ierauga kādu grāmatu un pats piesakās aizņemties uz izlasīšanu.

Tā kā esmu Amazon Kindle lietotājs, tad arī man ir pēdējā pusgada laikā ienākušas visnotaļ daudz legālās digitālās grāmatas, kuras esmu jau izlasījis. Dažas no tām ir visnotaļ pieprasītas visā pasaulē… bet kā lai mūsdienu virtuālajā vidē tomēr darītu zināmu saviem draugiem sev pieejamās grāmatas? Šim iemeslam ir izveidots tāds interesants serviss kā lindle.me . Servisa pamatā ir legālo grāmatu aizdošanas serviss… pieņemot, ka tavi draugi ir visa virtuālā pasaule. 🙂 Var jau teikt, ka tas ir interpretācijas jautājums, bet manuprāt šāds serviss ir visnotaļ noderīgs un godīgs, ja salīdzinām ar fiziskajām grāmatām. Ja zini drauga vārdu un e-pastu tad tu vari šo grāmatu aizdot viņam pa taisno no Amazon.com… UPDATE: Diemžēl grāmatu aizdošana strādā tikai ASV kontiem. Aizņemšanās strādā arī ar Eiropas kontiem t.i. Jūs varat aizņemties, bet nevarat aizdot.

Kas ir Lendle.me?

Lendle.me savukārt savieno aizņemties gribētājus ar tiem, kas labprāt aizdod. Noteikums ir tāds, ka grāmata dodas uz 14 dienām un pēc tam automātiski atgriežas tavā Kindle. Uz aizdošanas laiku grāmata protams tiek uzņemta no tava Kindle un tu pats viņu nevari lasīt. Lendle.me strādā pēc principa – cik reizes grāmatas aizdevi, tik grāmatas vari arī aizņemties. Visnotaļ godīgi. Pelna viņi uz to, ka tu vēlēsies aizņemties grāmatu, bet nebūs neviena, kas var šo grāmatu aizdot, tad iespējams tu no viņu lapas nospiežot nopirksi šo grāmatu iekš Amazon.com un Lendle saņems savus procentus par grāmatas pārdošanu. Tev kā pircējam, protams, ir vienalga, jo grāmatas pirkšanas cena nemainās tik un tā. Vairāk tas atgādina lielu milzīgu privāto bibliotēku apvienību… un joprojām visi ir legalitātes robežās. Detaļas varat palasīt viņu FAQ.

Tātad – nākamreiz pirms iegādāties kādu Kindle digitālo grāmatu, vari apskatīties vai nevari aizņemties no lielā Virtuālā draugu pulka.

Mīlu digitālās ēras dotās iespējas! 🙂 Nākamie attīstības soļi digitālo grāmatu pasaulē – Vajadzētu latviešu grāmatas padarīt pieejamas uz e-lasītājiem. Ko teiks LV izdevniecības?

7 thoughts on “Elektronisko grāmatu aizdošana

    • hmm… MAn arī nerāda iekš Amazon.com. Bet varbūt caur to Lendle strādā. esi piereģistrējies?
      Vispār tikko izmēģināju. Nevar aizņemties grāmatas kas paredzētas tikai ASV tirgum. (tikko notestēju – ir piedāvājumā, bet nevaru nopirkt un arī jā kāds mēģina man aizdot, tad tas nesanāk).
      Tikko notestēju un veiksmīgi “aizņēmos” grāmatu Medical Error un Amazon ļāva apstiprināt un nogādāja uz Kindle. Līdz ar to var teikt ka Lendle strādā vismaz aizņemšanās virzienā… vēl tikai vajadzētu notestēt aizdošanas virzienu. 🙂

    • Ehh…. man tomē rneizdevās aizdot grāmatu caur Lindle servisu. Neparādās tā opcija Lend iekš Amazon un bez tās tur arī Lindle nevar. Aizņemties gan laikam sanāca, vakarā jānočeko vai uz Kindle ir piegādājusies grāmata.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.