Kapēc tu esi tu?

Šodien pa SWH dzirdēju ziņu, ka kāds zinātnieks transplantējis galvu no viena pērtiķa citam. No vienas puses skatoties – ķirurģisks sasniegums, no otras puses – jāsāk uzdot jautājumu – kas cilvēku padara par cilvēku? Kas konkrētu cilvēku padara par konkrēto cilvēku?

Iedomājoties savu galvu “uzliktu”  citam ķermenim… ja saglabājas tavs es, tavas zināšanas, pieredze un emocijas… mīlestība un naids… jo tas taču viss glabājas smadzenēs (teorētiski)… vai šāda veiksmīga transplantācija varētu novest pie nākotnes plastiskās ķirurģijas, kad turīgie cilvēki samaksājot ievērojamu naudu varēs iegādāties sev jaunu un spēcīgu augumu, saglabājot savu prātu, pieredzi un iespējams arī identitāti. Kas varētu būt nākamais? Zinātnieki jau tagad ir iemācījušies daļēji nolasīt smadzenes… bet kad iemācīsies nolasīt pilnībā smadzenes un ierakstīt ” imidžu” citā galvā? vai tad jaunā galva kļūs par tavu īsto identitāti…. vai nav tā, ka tavas zināšanas un tavas domas, sapņi, mīlestība un pārējais ar to saistītais “nemateriālais”, kas ir katrā cilvēkā, arī ir tā identitāte…. dvēsele?

Vai patiešām kādreiz nebūs tā, ka cilvēka dvēseli (kas izpaužas kā 100% smadzeņu informatīvais saturs) tiktu pārstādīta kādam citam? Tad seja (izskats) vai pirkstu nospiedumi vai acu zīlītes skanētais attēls vairs nebūs tavas identitātes patiesais pierādījums…

KAs notiks, ja cilvēki iemācīsies arī pirms pārstādīšanas, vai pārstādīšanas procesā arī “modificēt” saturu, piemēram apvienojot tavu smadzeņu saturu ar, piemēram, Einšteina, smadzeņu saturu? Tad radītu tevi pašu, bet ar papildus informāciju! Vai iedomājies  ka līdzīgi kā Matrixā tev vienkārši varēs ieinstalēt papildus informāciju, zināšanas, pieredzi un varbūt pat analītiskās spējas? Iedomājies, ka pirms gulēt iešanas tu vari pasūtīt kāda satura sapnīti vēlies šonakt redzēt? Varbūt kaut ko izglītojošu, erotisku vai asa sižeta? Varbūt tev nevajadzēs vairs mūzikas atskaņotāju, jo dziesma pati skanēs tavā galvā līdzīgi kā tās lipīgās dziesmiņas, kas pielīt un jau šobrīd ” skan galvā” visu dienu! 🙂 Iedomājies ka noziedzniekus atliks noķert, ieinstalēt viņiem “antivīrusu” un izdzēst tās domas, kas noved pie noziegumiem… nevajadzētu vairs cietumus… pietiktu pārprogrammēt un palaist vaļā! 🙂

njaa… gribētu es iemācīties nolasīt, modificēt un atkal ierakstīt dvēseli… vai smadzeņu saturu… vai identitāti… vai kā lai to visu nosauc? Bet vai tad mēs būsim cilvēki? Vai varbūt tādi supermodificēti roboti cilvēku ķermenī? Bet ja nu kāda valdība izmanto šo iespēju un ” ieprogrammē” sev vajadzīgās lietas? vai tad mēs vispār būsim brīvi savās domās, sajūtās, rīcībā?

12 thoughts on “Kapēc tu esi tu?

