10 lietas

Dzīve ir īsa un vienlaicīgi gara. Īsa ir tad, kad nav ko darīt un laiks “jānosit” nodarbojoties ar dažādām izklaidēm, kas īsti nekādu labumu nedod. Arī bezmērķīgas izklaides ātri vien apnīk un agri vai vēlu gribas lielākas “rotaļļietas” , slaidākas “draudzenes” un daudz vairāk naudas. Bet ja tā padomā, tad cilvēkam īstenībā maz vajag. Te sēžu un prātoju, kas būtu tās 20 lietas, ko es gribētu dzīvē ieraudzīt, pamēģināt, izjust, sadzirdēt… Protams, ir lietas, kas saistītas ar ģimeni, bet tās es te neminēšu, jo tas ir pārāk personīgi… Bet šis tas ko es jūtos komfortabli pastāstīt:

 1.  Gribētu aizbraukt un kādas pāris nedēļas padzīvot Tibetā. Paskatīties kā tur tie mūki dzīvo, saprast kapēc viņi ir izvēlējušies tādu dzīvesveidu un kas ir tas kādēļ viņi atteikušies no mateirālajiem labumiem “civilizētajā” pasaulē?
 2. Paēst kopīgas pusdienas ar Stīvu Džobs. Man šķiet tas cilvēks ir viens biznesa intuīcijas apveltīts talants. Gribētos vienkārši parunāties ar viņu nepiespiestā gaisotnē par pasauli, cilvēces nākotni, viņa vērtībām un tehnoloģisko redzējumu.
 3. Uzrakstīt grāmatu. Par to ko zinu un ko vēlos uzzināt. Lai manas domas, zināšanas un idejas paliek “taustāmā” veidā nākamajām paaudzēm.
 4. Izbraukt ar F1 bolīdu. Jaunākais Ferrari F1 būtu patiesa īstermiņa svētlaime. 🙂
 5. Pie Austrālijas krastiem ienirt ūdenī un vērot koraļļu rifus un dzīvās būtnes.
 6. Uzbūvēt slepenu māju zem zemes ar visādiem tehnoloģiskiem pričindāliem (mūziku, video, gaismām utt) un ēdamistabu ezerā zem ūdens…
 7. Ar  labākajiem draugiem  un Harley Davidson močiem vasarā šķērsot Ameriku pa mazajiem lauku ceļiem un nelielajiem ciematiem.
 8. Iemācīties labi un precīzi šaut ar pistoli ( 🙂 neuztraucieties, nevienu netaisos nokillot).
 9. Iestāties un iegūt  grādu MIT  informāciju tehnoloģiju jomā. Būt spējīgam radīt jaunas sistēmas un mehānismus… kaut vai izgudrot velosipēdu no jauna… tikai savādāku… principā savādāku…
 10. Uzcelt Latvijā Universitāšu kompleksu, kur visi gribētu studēt un kur Universitāte pati sevi spētu pilnībā nofinansēt no izstrādātajiem patentiem… Vieta, kur jebkurš jaunietis sapņotu studēt un pēc studijām būtu patiešām konkurētspējīgs uzņēmējs, zinātnieks vai eksperts savā jomā ar jau pieredzi pašām jaunākajām tehnoloģijām.

Ieraksti komentāros vai savā blogā – Ko tu gribētu savā dzīvē vēl pasākt?

7 domas par “10 lietas

 1. Izņemot pedējos divus, kurus pieskaitu pie fantastikas, nekas nav neiespējams.
  Tibeta nav reāla panaceja un sajust to divās nedēlās, pat pāris mēnešos nevar.
  Nezinu vai vēlētos pusdienot ar Stīvu, bet viņs noteikti ir interesanta Personība. Saruna ar tādu noteikti uzlādē.
  Man liekas ka grāmatu Tu jau raksti. 🙂
  Formula ir reāls adrenalīns, diemžel ar ļoti īslaicīgu ietekmi. Liekas lielāku kaifu Tu iegūtu no sarunas ar inženieriem kuri mašīnu sagatavo.
  Zemūdens pasule ir skaista. Man tur bija sajūta ka beidzot saprotu kā zivis jūtas akvārijā. Un sapratu ka mājās man akvārija nebūs.Labāk reizi pa reizei kaut kur ienirt un papildināt savas sajūtas tur.
  Motocikls sniedz ļoti labu brīvības sajūtu. Es gribētu izbraukt cauri Norvēģijai.
  Paldies Dievam esmu izspēlējies ar ieročiem. Bet saprotu tavu vēlmi 🙂

  Izgudrot velosipēdu… Man pietiktu ar izgudrot ko tik noderīgu lai tas atvieglotu manu ikdienu. Un tam noteikti nav jābūt mehānismam..

  Zini man jau kādu laiku neliek mieru viens sapnis.
  Sapnis par ierēdņu pilsētu.
  Vietu kur visas ministrijas, visas valdības iestādes būtu apvienotas. Neliela pilsēta blakus Rīgai. Kur cilvēks atbraucot spētu atrisināt jebkuru problēmu, kas viņu nomāc.
  Vienalga vai tie būtu nodokļi un to administrācija vai pilsonibas iegūšana. Vai jebkura veida izziņa. Visu var saņem vienā vietā. Lai nav jābrauc krustu šķersu cauri visai pilsetai lai dabutu 64us parakstus vasaras kafeinīcai.
  Diemžēl fiziski tas nekad nebūs iespejams.
  Cerams ka kādu dienu mums būs iespējams to visu izdarīt elektroniski.
  Spēsim ielogoties, ievadīt informāciju un saņemt gatavu atbildi.
  Un nenāks policija aiz gara laika parbaudīt atļaujas. Bet nāks uz konkrētu vietu, kur kaut kādas atlaujas būs beigušas un īpašnieks nereaģēs uz atgādinājumu tās atjaunot.
  Cilvekam elektroniski nāktu atgādinajumi par pases, vīzu un tehniskās apskates termiņu beigām. Uz telefonu un epastu.
  Resursu un izdevumu ietapijums..
  Bet tā ir mana zinātniskā fantastika 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.