Tagad es strādāju Microsoft

work_in_progressTieši tā. Šodien bija mana pirmā darba diena. Daudz jaunumu, un manuprāt es visai ātri iedzīvojos apstākļos. Godīgi sakot iespaids ir pozitīvs sākot jau ar tādiem sīkumiem kā Windows 7 uz darba datora un ledusskapis piekrauts ar CocaColu ( un citiem dzērieniem) ofisa virtuvē. Vispār šis ir pirmais un domāju arī pēdējais raksts par darbu Microsoft. Tāpat centīšos turpmāk blogā neaizskart tēmas nedz par Microsoft, nedz kompānijas produktiem un arī ne konkurentiem… līdz ar to turpmāk blogā vairāk par dzīvi, ceļojumiem, foto, auto un citiem personīgiem dzīves pārdzīvojumiem.

Un jā – tuvākajā laikā droši vien es vairs nelietošu nedz darbā nedz mājās iPhone un Linux. 🙂 Ar līgumu jau nav aizliegts… taču tomēr jābūt solidāram ar darbu un kolēģiem. 🙂 Tāpat atgādināšu visiem saviem lasītājiem, ka blogā rakstītais vienmēr ir un būs tikai mans absolūti privāts viedoklis un nekādā ziņā ne pie kādiem apstākļiem nevar tikt uztverts kā oficiāls viedoklis kādai no organizācijām kurās esmu iesaistīts… tai skaitā mana darbavieta.  Es lūgšu arī respektēt to un neiztaujāt par jaunajiem produktiem – Viņi visi ir fantastiski labi. 🙂

100 domas par “Tagad es strādāju Microsoft

  • Nerakstīt par Kompāniju, kurā strādā NAV mīksti. Tas ir KOREKTI. Jo personīgās domas nereti ir pretrunā ar kompānijas stratēģiju. Tāpēc, lai nebūtu lieki jādiršās ar tiem žults pūšļiem, kam dod tik ko apdirst, labāk vispār nesākt diskutēt. Negribot pašam izspruks tas, kas nav paredzēts plašākai publikai. Runa nav par slimīgu slepenību. Runa ir par IT spiegošanu konkurentu labā. Un nedod Dievs, kāds nejauši izspļauts vārds nokļūs neīstajās ausīs – var sanākt pamatīgi mēsli. Šajā gadījumā – Vigantam.

 1. krizdabz, atceries, ka Vigantam jābaro bērni un jāmaksā par māju. Viņam ir par kādu jārūpējas un uz kakla nedzīvo, attiecīgi nevar būt te MS iekšu ķidātājs, lai kā mēs to gribētu. Pilnīgi saprotu Vigantu.

 2. Eu, bet ja gribi būt pavisam solidārs ar darbu un kolēģiem, tad vajadzētu atteikties arī no Gmail lietošanas. Nezinu kā tur ar Firefox un citām konkurējošām lietām, bet izklausās jaunais darbs nav nekāds rožu dārzs ;-).

 3. Vīgant, es paredzu, ka paies kāds laiciņš (pāris mēneši) un internetos kautkur tālu un klusi uzradīsies mazs anonīms blodziņš ar insaideru ziņām no maikrosoft. neviens protams nezinās ziņu avotus.

  labi, bet vai tad tu mums pastāstiji par iepriekšējā darba zaudēšanas detaļām? neatceros. iespējams arī neuzradīsies

  • Nebūs ne mazs blodziņš ne arī iepriekšējā darba zaudēšanas detaļas. Var jau sadomāties par visādām konspirācijas teorijām, bet man šis blogs ir pašam (sirdij) izklaide un dēļ izklaides es noteikti netaisos riskēt nedz ar darbu nedz profesionālo reputāciju.
   Kā esi ievērojis, tad blogs ir ar manu īsto identitāti un tas uzliek šādu tādu atbildības nastu pašam pret sevi.

 4. N.R. Neceri. Šis Viganta ieraksts ir nepārprotams darba devēja (Microsoft) nomelnojums. Darbinieks jau pirmajā dienā sabiedrībai nepamatoti parāda, ka Microsoft ir briesmekļi, kas neciena citus nozares spēlētājus.

  Šādus tak atlaiž uzreiz, kamēr pārbaudes laiks nav beidzies.

