Harijs Poters un nāves dāvesti: 1 daļa – totally sux!

Piektdien viesojoties Daugavpilī aizgājām uz kino vēlo seansu lai noskatītos Jauno Harija Potera filmu…. un uzreiz varu teikt – Holivuda pilnīgi nekaunīgi ir pārgājusi uz seriālu ražošanu. Piedodiet, bet pilnīgi bezsakaraina filma divu ar pusi stundu garumā, kurā reāli ir ļoti daudz lieku sižetu un īstenībā nekas īsti nenotiek… nav kulminācijas.

 • Ļoti daudzas lietas noteik neizskaidrotā secībā un vispār nesakarīgi – kad jābēg no ļaunajiem, tad visi pārvietojas “old scool”, kur viņus arī oldscoolīgi uz lidojošajā slotā arī apsklaktē, bet vēlāk teleportējas no ziemīga meža uz skaistu pludmali tāpat vien aiz neko darīt…. sviests.
 • Ļoti daudz jaunu tēlu, bet ļoti fragmentāri un prakstiski neizskaidrojot, kas tie tādi ir un nafig no viņiem ir jābaidās.
 • Sižetu vietām aizņēmušies no gredzenu pavēlnieka – amulets, kuru nēsājot cilvēks kļūst ļauns un aizdomīgs, pielīdēji elfi, kas vairāk atgādina goblinu ar spicām ausīm.
 • Pateicoties patiesi atvērtai publikai kinoteātrī, apmēram tajā vietā, kur cilvēki jau masveidā sāka iemigt patiešām liels paldies vienam apmeklētājam, kas sāka skaļi komentēt saturu. Tā bija filmas patiešām neaizmirstamākās 10 minūtes, kad 200 cilvēki zālē smējās līdz asarām! 🙂 (Harijam saplīsa “nūjiņa” un Hreminona piedāvāja izmantot savējo… un vispār tur tas džeks meklējams kaut kādā tur “pakaļā” .. ) vienvārdsakot šī vieta ar papildus komentāriem vismaz pamodināja skatītājus.
 • Nobeigums pilnīgi šķidrs un nekādas kulminācijas nebija. Drīzāk, jau kārtējā CSI LasVegas sērijā pa TV ir vairāk satura kā šajā Harija Potera filmā.

Es dodu pusi zvaigznes un to pašu tikai tāpēc, ka teksti ir divdomīgi! 🙂 Mans ieteikums – ietaupiet naudu vai aizejiet uz kādu citu saturīgāku filmu.

Pats kinoteātris Ditton Namā ir kvalitatīvs. Skaņa laba, bet krēsli tādi viduvēji (līdzīgi Cinamon iekš Alfas). Filmas rāda 6 zālēs un izskatās, ka visas daudz maz jaunās un populārākās tāpat kā Rīgā.

Viena doma par “Harijs Poters un nāves dāvesti: 1 daļa – totally sux!

 1. esmu redzējis kādas 4 no iepriekšējām… bet Kino filmai jābūt “self contained”, lai arī skatītājs , kas pirmo reizi nāk skatīties varētu iebraukt kas tas ir pa saturu. Kā Hameleonu rotaļu seriālā – divus gadus neesi skatījies, bet joprojām vari ātri iebraukt kas ar ko guļ un kas uz ko ir dusmīgs! 🙂

  jebkurā gadījumā – Holivuda atražo seriālus… un filmas, kas ir balstīti uz seriāliem (piem. Sex And the City)

  • Nu, lūk. Te jau bija atbilde – “esmu redzējis kādas 4 no iepriekšējām…” … te jau ir fakts, ka jāskatās no pašas pirmās, lai saprastu, kas īsti notiek nākamajā daļā. Un nav obligāti jāsalīdzina ar “Hameleonu rotaļām”, kuru scenāriju var izstāstīt 6 minūtēs.

   • Vienalga – ja eju uz kino tad gribu baidīt kino, nevis domāt kas tas par stulbu medaljonu un vispār kapēc viņš ir ļauns.
    Būšu tiešs – waste of money. Ja gribi skatīties seriālu, tad nav oblikāti jāmaksā 3Ls… pietiek, ja ieslēdz TV. Katrai filmai ir jābūt mākslas darbam. No sākuma līdz beigām.

   • HP filmu mērķauditorija 1.kārt ir HP grāmatu lasītāju un HP fani. Ja tāds neesi, tad sorry 🙂
    Pats vainīgs, ka aizgāji.
    Galīgi esi atpalicis, Holivuda pēdējā laikā atražo komiksus 😛

 2. Nu nez, man šī filma likās daudz labāka par iepriekšējām divām, kuras 100% bija pilnīgs mēsls.

  Un filmā paskaidroja gan, kāpēc viņi lidoja sākumā ar slotām, nevis teleportējās – tāpēc ka Harijam bija <17 gadiem, tāpēc viņu novēroja Minstrija un, ja viņš teleportētos, tad viņi zināt kur un uz kurieni tas notiek. Taču vēlāk – pēc kāzām, kad Harijam palika jau 17 gadi, šī novērošana ir noņemta. To visu filmā pateica.

   • Ir pagrūti iedomāties ka populāras grāmatu sērijas 7. daļas ekranizācijā viss iepriekšējais tiek izskaidrots. Tiek pieņemts, ka skatītājs iepriekšējās daļas ir redzējis/lasījis.
    Manuprāt HP filmas cieš no tā, ka uz ekrāna nonāk maza daļa no grāmatas, līdz ar to grāmatas nelasījušiem ir problēmas to uzvert. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc pēdējā filma ir 2 daļās, citādi pārāk daudz paliktu aiz borta.

