Daži bezmaksas nieciņi no Microsoft

Pivot

Pēdējā laikā pētot dažādas MS lietas esmu saskāries ar ievērojamu daudzumu bezmaksas sīkumiņu, par kuriem iepriekš man nebija ne jausmas… gribu ar Jums padalīties. Kā viens no interesantākajiem: PIVOT by Microsoft Live Labs. Pivot ir citādāks interneta pārlūks, kas papildināts ar pavisam jaunu navigāciju un arī tādu interesantu lietu kā kolekciju galerijas… jeb atēlu, mājaslapu vai rakstu kolekcijas, kas samiksētas ar Pivot (vairāk gan pazīstams Excell lietotājiem) un ļauj patiesi “sērfot” lielā bilžu galerijā rokot kā dziļumā tā arī pa dažādām dimensijām. Lai nu kā, bet paspēlēties ar kolekcijām ir diezgan aizraujoši. Tāpat mājaslapā var uzzināt par veidiem kā katrs pats var veidot savas pivot kolekcijas. Mājaslapā ir video paskaidrojumi, kas tas tāds ir un ko ar to iesākt.

Live, Fotoattēlu galerijas un Movie Makeris

Live.com serviss. Vispār jau godīgi sakot neko baigi unikālu piedāvāt nevar, taču ir viena lieta, kas ir kārdinoša un vērā ņemama: bezmaksas 25Gb vietas datiem. Reāli tā ir 25Gb liela online failu glabātuve un tik lielu vispār, šķiet, neviens nepiedāvā. Atverot savu kolekciju ar citu bezmaksas rīku Fotogrāfiju galerija un ir iespēja uzreiz no sava datora automātiski nosinhronizēt datus uz šo interneta vietni. Principā ir iespēja izmantojot šo rīku automātiski izveidot un noglabāt visu savu fotogrāfiju kopijas… drošs paliek nedrošs, ja nu kaut kas atgadās ar datoru, tad būs vismaz kopijas pieejamas internetā. Tur arī var šārot un vēl viskautko darīt, bet tas jau pats par sevi saprotams. Tākā – ja ir nepieciešams kaut kur internetā noglabāt lielu apjomu bilžu, tad var izmēģināt SkyDrive. “Fotoattēlu galerijas” programmiņu var nokačāt lejupielāžu lapā. Tur pat, ja kas var dabūt arī bezmaksas video veidošanas rīku – MovieMaker. Iesācējiem viens no lābākajiem rīkiem, lai samontētu video ar nelieliem specefektiem un sākumu/beigu subtitriem. Movie Makeris tavu radīto filmu uzreiz noliks iekš YouTube vai sagatavos ierakstīšanai diskā.

Photosynth

Ievērojamu laiku atpakaļ TED konferencē tika demonstrēts diezgan jaudīgs “instruments”, kas prot atrast sakarības fotogrāfijās un no daudzām fotogrāfijām izveidot vienotu attēlu, kuru savukārt var dinamiski apskatīt … principa no daudzām vienas lietas fotogrāfijām sintezē vienu lielu attēlu un pat balstoties uz bildēt var ģenerēt 3D izskatu objektam. Mani piesaistīja šis bezmaksas rīks Photosynth, ar kuru ir iespējams veidot pats savas sintezētās fotogrāfijas. Ir pieejamas dažas Latviešu veidotas “sintēzes”: Gūtmaņa ala Siguldā, Brīvības piemineklis un citi. Pats domāju, ka kādu dienu priekš sevis izveidošu savas sētas sintēzi… tīri tā intereses pēc. 🙂

SyncToy: Jums ir tā, ka gribētos, lai kāda map’te automātiski nosinhronizētos ar USB datu nesēju, vai tīkla disku… ir pieejams neliels bezmaksas rīks, kas ļauj vienkārši sinhronizēt 2 mapes.

Vispār, jau biju nolēmis blogā par Microsoft nerakstīt… baigi jau nu neveselīgi tiek uztvērts, taču ceru, ka šoreiz būsiet rāmāki! 🙂

5 thoughts on “Daži bezmaksas nieciņi no Microsoft

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.