  • tu kļūdies. Ar savu attieksmi tu parādi, ka esi reliģiski ieķēries vienā vai otrā mantiņā…. mantiņas (gadžeti) NAV dzīves galvenā sastāvdaļa. Mantiņas nāk un iet atkarībā no tā, kas kurā brīdī ir stilīgi.
   Es varu dzīvot bez bez tā… tāpat kā dzīvoju tos vairāk kā 25 gadus līdz šo mantiņu ieguvu. Nepieņemt darbu MS tikai tapēc, ka tu PRIVĀTI lieto iPhone būtu dzīves stulbākais lēmums man kā darbiniekam. Atlaist mani, par to, ka man MĀJĀS ir iPhone būtu stulbākais kompānijas lēmums… jo dsrbd ir sadarbība – es sniedzu savus pakalpojumus kompānijai, kompānija ar to nopelna naudu no kuras savukārt es iegūstu daļu. Tā ir savstarpēji izdevīga sinerģija.

   • Vispirms par mani (ja pieminēji). Man nav I-fona. Es to nemaz nemāku lietot. Manam mobīlajam ir vismaz 5.gadi un viņam pat vēl nav iebūvētas fotokameras. Ak jā. Man mājās nav interneta. Nav arī TV. Toties ir monitors 30 collu, NEC. 😛

    Ja par tēmu – man tomēr nepielec kāds Mikrosoftam sakars ar to vai darbinieks lieto/nelieto ifonu. Nemaz nerunājot, ka Mikrosofts neražo neko tādu.

    Ek, neļauj savai vismaz 700 (nesen Rīgai 800 gadu jubileju svinējām) gadus senajai verga dvēselei nākt uz āru. Pieņem pats lēmumus, nevis pakalpo.

    Savukārt doma nerakstīt par Microsoft varētu būt ļoti pareiza – jo tu nevari zināt kā var izvērsties zlobno kritiķu komentāri, piemēram, gadījums kas notiek šobrīd ir gana nesmuks 🙂

 5. man liekas, ka Vigants parāda lojalitāti un uzticamību, jo ja tu tirgo MS produkciju, tad tev arī jāzin par visiem iespējamiem gļukiem un issues. pilnībā atbalstu Viganta pozīciju. Veiksmi jaunajā darbā! 🙂

 6. Bet no otras puses, Cilvēks tikko sāka strādāt milzīgā un diezgan varenā kompānijā. Protams jābūt īpaši uzmanīgam, īpaši pirmos mēnešus. Protams, par atteikšanos no tā, ko lieto personīgi (iPhone, Linux…) būtu diezgan muļķīgi (darba līgumā taču nav rakstīts par citu ražotāju produkcijas izmantošanu personīgām vajadzībām). Cita lieta, ja atkrīt vajadzība pēc citu ražotāju pakalpojumiem. Galu galā, Vigant, Tu taču nesāksi formatēt savu mājas kompi, raut ar saknēm ārā visu Linux vidi, kur, iespējams esi uzbrūvējis kaut ko sev noderīgu. Kā arī nemeklēsi pa pasauli telefonu, kurā būs Windows Mobile OS, nolaižot iPhone podā. Un ja tā pavisam godīgi, vai tiešām pirmajā nedēļā Tu esi kļuvis par tik fanātisku Windows atbalstītāju, ka tik drastiski rīkosies pret sevi?
  Man domājās – tas gan ir bišku par traku. Protams jābūt lojālam pret darba devēju, par to šaubu nav. Bet Tav rīcības plāns jau velk uz mazohismu 🙂

 7. hehe, pasham ari gadijas vienu laiku MSaa pastradat.
  ko lai saka, videjais anti-MSists-blogeris nemaz vairak par zagtu win un ofice nav redzejis, kad iepazistas tuvak – tie produkti tiesham ir labi 🙂
  veiksmi darbaa!
  aa, un par telefoniem – nu, aizliegts jau it kaa nav, bet ms paarstavis pie klienta ar iphone… IMHO, atri pieskirs dienesta HTC 🙂

   • Tepat Latvijā vien esmu. Prieks ka atceries, ceru ka nesajauci mani ar kādu citu 😀

    Vispār dziļā pagrīdē nolīdis 😀 Ne man bloga, no kontu draugos, facebookos, twitteros vai tml. Laikam studiju gados pamatīgs perebors ar sociālo dzīvi, tad nu tagad visai mierīga vecpuiša dzīve.
    Alus, tehno, datorspēles, bābas un melnais humors gan joprojām patīk. A sīkāk bloga komentāros nerakstīšu. Pievienotā e-pasta adrese spamam, bet šad tad lasu 🙂

