Amerika – iespēju zeme…

Kad filmās vai raidījumos stāsta par Ameriku kā visu iespēju zemi, tad tas šķiet diezgan pārspīlēti… bet padzīvojot šeit nedēļu, es paspēju pārliecināties – nav gandrīz nevienas lietas, ko tu nevarētu dabūt… lai kas tas arī būtu! Varbūt tas ir visās viesnīcās, bet varbūt tas ir tikai te, kur mēs dzīvojam – recepcijai tu vari pieprasīt JEBKO… gribi, lai vakarā tev istabā ir ledusskapī sakrauta pārtika no vietējā veikala? Iedod savu vēlmju sarakstu recepcijā no rīta, un vakarā viss būs skaisti sakrauts… un tas ir bez papildus samaksas par servisu (par produktiem protams jāmaksā veikala cena). Izdomāji, ka vēlies doties vakariņās – recepcija tevi ar viesnīcas busiņu par brīvu aizvedīs kur viens sirds iekāro (pilsētas robežās).. bezmaksas… pavakariņoji, iedzēri vai vienkārši esi iepircies – jebkurā laikā zvani viesnīcai un tev atbrauks pakaļ un nogādās atpakaļ viesnīcā… bļins! Pie tā ātri var pierast! 🙂

Vakardien ar kolēģiem bijām vakariņās uz itāļu restorānu Maggiano’s … milzīgs restorāns, taču neskatoties uz to – galdiņu bija jāgaida pusstundu. Viss bija pilns ar cilvēkiem… un man ir tikai viens komentārs – ja viesmīlis tev pārjautā, vai tu patiešām vēlies pilnu porciju, nevis pusporcijas, tad labāk ņem pusi, jo pilna porcija ir MILZĪGA! Tik daudz spagetti cik ir pilnā porcijā pietiktu veselai 4 cilvēku ģimenei un tad viņi pārēstos… nopietni! Tas bija vislielākais šķīvis lielāko ēdiena kaudzi, kas man lekad ir nolikts priekšā! Apkalpošana vienkārši fantastiska! 

Sestdien pa dienu devāmies kalnos nelielā pastaigā (kopā bija plāns noiet 1,6 jūdzes katrā virzienā = 3,2jūdzes kas ir apmēram 5 km). Ideja jau laba… tikai mēs apmaldījāmies… kad jau nopietni tika apsvērta ideja zvanīt kādam pēc palīdzības, tad turpat tika atrasts viens neliels ceļš… un tur esošie cilvēki mums silti ieteica doties precīzi atpakaļ pa to pašu ceļu no kurienes mēs nācām, jo turpinot iet mēs tur nonāksim, taču ar komentāru – “Jums nepietiks vienas dienakts, lai apietu apkārt šim ezeram kalnos!” … īstenībā tā bija paredzēta īsa pastaiga pa ceļam uz iepirkšanās centru (Premium Outlet tirdzniecības centru)… visi tā viegli ģērbti, zolīdās kurpēs un vienīgā pārtika uz 12 cilvēkiem bija viena paciņa konfekšu… ehh… šito pārgājienu es noteikti ilgi vēl atcerēšos. 🙂 Vispār jau mums bija GPS … tikai nezināmu iemeslu dēļ bija atstātas mašīnā. 🙂

Šodien izlēmu palikt viesnīcā un nedaudz pastrādāt… kā aŗi atpūsties no neplānoti aktīvas-aktīvās-atpūtas. Šīs nedēļas plāns 3 dienas mācību un garš ceļš mājup!

Dažas bildes no pastaigas kalnos un Bellevue pilsētas:

15 thoughts on “Amerika – iespēju zeme…

 1. Aptuveni viss tas pats arī piedzīvots 🙂 Jā, Amerikā ir lieliska apkalpošana, zemas elektronikas cenas (īstenībā visu preču cenas), milzīgas porcijas, laipni cilvēki. Vienīgais kas man nepatīk ir pakalpojumu cenas. Medicīna, izglītība, tādas lietas. Citādi jau varētu pārvākties tur dzīovot.

 2. shis jau izklausaas “more like it”, nevis kaa ieprieksheejaa postaa par amerikas iespaidiem 😉
  jaa, porciju izmeeri amerikaa ir episki. un kad panjem saldo eedienu (piem kaadu carrot cake), tad kuuka parasti tiek atnesta tik pat milziigos izmeeros. rekomendeeju!

 3. Vislabākais ne-junk food ir Prime rib.
  Par veselības izmaksām. Gadījās Amerikā kaimoņos redzēt negadījumu. Cilvēks makšķerējot iecirta āķi sev miesā, ko nevarēja dabūt ārā. Bet atteicās braukt uz slimnīcu, jo neesot veselības apdrošināšanas.

  • mums viens kolēģis no siltajām zemēm apslima un šodien kā reiz bija spiests doties uz slimnīcu… kā viņš vakarā apgalvoja, tad viņam nebija jāmaksā. Detaļas nejautāju… bet iespējams apdrošināšana vai kompānija apmaksāja.

 4. “gribi, lai vakarā tev istabā ir ledusskapī sakrauta pārtika no vietējā veikala?” Kaut ko tādu iedomāties gribēt viesnīcā laikam var tikai latvietis 😀

  Šķiet, kādam tomēr sākt patikt tas, ka Amerikā viss ir liels (tas par to porciju) 😀

  • es par to neiedomājos … tas bija rakstīts uz skaistas lapiņas iztabā uz galda. Intereansti, ka complimentary “komplekts” iekļauj arī ikdienas popkorna paciņu un vēl visādus sīkumus… kā arī 1..3dienai arī vakariņas un alu uzsauc viesnīca… vispār neiedomājos, ka kaut kas tāds Latvijā būtu iespējams.

   • Baudi, kamēr vari, ka tiek domāts par indivīdu, nevis kaut kas jāupurē “sabiedrības/valsts interesēs”. Būšana tur diezgan pataisno mūsu šķērso domāšanu, izrādās, ka var lietas darīt cilvēku labā, pamatoti un bez zaudējumiem. Nav jau brīnums, ka amerikāņi nepārskaita naudu, jo tur apšmaukšana nozīmētu karjeras/biznesa beigas. Atgriezīsies LV un būs tev kultūršoks un milzums domu par to, ko te varētu uzlabot. Bet jāsāk jau ir ar attieksmi 🙂

    (Vai kāds ir ievērojis, ka Rīgas sabiedriskajā transportā tūristam, kurš nerunā Latviski, ir diezgan grūti kaut ko saprast? Vismaz autobusā no lidostas varēja kaut kādu informāciju tak citās valodās arī pasniegt. Bet Rīgas Satiksmi tak tūristi neskar.)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.