 1. Hmmm…Tu jautā “Bet ja nu kāda valdība izmanto šo iespēju un ” ieprogrammē” sev vajadzīgās lietas? vai tad mēs vispār būsim brīvi savās domās, sajūtās, rīcībā?”
  Manuprāt visas valdības to dara jau gadu desmitiem, ja ne simtiem. Ziņas, “mākslas” filmas, “populārzinātniskie” raidījumi utt. Tik daudz iespēju iebarot cilvēkam to, ko vajag, lai viņš turpina būt likumpaklausīgs pilsonis, kurš sēž matriksā, maksā nodokļus un nečurā pret vēju. Un cilvēka brīvība…kam ir svarīga brīvība? Tikai un vienīgi pašam cilvēkam kā indivīdam. Nevienai sabiedrībai nav vajadzīgs pilsonis, kurš ir brīvs savās domās, sajūtās, rīcībā – jo viņš ir neprognozējams un grūti vadāms. Tāpēc jau kopš mazotnes katra cilvēka brīvība tiek apgraizīta – indēta ar audzināšanu, ‘social conditioning’, populāro mākslu. Tad vienā brīdī cilvēks tiek ieštepselēts laulībā un kredītos, ticis pie bērniem, un 99% viņa brīvības ir izbeigušies.

 2. Nekad nebūs tā kā Vigants te uzbūra. Tikai tapēc, ka nevar tā pa labi, pa kreisi pārstādīt galvas, pakaļas… Apstieties, kādas problēmas ir pieaudzēt no donora ņemtu, kaut vai, mazo pirkstiņu. Pie vis ideālākās sakritības ir tikai 50% ka rezultāts būs pozitīvs. Un tas ir tikai pirkstiņš! Kur nu vel Galva. Padomājiet, cik visa kā ir jāsavieno. Asinsvadi, muskuļi, saistaudi, nervi… Visu cieņu pērtiķim, bet Cilvēkam ir nesalīdzināmi sarežģītāka uzbūve. Un ko var zināt, varbūt pērtiķis tagad ir augs, kurš tikai eksistē pieslēgts pie aparātiem. Atslēgs un čušš – beigsies pērtiķis. Cilvēks ir kā kompis, to programmē kopš dzimšanas. Apkārtējie un viņš pats sevi arī. Kustību koordinācija un vispār – ķermeņa kontroles sistēma… Iedomājieties šoku paurim, kad tam uzkarinās jaunu rumpi? Viņam jau vecais zakaļebal, te nākošo iesmērēja… Nu bļin, te ir riktīgi jasajūk prātā…

  • 🙂 kas teica ka nekad nebūs? Kādreiz cilvēki domāja, ka zeme ir plakana… pat briesmīgi iedomāties, ka pasaules otrā pusē cilvēki staigā kājām gaisā! 🙂
   Līdzigi ķiruģijā… kādu dienu viss būs iespējams… tikai jautājums, vai mēs to pieredzēsim un spēsim izmantot savā labā?

   • Ar tradicionālām metodēm mūsu izpratnē tas tomēr nebūs. Mūsdienu ķirurģija principā jau ir sasniegusi savu virsotni. Attīstās tikai instrumenti. Būtu jāizdomā kaut kas radikāli savādāks, lai varētu veikt šādas manipulācijas ar tik svarīgām cilvēka ķermeņa daļām. Neviens vel nav sapratis, kā un kapēc vispār pastāv dzīvība uz Zemes, kā tā radusies, kapēc attīstās un mainās. Kādi ir šīs parādības pamatprincipi. Kapēc dabā vispār pastāv noteikta kārtība, kā un kapēc tā veidojusies. Zinātnieki izvirza tikai teorijas. Un kamēr cilvēks līdz galam to neizzinās, tikmēr bakstīsies, kā zīdainis ap LEGO.

 3. eh atkal pirms gulētiešanas skatījies The Matrix? Vai tevis aprakstītas lietas varētu notikt? Es domāju ka jā, vienīgais vai mūsu dzīves laika mēs to pieredzēsim. Tā kā dvēsele jebkurā gadījuma ir kaut-kas nemateriāls , so.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.