 3. Nu labi, var jau būt, ka reizēm šie Holivudas grāvēji ir vairāk nekā izstiepti. Un, pats arī seriālos esmu ar šādu lietu saskāries. Paņem kaut vai kā piemēru “Prison Break”, kur skatāmas bija pirmās divas sezonas tikai, lai gan trešā un ceturtā jau likās atražojums, ka tikai uztaisīt popularitātes pēc. Noskatījos viņu kaut vai tādēļ, ka biju sācis skatīties. Ar HP varētu būt līdzīgi, lai arī ko daudzi neteiktu, cik slikta vai laba ir tieši pēdējā daļa.

 4. Man gan viss ļoti patika. Viss bija gluži kā laikā, žēl ka tikai jāgaida pēdējā daļa atkal vismaz puss gadu. UN uz Harija Potera beidzamajām daļām tiešām nav ko darīt, ja neesi vel svaigi izgājis visām iepriekšējām filmām cauri.
  No seriāla atšķiras ar budžetu, kas ieguldīts, tapat arī grāmatas visiem ļoti patīk, bet viņas ir daudz un tiešām daudz vairāk kā var parādīt filmā. Tā jau teiktu ka tik daudz izņemts no grāmats, kur tad vel mazāk.
  Un arī viss no auditorijas atkarīgs, ja apkārt ir pilns ar kino kritiķiem nekādas baudas nebūs no nevienas filmas.
  Un nobeigumā, šī nav gluži tev parasta filma kā Avatars vai Titāniks, kur čalis uzpīpē zāli un izdomā scenāriju, te jau daudzus gadus atpakaļ ir tapušas daudz daudz grāmatas, kuras gribēja iemūžināt filmā, lai vairāk pievilinātu cilvēkus izlasīt visu un paskatīties, ko spēj viņa iztele.
  Skaista filma, (-s) esmu pozitīvi pavadījusi laiku un nejutos izmetusi naudu.

 5. Paldies, par šo rakstu! Pateicoties rakstam noskaņoju sevi uz “totally sux”, bet tieši otrādi man ši filma patika (no pārejām Potter filmam vislabak).

  Man liekas jāņem vērā to, kas notika iepriekš (5/6 daļa). +, ja atcereties ka bija 7 grāmatas, tad viss korekti.

  Protams, par visam filmam fanos tikai grāmatas fanati, bet Harry Potter 1,2,3. Nav tas pats ka Avatar 1,2,3.

  • Nu redz – tu esi pacietīgi skatījies šo seriālu arī iepriekš! 🙂
   Bet vispār, nevajag ņemt galvā visādus rakstus internetā, kas saka kaut ko labu vai sliktu. Svarīgākais ir katra paša viedoklis. Man personīgi gaume tāda savdabīga… nepatika, ka man par seriālu ir jāmaksā ieejas biļete.

 6. Par to nav jākaunās un ar to nav jālielās. Just a fact.

  HP 7 (Back to The Future 3, Star Wars VI, Lord of The Rings 3) nav tas pats, kas Saw 7(Hellraiser 9, Friday 13th VII, Nightmare on Elm Street V, Police Academy 7).
  Pirmie piemēri ir vairākās daļās sadalītu stāstu beigas, otrie – kā reizi “seriāli”. Kamēr publikai neapniks, tikmēr ražos, “iepriekšējo sēriju” satura pārzināšana nav obligāta.
  HP8 nav un nebūs.
  Uz pirmajiem iet, neredzot un nezinot iepriekšējo saturu – es pat nesaprotu, kāda jēga (var jau, bet maz baudas, jo nav saprotams, kas novedis pie redzamās situācijas) , savukārt uz otrajiem – mierīgi.

  Ir dīvaini mēģināt skatīties stāsta beigas (precīzāk stāsta beigu pirmo pusi), kad ir izlaistas vairākas nodaļas un tad paziņot ka tas “sux un nav nobeiguma”. Kā var būt nobeigums, ja tas ir atstāts priekš HP7.2?
  Kā jau teicu – esi neveiksmīgi aizgājis uz kino un tagad mēģini attaisnoties 😛

  Atceros, kā savulaik, daudzi bija sašutumā par to, kā beidzās Gredzenu Pavēlnieka pirmā filma 🙂
  KĀ?!!! NAV BEIGU?!! WTF?!! RAGE!!!!

  Tikpat labi, cilvēks kas mūžā nav redzējis Gredzenu Pavēlnieku, nedz arī grāmatas lasījis, mēģinātu skatīties uzreiz 3. daļu, apmēram no vidus.
  Esmu pārliecināts, ka tādam skatītājam nekāda sajūsma par šo filmu neradīsies (pirmkārt, viņš būs pilnīgā neizpratnē par konflikta cēloņiem), pieņemot ka viņam vispār patīk tāda žanra filmas.

  Arī vairumā grāmatu, notikumi grāmatas pēdējā ceturdaļā balstās un atsaucās uz notikumiem, kuri aprakstīti krietni iepriekš. Līdz ar to nav jēgas būt neapmierinātam, kāpēc tur nav “hiperlinku” uz iepriekšējiem notikumiem.

 7. var jau saprast šūmēšanos, bet padomā no otras puses – kā būtu, ka visur būtu paskaidrojumi, hiperlinki un liriskas atkāpes uz pagātni. cik tas interesanti būtu tiem, kas rūpīgi sekojuši stāstam, lasījuši visas grāmatas un noskatījušies visas filmas?
  tas tomēr ir viens stāsts, nevis daudzi mazi neatkarīgi stāstiņi (kā jau komentāros minēts).
  šodien noskatījos, patika, palika tikai viena neskaidrība – kad būs nākamā daļa.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.