Netīra lieta 2 (Nelsens)

Ķekavas pagasta iedzīvotājiem ir iemesls sākt uztraukties! Šī gada sākumā pašvaldībā tika izsludināts konkurss par atkritumu apsaimniekošanu… un uzvarēja “Nelsens” … nu jā tas pats, kas saistīts ar dažu labu politiķi, kam ir pašam sava partija. Toreiz bija sašutums, ka visā pagastā ir tikai viens kantoris, kas tagad nodarbosies ar atkritumiem pie tam visiem OBLIGĀTI jāslēdz līgumi ar šo. Kas ir vēl interesantāk, tad pašvaldības policisti pat gāja pa mājām un visus piespieda (sodīja, ja nav līguma)!

Tikko e-pastā iekrita pārsteigums – ar pašvaldības atļauju viņi (Nelsens) ceļ tarifu jau visiem noslēgtajiem līgumiem par 0,49 sant par kubikmetru uz 3.31 LVL par kubikmetru (bez PVN). liekas nekas traks, bet tas faktiski sastāda 17% pieaugumu un faktiskais pieaugums ir nevis 0,49 kā atsūtītajā vēstulē bet gan 0,49 + PVN = 0.59  Spied uz atkritumu spaiņa, lai redzētu vēstuli!

Tākā man ir 0,36m3 konteiners ko izved 2x mēnesī tad man pa vecam bija 29,48 LVL gadā… bet pēc tarifu celšanas sanāks 34,60, kas ir vesels 5čuks gadā uz KATRU Ķekavas novada mājsaimniecību… un tie ir daudzi tūkstoši latu gadā! Precīzāk sakot – saskaņā ar noslēgto līgumu atlikušajos 4,5 gados viņi nopelnīs vairāk kā 100 000 LVL tikai ar šo niecīgo pieaugumu vien! Un nav jau garantijas, ka šis ir pēdējais cenu kāpums. Domāju, ka mēdijiem te ir ko papētīt!

Nezinu cik tas ir ētiski no atklātā konkursa viedokļa, ka vinnējot konkursu par pakalpojuma piegādi uz 5 gadiem, jau pēc pusgada cenas tiek celtas… un iedzīvotājiem nav alternatīvas izvēles iespējas! Pie tam lēmums paredz celt tarifus nākamgad beigās atkal!

PS

Izlasīju līgumu – tur rakstīts, ka viņi var celt cik vien iedomājas, ja vien to apstiprina Ķekavas pašvaldības vadība… un kā viņiem izdevās pārliecināt pašvaldības deputātus?

8 thoughts on “Netīra lieta 2 (Nelsens)

 1. Kā tas iespējams?!

  Mums Mārupē ved vismaz 3 dažādas firmas – katram kaimiņam sava gandrīz vai. Izvēlies, ko vēlies. Maksā ap 100 latiem gadā, i par ko izved katru nedēļu, nevis 2x mēnesī un hmm … konteinera izmēru precīzi neatceros, bet ap 300 litriem būs.

  Kas jums tur notiek par ārprātu? Kā var 35 LVL mēnesī maksāt par atkritumu izvešanu? Viņi ar taksometru ved to tavu musoru?

 2. Vēstulē rakstīts, ka tieši par šādu summu sakarā ar nodokļiem pieaug Getliņu izgāztuves tarifs. Nezinu, vai arī tā pieder Nelsenam (tad varbūt būtu ko rakt), bet šāda tarifa palielināšana ar Domes akceptu izskatās pilnīgi pamatota.
  Cita lieta, ka mūsu 100 gudrie tos nodokļus skrūvē ar tādu sparu, it kā tā cerētu kādas skrūvītes savās galvās saturēt kopā…

  • nu pagaidi – pamatojumu es varu izdomāt cik uziet – degviela dārgāka, šoferi grib lielākas algas un vēl viskautkas. Ja jau tu piedalies konkursā un uzvari, tad visi šie riski bija jāņem vērā. Tagad sanāk, ka uzvarēja lētākais, kas beigās izrādīsies ievērojami dārgāks!

 3. Intereses pēc paskatījos to likumu:
  http://www.likumi.lv/doc.php?id=124707
  Skaidri redzams, ka ka likmes aug un augs vēl, tas ir fakts.
  Interesanti gan likās mērvienības. Par 1 tonnas glabāšanu 3 lati (te gan jāņem vērā, ka papildus nāk transportēšana un izgāztuvi, algas, utt.), savukārt par izvešanu iet uzskaite kubikmetros (te nu tev kā dažādu aprēķinu veicējam uzdevums – vari izrēķināt cik tu maksā valstij par sava 1 kubikmetra glabāšanu valstij un cik atkritumu kantorim; ps. man gan netapa skaidrs no tā 3. pielikuma vai ta likme ir par 1 tonnu kā vienreizējs maksājums vai gadā vai kādā citā termiņā, bet laikam jau 3 lvl par 1 tonnu saražoto atrkritumu). Neesmu pētījis kā tas notiek, bet kā tad tiek noteikts cik kubikmetrus šie izved – diez vai sver / mēra? Nu ja grib kaut ko darīt šajā lietā pēc būtības, tad var pētīt pamatojumu tam Rīgas regulatora lēmumam, bet skaidrs, ka pieaugumam jābūt, jo likmes likumā acīmredzami kāpj. Var vienīgi diskutēt par tarifa pieauguma lielumu gala patērtētājam.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.