Uz viesībām ar savu krēslu, jeb VID nejēdzība

VID (Valsts Ieņēmumu Dienests) laika gaitā ir patiešām uzlabojis attieksmi pret cilvēkiem, bet viena lieta gan mani šodien pārsteidza – VIDā nav pieejamas veidlapas deklarācijas iesniegšanai. Nedz par brīvu nedz par naudu… un vēl interesantāk – nav iespējams nokopēt veidlapas no citiem cilvēkiem, jo kopētājam NAV PAPĪRA. Es saprotu, ka valstij ie grūti, bet nu ka tik grūti…

Drošvien sāksiet argumentēt, ka katrs pats var mājās aiziet uz to VID mājaslapu un izdrukāt to formu… jā, to var… ja vien tu zini, ka tev to veidlapu jāsagādā pašam… un šāda apskaidrība cilvēkam, kas jau fiziski tur ir ieraides, diez ko daudz labuma nedod. Lai arī mums Latvijā ir daudz birokrātisku iestādījumu, kas liek pildīt dažādas veidlapas, tad nu vismas to mazumiņu kā pašas veidlapas parasti šīs iestādes sagādā klēpjiem, jo no tā takš ir atkarīga šīs iestādes noslodze = darbavietas. Cienījamais Finanšu Ministr – varbūt tomēr atliciniet kādus pāris stimtus latu un nodrukājiet tās veidlapas un izsniedziet VID nodokļu konsultantiem… sīkums, bet noteikti uzlabos katra trešā deklarēties gribošā nodokļu maksātāja garstāvokli.

Un vēl – EDS privātpersonu deklarēšanās reģistrācija kaut kā neņem pretī ar parasto LVRTC  e-parakstu… kaut ko jūs tur šķībi esat saprogrammējuši.

PS

Paldies laipnajam kungam, kas raugoties manās dusmīgi izmisušajās acīs uzdāvināja vienu veidlapu komplektu no saviem privātajiem krājumiem.

One thought on “Uz viesībām ar savu krēslu, jeb VID nejēdzība

  1. Mani VIDā tieši tāpat pasūtīja uz veikalu vai internetu pēc veidlapas. Tante man uzbrauca, ka esmu ieradies, iepriekš neizpētījis netā visu, kas saistīts ar deklarāciju iesniegšanu, jo tur esot rakstīts, ka veidlapa jānes pašam, konsultants var tikai palīdzēt aizpildīt, bet ne izsniegt vai izdrukāt veidlapu.

    Ņemot vērā, ka pagājušajā gadā no sava uzņēmuma esmu ieskaitījis valstij vairāk kā 80 000 ls dažādu nodokļu izskatā, šāda cūkošanās ar 2 santīmu vērtu veidlapu nav normāla. Nospļāvos un aizgāju prom.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.