    Tagad par to ko citi te raxta.
    Es vispār nesaprotu nafig tev iPhone kabatā un Linux mājās.
    Linux mājās ir tiem kas apgūst datoradministrēšanu vai nu pašu Linux padziļināti pēta. Nu vai tiem kam trūcīgums+ pārspīlēts godīgums 🙂
    Un iPhone cilvēkam kurš daudz laika pavada ceļā un pie klientiem vispār jānobāzh kur tālāk. Portatīvais + mobilais internets tā ir cita aršana. Nerādīsi tak produktu prezentāciju no iPhona, man vismaz uzticība pazustu cilvēkam bez portatīvā 🙂 Un cik dzirdēts bača tam aparātam ar diez ko ilgi nevelk, a sarunas var visai ievilkties.
    iPhona faniem iesaku pagooglēt šīs spēļmantiņas (ne)pārdošanas apjomus Japānā un iemeslus tam.

    Bļaušana ka MS sux man tā vairāk uzsit ar 90o gadu 2.puses nostaļģiju, kaut gan pēc Vista iznākšanas biju gatavs atkal veco dziesmu dziedāt. Pēc W7 pārdomāju. Skrien uz urrā arī uz mana mūsu dienām no ļoooti viduvējā dzelža (Intel DualCore 2.8Ghz (nekāds ne duo vai quad), 2GB DDR2 RAM, prasc SATA cietnītis un 9400 GeForce paša lētā gala)

    Gribēju īsi raxtīt, bet aizrāvos. Soooorrrrry

  • Interesanti, kapēc tad ar APPLE kāds varētu palikt par lohu? Ja tu uzskati, ka Microsoft ir pasaules naba un viss pārējais ir pakārtots viņam, tad tu pats esi lohs.
   Es, piemēram, pavisam neesmu starā par Microsoft, bet neatļaujos aizskaroši izteikties ne par to pašu Microsoft, ne par ko citu.

   • mani 2 centi par threadu: zanda teiktajā ir pilnīgs sarkasms.

    varbūt tas tikai tādēļ ka esmu viņu saticis biš vairāk, bet man ir aizdomas ka viņam abi giganti liekas vienlīdz tizli un “pozitīvi pavērsieni” ir tikai pasmiešanās. pēc twittera pieminēšanas tas ir acīmredzams, ka džeks smejas arī par tiem idiotiem kas tik kaislīgi, svētas reliģijas pārņemti strīdas pretim. realitāte ir tāda ka vismaz pagaidām viņam “twitter hype” riebj vēl vairāk par augstākminētajiem ražotājiem.

    ar tādu tuvredzību džeki var sienā ieskriet, jums veidojas ieradums ņemt pretim visu to seklo un komerciālo ko dod interneta vide.

  • Tik tiešām! Neba jau iztiek ar Windows rīkiem vien… Vai arī pie vārtiem stāv nikns Serveris, ar daudz visādiem vairogiem… 😉 Kas, starp citu, ir pilnīgi iespējams, jo klientu versijas lietotājiem, ko piedāvā Microsoft & partneri, ir diezgan vājas (pēc paša pieredzes).

   • Muļķības. Ja jau Pentagonu varēja atķimerēt, tad jau M$ arī var tikt klāt.
    No otras puses, ja pašam nav smdzenes, tad nekāds MEGA antivīruss nepalīdzēs. Zinu cilvēkus, kas Windows-ā darbojas bez antivīrusa, un pat ar atslēgtu Firewall, un nekas 🙂 nekādu drazu nesaķer. Turpretī ir tādi, kas saliek antivīrusus, adawares, speewares, saslēdz firewallus + sēž zem aizsargāta servera, un pamanās sasūkt tādu šņagu… Es pat gribēdams nevaru neko tamlīdzīgu atrast 🙂

   • ja ar vaboleem domaati taarpi, kas skenee tiiklu, atvertos portus, utt, tad tie tiek aptureeti.
    Antiviruss, protams, ari katram lietotajam ir, un bija pat specifiski komentari kapec tas, nevis citi. pareizak, kapec nevis citi, bet tas. bet – ari to ne publiski 🙂

