Saldais laiks pirms vēlēšanām

Katru reizi, kad tuvojas vēlēšanas man ir tāda kā adoptēta bērna sajūta – pēkši par Tevi un tavu vajadzību, vēlmi un tieksmi ir atcerējušies. Tikai pirms vēlēšanām varas vīri atceras, ka visiem cilvēkiem katru dienu ir jāēd, ka cilvēki tomēr tiecas strādā un ka cilvēki negrib braukt prom. Cilvēkiem vajag pašcieņu, naudu, mīlestību, vidi, mājokli, izglītību un daudzas jo daudzas citas lietas… bet šajā cerību pilnajā laikā – 2 mēnešus pirms kārtējām vēlēšanām ir iespēja padzīvot… pasapņot…. kā izbadējušam bērnam vēlā ziemas vakarā pie kliņģeru bodes skatloga ar mirkojošām reklāmām, kas aicina iekšā nodegustēt bezmaksas baranciņu 9os no rīta, kad bode atvērsies… bet bērns zina, ka 9os salkanā smarža turpinās vilināt, bet drūmais apsargs viņu par skatloga tuvumā nelaidīs.

Es negribu būt tas mazais bērns… un man nevajag špoži izgaismoto skatlogu ar lielo kļiņģeri… es gribu parastu speķa-rausi pie rīta kafijas, ko pats varu atļauties nopirkt. Es varu notiesāt un nejusties parādā un neiekārot “kliņģeri”, ko NEVARU atļauties.

Kapēc politiķi Jūs solat skaistu un bezbēdīgu nākotni, ja paši zināt, ka jau jaugada naktī princese rati pārvērtīsies ķirbī… paši zināt, ka NAV IESPĒJAMS būtiski samazināt valsts budžetu nesamazinot tā lielāko elementu – sociālās lietas (pensijas, pabalstus utt). Varbūt arī tieši nesamazināsiet, bet izdomāsiet kādu viltīgo formulu, kas pilnīgi loģiski novedīs pie mazākas pensijas vai bērnu pabalsta…. pie tam šī nepatīkamā pārvērtība būs jebkurā gadījumā – vai pie varas būs pirmā vai pēdējā partija, labējie vai kreisie… vai pat visi 4 vienlaicīgi. ‘

Vai kāda no partijām var godīgi atbildēt: kādu Latviju viņi redz pēc gada šajā pašā dienā? Precīzi kādu! Izmēramos lielumos un mehānismu kā līdz tam nonāks! Kāds būs bezdarbs? Kāda būs vidējā alga? Kādi būs nodokļi? Cik garas būs bērnudārzu rindas? Cik maksās grāmatas pirmklasniekiem?

4 thoughts on “Saldais laiks pirms vēlēšanām

 1. Man prātā ir palicis viens vienīgs citāts no nesena KNL, ko apmēram 2 nedēļas atpakaļ apmēram šādi izteica Žagars: “Jau šobrīd tev ir jābūt izlēmušam par ko tu balsosi, jo viss, kas sekos tālāk būs priekšvēlēšanu demagoģija un populisms”.

  Ja pēc tāda principa dzīvo, tad kļūst daudz vieglāk. Es savu izvēli esmu izdarījis un par to vairs nedomāju – TV neskatos, attiecīgās ziņas lasu visai maz. Vakarā mājās ieslēdzot mūziku / radio iestājas tāds mērens miers, ka pilnīgi jāsāk domāt par TV kastes likvidēšanu.

 2. Manuprāt šo te jautājumu – zināt kas būs ar nodokļu sistēmu gribētu zināt praktiski jebkurš, un reizēm ir tāda sajūta ka daudz kas NEnotiek vienīgi tāpēc ka tiek gaidītas vēlēšanas, jaunais budžets un jauna konsolidācija, tā teikt kāpēc man pirkt/darīt ko lielutagad ja pēc mēneša būs citi pie varas un nebūs vairs esošiem jārunā puspatiesību, savukārt gada beigās lai saviktu kopā galus uzliks progresīvo nodokli vai vēl kādu citu cirpšanas mehānismu tiem kam alga lielāka par 200Ls.

  Labi ka vismaz šupošanās ar latu ir atkritusi un vairs nav jāplēš mati un jāzīlē kritīs vai nekritīs lats un kādā valūtā glabāt savus uzkrātos grašus…

  Šobrīd tāda pati situācija kā ar māmiņu algām – gandrīz gadu tika diskutēts un malts par to kā darīt kā nedarīt un tad vienā vakarā pēkšņi visu apgrieza bez nekādiem pārejas periodiem. Tā vietā būtu uzreiz apgriezuši ar atkāpi 302 dienas un nebūtu tādas šūmēšanas stresa pilnu vakaru pie TV uzzinot kārtējo piedāvājumu kā izdevīgāk valstij atcelt pabalstus utt…

  Gribu skaidrību par nodokļiem vismaz uz 3 gadiem, par algu parūpēšos pats !

 3. beidzot esmu sagaidījusi kādu tavu rakstu.
  Neskatos TV un neklausos radio, nelasu to kas rakstīts avīzēs, jo manis Latvija vairs nav, bet pievienojos vēl siem daudzajiem tūkstošiem, kas gaidā iespēju atgriesties un vairs nekad nedomāt par dzīvi ārzemēs.
  Tagad aizbēgu, lai es spētu nodrošināt sev dzīvi nevis izdzīvošanu, un zinu ka atgrizīšos, bet neticu vai situācija mainīsies pat pēc 10 gadiem, un vairs nezinu vai pati vēlēšos pēc 10 gadiem doties atpakaļ un sākt cīnīties atkal.
  Lai visiem priecīgas vēlešanas un laimīgs jaunais solītais gads

 4. Bet tas taču ir tik grūti katru gadu izdomāt jaunus melus…
  Zini kā teica Karlosns – es nepiedalos. Ja jūs šītā tad es nepiedalos.
  Es paskatīšos no malas, kā tas viss beigsies. Nu un cerams ka manaj valstij ies labāk nekā Islandei.

  Viss taču reiz būs labi! Vai ne?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.