Testējam Kinect un XBox 360 Slim

Šodien manās neķītrajās ķepiņās nonāca XBox 360 un Kinect sensors. Tiem, kas nezina – XBox 360 ir jaunākā Microsoft spēļu konsole. Konsole salīdzinot ar ieptiekšējo versiju ir nedaudz mazāka izmēros, melna un spīdīga. Kā jau nopietnai spēļu konsolei pienākas – tai ir visas vajadzīgās izejas tai skaitā pāreja uz EURO SCART, kas ir viens no populārākajiem mūsdienu TV savienojumiem. Ņemot vērā, ka XBox bija tikai garnējums īstajam šī vakara ieguvumam – bezpults papildus aksesuāram Kinect. Kinect nodrošina spēlēšanu un konsoles pamata vadību izmantojot tikai tavu augumu un dažādus simbolus kā arī balss vadību.

Pats Kinect ir tāds ap 20 cm garš verķītis, ko iesprauž konsolē. Kinect nodrošina 3D telpisku skanēšanu noteiktā rajonā sev priekšā, kā rezultātā visa spēlēšana izpaužas kā roku un kāju vicināšana. Šī šķiet ir visvienkāršāk apgūstamā spēļu konsole. Mana mazā meita (2,5 gadi) pirms tam nebija spēlējusi nevienu konsoli un arī datoru nē… viņai prasīja tikai 5 minūtes lai tiktu skaidrībā, kas tas par zvēru ir un ko ar viņu darīt. Ja vēlies kādu spēli, tad vienkārši ar pirkstu parādi uz to… pēc sekundes spēle palaižas. Spēlēšana ir vienkārša – boksējies, spēlē galda tenisu, brauc ar laivu vai spēlē bovlingu… viss kā īstenībā. Spēles sataisītas tā, ka var 2vatā spēlēt un spēļu kosole pati atpazīst dažādas personas… sievietes attēlo kā sievietes, bet džekus kā džekus. Mazo Alisīti, gan sākuma attēloja kā pietupušos spēlētāju… īpaši interesanti mazajai bija spēlējot boksu ar blakus esošo tēti un braukt ar laivu, kur var stūrēt kustoties pa labi un pa kreisi kā arī lekt.

Pēc 30 minūtēm intensīvas spēlēšanas ir jūtams nogurums un pat izsitās sviedri uz pieres. Viennozīmīgi šī spēļu konsoles papildierīce izraus jūs no dīvāna un piespiedīs lēkāt, locīties, vicināties un staigāt pa istabu… pie tam labprātīgi! 🙂 Man bija pieejami tikai 2 spēļu diski un vienā vakarā spēju saprast – šitai iekārtai ir milzīgs potenciāls! Ar nepacietību gaidu jaunas, sarežģītākas spēles un apmācības programmas. Noslēgumā video par to, kas tas tāds ir un uz kā tas attīstīsies tuvākajā nākotnē:

Citi video pieejami iekš Youtube XBox kanāla. Grūti ir nodot emocijas, ko šī spēļu konsoles un Kinect kombinācija dod… to var saprast tikai izmēģinot. Ja rodas tāda iespēja – pamēģini un sapratīsi par ko runa! 🙂

15 thoughts on “Testējam Kinect un XBox 360 Slim

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.