 8. nez, man ar liekas, ka vislabāk par M$ produktiem var uzrakstīt paši insaideri. Turklāt bieži labas idejas rodu tieši M$ cilvēku blogos. Kas tur slikts reklamēt sava uzņēmuma produktus!? Bet o.k., es jau tik tāds maziņš … 😉

  • Lai reklamētu, jābūt pilnvarai, vai tiesībām to darīt, īpaši ārpus darba vietas.
   Es domāju, ka Vigants ar laiku varētu sākt praktizēt padomu sniegšanu Microsoft klientiem. Par cik viņš ir pārdošanas speciālists, varētu “pa draugam” iekonsultēt ko, ar ko, kapēc un kā lietot Microsoft produktus. Tīri tehniska informācija. Tāds savdabīgs F1 😉

 9. Labi, ko mēs te pļurkstam pa ne par ko! Vienalga nekādus noslēpumus neizvilksim.
  Vigants varētu pastāstīt par saviem iespaidiem: Kāds kolektīvs – foršs, sirsnīgs, vai ne pārāk; kādi darba apstākļi… Nu tā, vispārējas lietas, pirmie iespaidi, otrie iespaidi 🙂 Tipa – kolas automāts… kas vel?

  • kolēģi ļoti draudzīgi, advancēti IT lietās, ļoti izpalīdzīgi jebkurā jautājumā… vēl jau visus nēesmu saticis, bet domāju, ka arī visi nesatiktie ir tik pat mērķtiecīgi, gudri savā jomā kā jau sastaptie. 🙂 Neko diži vairāk es Jums neatklāšu.

 10. Vai manu dieniņ, kas te par negāciju jūru.

  Jūs, mīļie komentētāji esat vienas lielas smirdīgas kakas 🙂 Nopietni! Kā var šitā smirdēt par to, ka TAGAD, 2009. gada rudenī jauns cilvēks, kam ir ģimene, dabūjis darbu un piedevām ne kaut kādā kaktu kantorī, bet uzņēmumā, kurā noteikti tiek nomaksāti nodokļi, ir dažādi bonusi, fantastisks CV ieraksts un vispār solis uz augšu utt. Manuprāt, tā ir laime tādam kā Vigantam un es tiešām (lai arī viņu nepazīstu) esmu par to lepns. Priecājos par ikvienu, kas šajā laikā iegūst jaunu pieredzi un pat pamanās pacelties augšup darba vietas ziņā.

  Kā arī, jums nav saprašanas ko nozīmē strādāt lielā kompānijā. Tā pat diez vai jums ir saprašana kā tas ir – būt lojālam un uzticīgam pret savu darba devēju. Un ir pilnīgi pofig, vai tas ir MS, IZZI, Apple vai Maxima.

  Vigant, malacis 🙂

 11. Jā, pilnibā piekritu dažiem komentētājiem, tadiem ka Artis. Malacis, ka tik atri atradi darbu, nesēdēji nevienu dienu valstim kaklā, bet uzreiz devies jaunos piedzīvojumos un izaicinājumos. P.S. Un par solidaritati, tas ir tiešam atbalstams solis! Veiksmigi.

 12. netisham atradu linku uz sho blogu kkur pods.lv dziljumos – nu neko, atveru saku lasit 🙂 nu pirmais iespaids – WTF dude. nu tipa esmu sacis stradat mainu telefonu to un to nerakstishu – nu tas vel taa – ir ok 🙂 ievads nekas ipash bet nu taaa. Sakshu ar jauko dalju respekt par to ka ir iespeja atrast darbu un TU to izdariji krizes laika – tas tiesham ir apsveicami 🙂 talak nereals offtopic un negacija + nelieli ironizeti un demagogjiski salidzinajumi – kaa normals cilveks var priecaties par amatu (Servisu pārdošanas vadītājs) – blin F* pardevejs – like bigest vergs kads var but – bet jaa vot priecajas jo MS 😀 WTF ja tu stradatu pie SUN IBM programetu java un vel bloga runatu par Solaris attistibu es uzreiz nomestos celjos – bet kjert nerealako kaifu no MS – WTF dude, jau 2x – es joprojam esmu autaaa ka normas 90kg vecis ar majau un sievieti var priecaties par amatu, citeju – Servisu pārdošanas vadītājs. Manuprat tas ir visai nozelojami no mana 25gadiga vecha skata punkta 😉

