Izglītība

lu_369786678 Pēdējā laikā aizdomājos, vai tomēr nevajadzētu saņemties un nenovest līdz diplomam augstskolu. Studēju LU fragmentāri – no 1998. gada pāris gadus studēju Datorzinības, bet sakarā ar darba maiņu no programmētāja par pārdevēju, programmēšanas studijas kļuva galīgi neinteresantas un likās galīgi ne pa tēmu. Tad vairākus gadus esmu studējis ekonomistos. Tiku apmēram līdz pusei (3. kursam šķiet). Nepilna Laika Klātiene (mācības sestdienās) šķita visnotaļ piemērota programma. Par maksu, bet nu sestdienās – līdz ar to studijas apvienojamas ar darbu. Pirms vairākiem gadiem šī doma tomēr tika atmesta, jo nebija laika, arī finansiāli negāja viegli … bet svarīgākais – saturs šķita ļoti nekvalitatīvs.

Karjerā gan jāsaskaras ar to, ka bez augstskolas diploma bieži vien tu neiekļūsti “šortlistā” jeb dažādās darbavietās un projektos visbiežāk tiek atsijāti nost visi bez augstākās izglītības, līdz ar to Tev cilvēkam nemaz netiek dota iespēja pierādīt sevi. Nesatraucieties, darba maiņas vai meklēšanas problēma šobrīd man nav aktuāla! 🙂 Bet dzīve jau pēc būtības ir mainīga – labos laikos ir jāgatavojas tam, lai sliktos laikos būtu spēcīgāks un pieprasītāks tirgū. Arī Karjeras izaugsme parasti tiek ierobežota ar šo “diplomiņu” esamību un neesamību.

Tagad tikai jāizdomā – pieteikties un pieķerties LU Starptautiskajam biznesam vai nē… it kā jau puse no suņa tur ir pārkāpts, atliek vienīgi iespringt un novest līdz galam. Vismaz Bakalaura grādu laikam jau vajadzētu…

Starp citu – LU Mājas lapā ir pieejams tests kur atbildot uz kaudzi jautājumu (un daudzi patiešām ir vienādi vai ļoooti līdzīgi) man izdeva, ka man piemērotākais būtu studēt:

 • Bibliotekārzinātne un Informācija
 • Socioloģija un Antropoloģija
 • Sociālais Darbs
 • Komunikacija

eeee… esmu pārsteigts par rezultātiem… neviens no šiem mani PATIEŠĀM nesaista.. 😦 Varbūt tomēt paļauties intuīcijais un Vadības zinības – Starptautiskais Bizness ir tomēr man piemērotāks! 🙂

Kapēc LU nav tāda studiju programma – Pārdošanas experts, starptautisko un lielo projektu pārdošana? Es tur uzreiz pieteiktos… par pasniedzēju! 🙂

Būt vai nebūt – tāds ir jautājums!

12 thoughts on “Izglītība

 1. Ir vēl variants bliezt uzreiz MBA. Lielākajā daļā ārzemju skolu ir tā, ka ar pietiekamu profesionālo pieredzi, bakaluru var apiet. Dabūsi rekomendācijas no saviem “ar lielo, labo vārdu” iepriekšējajiem un esošajiem darba devējiem, izveiksi nelielu interviju, varbūt kādu motivācijas vēstulīti vai eseju sarakstīsi un tiksi dažos gados pie MBA. MBA pēc būtības nav zinātniskais grāds, bet profesionāls. Tāpēc augstskolu interesē, lai Tu būtu spējīgs students un interesants diskusiju partneris saviem klases biedriem. No savas pieredzes varu ieteikt RKC Šveicē – http://www.college.ch. Gandrīz visu var izdarīt online, samērā ātri, kvalitāte atkarīga no pasniedzēja, bet lielākajā daļā kursu ir ok, tad, kad es maksāju, bija lētāk kā līdzīgs grāds Latvijā, diploms no Velsas universitātes … nu tā.

  • Paskatījos. 7000LVL + braukšana un atsevišķas grāmatas… 2 gados… diezgan nopietnas finansiālas ivestīcijas. Pretī dabū MBA. Tas protams ir diezgan spēcīgs “arguments”.

   Tīri finansiāli parēķinot – kādi 4 gadi x ~850 + 2 gadi x ~1300 = 6000KLVL

   njā. apmēram tik pat dārgi, bet toties – var online, kas ir liels “+”. Būs jau laikam jāaprunājas ar ģimeni.

 2. SB… nu nav tur ne S ne B, tici man 🙂
  bet – ja vajadzīgs papīrs par ne īpaši dārgu cenu un bez smadzeņu piepūles – nlk ir ok. ja esi 3k, tad jau laikam optimizācijas teorijai esi ticis pāri? pārejais ir figņA.

 3. Vajag novest lidz galam, vienigais, ja gribesi atjaunoties programma, kuru esi puscela pametis, bridinu, ka vari saskarties ar divam nepatikamam lietam. Pirmkart, var gadities, ka tur ir jauna programma, pec kuras tagad jamacas, kas nozime, ka dala veco kursu vairs neksaitas un jaapgust jauni. Otrkart, noilgums. Tas izpauzas ta, ja LU neesi pabeidzis 10 gadu laika no iestasanas briza, tad viss jasak no sakuma. Piemeram, par to studiju programmu, kuru iesaki 1998., visticamakais, ka vari aizmirst, bet vislabak to noskaidrot pie savas metodikes.
  Es iestajos 2000. g. LU, aizmacijos lidz beigam, palika divi eksameni un bakalaurs, nolaidu luni, tobis apzinati bastoju un neko vairs nedariju lietas laba. Pagajuso septemri atjaunojos, paspeju vel ielekt vecas programmas vilciena un janvari pabeigt. Sen jau vareju pabeigt, vnk visu laiku biju par slinku. Ja attaptos sodien, ka septembri gribu iet macities, tad diemzel butu iestajies jau noilgums. Ja nu ari izdotos piekukulot macibspekus un mani panemtu atpakal, pusgada vieta butu jaurbj vel pusotrs gads, lidz ar to ari jamaksa vairak. Labs darbs, ka padarits. Nelapi slinkumu, aizej noskaidro, kadas ir Tavas iespejas, varbut pec gada, diviem bus ari Tev kabata diploms. Bakalaurs musdienas ir norma. 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.