Amazon Kindle: hack, spēlītes un pielikumi

Sveiks, mans dārgais draugs un bloga lasītāj. Droši vien Tevi interesē kā tad iet ar Kindle lietošanu un kāda ir pieredze. Varu apgalvot, ka ekrāns ir fantastisks un pēdējās nedēļās esmu tik daudz grāmatu izlasījis, ko varētu nomērīt apmēram pusotra tukštoša lapaspuses drukātā formā. Baterija patiešām tur labi un šodien pirmo reizi slēdzu lādēt un bija iztērējusies tikai puse no baterijas. Pēdējās nedēļās kopš man ir šī nopietnā rotaļļieta izdevās atklāt šādas tādas jaunas lietiņas, kas varētu ieinteresēt arī jūs:

1. Bezmaksas Angļu -> Latviešu vārdnīca. Uz šo norādīja viens no bloga lasītājiem, ka plašajā internetā ir izveidota ENG- LAT vārdnīca tiem, kas lasa grāmatas angļu valodā un vēlas uzreiz atrast vārdam tulkojumu. Manuprāt ļooti ērta lieta uz e-grāmatu lasītāja. Vietnē atradīsiet arī instrukciju kā uzlikt to visu uz savas iekārtas. Paldies bloga lasītājam KasparsM par šo noderīgo  norādi! 🙂

2. Konvertēt PDF grāmatas uz .MOBI, lai varētu ērtāk lasīt uz Kindle un varētu izmantot arī iebūvēto funkcionalitāti (palielināt tekstu, mainīt šriftu utt). Tam ir radīta bezmaksas PDF uz .Mobi konvertācijas programma Calibre, kas “redz” arī Kindle un prot uzlikt grāmatu uz iekārtas, līdz ar to ir ātri un vienkārši lietojama. Paldies biedriem no Twitter!

3. Šodien atklāju (parakājoties nedaudz internetā), ka uz Kindle ir arī jau uzliktas 2 spēlītes – Minesweeper un GoMoku. Spēlīti var ieslēgt vienlaicīgi nospiežot pogas uz Kindle ALT + SHIFT + M (tad ieslēdzas Minesweepers) un ar G var pārslēgties uz GoMoku spēlīti. Spēlītes ir ļoti vienkāršas un ir teksta bāzētas… bet nu dāvātam zirgam zobos tak neskatās! 🙂

4. Kindlem ir pašam sava e-pasta adrese, kuru var redzēt Settings logā otrajā lapaspusē (atver settings un nospied “nākamā lapa” pogu un tur vari redzēt savu @kindle.com adresi. Uz šo adresi var sūtīt grāmatu vai failu un viņš bez pieslēgšanas pie datora tiek piegādāts caur WhisperNet … tobiš pa gaisu. Pirms tam gan ir jāaiziet uz http://www.amazon.com/myk un jāapstiprina iespējamie sūtītāji (aizsardzība pret spamu?).  Šādi ir iespējams piegādāt uz tavu lasītāju arī materiālu pat tad, ja tev nav savienojošā vada pie rokas.

5. Tiem, kam patīk “ķimerēties pa iekšām” un ir šādas tādas IT zināšanas, ir pieejams Jailbreak (adresē atradīsies ļoti daudz materiāla naksnīgām “rotaļām”). Principā pagaidām neko dižu ar to iesākt nevar: uzlikt savu screensaveri, uzlikt citus fontus. Bet kā jau zināms – ja jau maisam gals vaļā, tad labumi ar laiku birs kā no pārpilnības raga. Protams, tie, kas vēlas spēlēt hakeros, atcerieties – ja nezini ko dari, tad labāk nedari! 🙂 Tu pats uzņemies 100% atbildību, ja salauzīsi savu lasītāju un (tikai minējums) Amazon garantija nebūs pieejama. Izskatās, ka mazulītis ir taisīts uz Linux bāzes un pamata funkcionalitāte ir aprakstīta iekš Java.

Ja zini vēl kādu lietiņu, tad nekautrējies un padalies komentāros ar savām zināšanām.

7 thoughts on “Amazon Kindle: hack, spēlītes un pielikumi

  1. Pēc Amazon ievietotās saites (http://www.amazon.com/gp/product/B0015TG12Q#kindle-features-wireless) Latvijā nav 3G (vai pat GPRS) pārklājums nav atbalstīts:
    http://client0.cellmaps.com/tabs.html#cellmaps_intl_tab

    Gribētos gan ļoti zināt, kāpēc gan Baltijas valstis ir šādi apdalītas, ja pat Krievijā ir, lai gan Amazon uz turieni Kindle pagaidām nesūta lielo kredītkaršu krāpniecību skaita dēļ.

    Vai tas tāpēc, ka Amazon vienkārši nezina, kur atrodas Latvija, vai arī tāpēc, ka nav spējuši vienoties ar vietējiem mobilajiem operatoriem?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.