Ziņas, kuras novērš uzmanību no būtiskā

Pēdējā laikā aizvien vairāk pasaulē Twitosfēra un Blogosfēra plosās par kārtējiem paziņojumiem no lielākajiem IT industrijas spēlmaņiem. Cilvēki aiz pārlaimes jūk prātā, kad Facebook paziņoja ziņojumapmaiņas sistēmu (!!!?) Tā ir NENORMĀLĀKĀ inovācija visā internetā – tagad cilvēki varēs sūtīt ziņas viens otram. Tā it kā jau 10 gadus neeksistētu publiskie e-pasti, draugiem.lv un citi sociālie servisi kur šāda iespēja jau bija ieviesta. Dienas bizness pat pamanijies uzdrukāt visā šajā pārgalvībā rakstu, kas sola GMAIL (un tā starp citu arī pārējiem e-pasta servisiem) drošu vietu interneta aizmistības kapsētā.

Tas nav vienīgais. Nesen visi kā nenormāli blogoja un twītoja, ka Apple VARBŪT NĀKOŠGAD izlaidīs jaunu iPhone baltā krāsā. Kas Jums nepietiek ar vienu telefonu? Vai patiešām Jums ir svarīgi, ka kāds ražotājs izlaidīs telefonu kaut kādā krāsā, kuru jūs visticamākais nemaz nenopirksiet? Kā ir ar patiesām inovācijām vai atklājumiem, kas tiek palaistas garām šim visam “viltus inovāciju” sniegputenim. Taču ir milzumdaudz lietu, ko zinātnieki rada visās sfērās – spēļu pasaulē, sadzīves tehnikas pasaulē, robotika, enerģētika…

Šīs nedēļas ļoti nozīmīgie paziņojumi, kas viennozīmīgi ir daudz lielākas ievērības cienīgi par Facebook vēstulēm un sazinkādu mazu fīčiņu ko Apple rīt rādīs:

2 thoughts on “Ziņas, kuras novērš uzmanību no būtiskā

  1. Piekrītu. Ceru no Tevis arī turpmāk sagaidīt rakstus par ko interesantāku, nekā par to, kas tajā brīdī skaitās “stilīgi”. Starp citu par iphone cilvēki LV jau sāka publicēt savus viedokļus un “apskatus” jau tad, kad LV vēl neviens viņu dzīvē nebija redzējis.

    Lai gan vēl labāk ir rakstīt par paliekošākām vērtībām, nekā jaunumi un ziņas. Par A1 vs. Jauāru kādreiz cilvēki smiesies tāpat, kā mēs smejamies par šo senīlo Windows vs DOS rakstu: http://www.hc.lv/inc/Upload/news_273/Image/00181p61.jpg

    • Tomēr jāpieturās pie lietāk, ko zini vai kas patiesi interesē. Paliekošas vērtības IT pasaulē vispār ir ļoti liels retums. Pat tādas fundamentālas lietas kā datorpele, klaviatūra un internets var attīstīties mums nezināmā virzienā vai pat vienā brīdī kļūt galīgi neiederīgi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.