  es protams pastastishu ari kko par sevi lai nebutu ta ka es tikai un mani neviens nevar jo neko par mani nezin 🙂 1darbs – Valsts iestade IT supports (3gadi)
  2darbs – web izstrade (php/mysql/postgres/js)(1gads)
  3darbs – IT supports, DB uztureshana
  fetishiskie hobiji – openbsd, “embedded” sistemas

  ikmenesha darba alga uz rokas – 400ls
  dzivoju ireta dzivokli ar sievieti 😉

  ps.
  es varu saderet, ka tu tur nostradasi lidz 40gadiem, jo citur tevi vnk nekur vairak nenjems 😉

  • Neesi bišku pāršāvis pār strīpu? Ja jau tu esi tik MF coolīgs džeks, ko tu te dari? Lido uz saviem F-g augstumiem un nesmirdinies pa šajām “padibenēm”. Nosmērēsi vel savu balto WTF pūciņu 🙂 Divdesmit piecos gados tu vel joprojām esi lecīgs šmurgulis. Nekas vairāk. Un po… kur un cik darbos tu ko dari.

   • runa jau nav par to ko daru es bet par to ko dara Vigants un ka vinsh to pasniedz 😀 Romulalds taka chill chalji izskatas ka tu neseko lidzi ne topikam ne manai domai par topiku 😉 iedzer zaljo teju paelpo un esi jauks

  • box: njaa… tu patiešām nezini par ko tu runā… ja tas ko tu uzrakstīji ir karjeras saniegums kuram līdzināties, tad es laikam tomēr palikšu pie sava…
   Es ļoti ceru, ka es nostrādāšu te līdz 40 gadiem… un ja arī nē, tad mani paņems JEBKURA nopietna IT kompānijas pasaulē.

   • Tā turēt, Vigant 🙂 Optimisms un mērķtiecība. Un dzīve ies uz priekšu. box, izskatās, ir vienkārši iedomīgs.

    Es nebūt neesmu nejauks, tikai mani kaitina cilvēki, kas uzskata sevi par pārākiem, un it īpaši tad, ja viņi to brutāli bāž acīs.

    box, ja tu uzskati, ka šeit notiek muļķīga priecāšanās par muļķīgiem panākumiem, tad būtu labāk paklusējis. Neba tava nodarbošanās tagad būs jāuzskata par IT karjeras virsotni. Diez vai tava knibināšanās pa trīs darbiem būtu uzskatāma pa piemēru. Katram savs darba lauciņš, un tieši salīdzināšana šeit ir muļķīgs pasākums.

 13. Pirmkārt, apsveicu ar jauno darba vietu.
  Jāizsaka arī nožēla par Latvijas anonīmajai Internet vide raksturīgo dažu *ērgļu nesakarīgo riešanu.

  Kā tu vari iedomāties, nekādu sevišķi siltu jūtu pret atsevišķām MS pārdošanas metodēm atsevišķos tirgus segmentos man nav. Tā kā diezin vai mums profesionālajā jomā tuvākajā laikā sanāks pa ceļam :).

  Bet pirmā domā man bija tāda, ka, jo vairāk sakarīgu cilvēku strādā MS, jo pats MS sakarīgāks. Tā kā es domāju, ka priekš MS un arī mums visiem pārējiem, kam ar MS monopolu jāsadzīvo, tas, ka tagad tur strādā Vigants, ir pozitīvi.

  • Paldies.
   Komentētāji ir dažādi… es nedzēšu ārā, jo katrs viedoklis ir svarīgs un kopumā atspoguļo sabiedrības viedokli… Iespējams, mēs kļūdāmies. 🙂

   Bizness ir bizness… Šodien vienā vietā esi noderīgāks, citu dienu jau citā vietā. 🙂 Emocijas, patika, nepatika ir diezgan mainīgas lietas… ja pieejam lietām profesionāli, tad neviens no ražotājiem nav ļaunais “by default”… bet vieglāk ir konkurēt, ja zemapziņā uztver konkurentus, kā “ļaunos” 🙂

   Jebkurā gadījumā privātas attiecības nemainās… tikai sarunas būs vairāk par laiku, mašīnām un meitenēm. 🙂

   Cik svarīgi ir tirgot labu produktu, tikpat svarīgi ir labi tirgot produktu. Ideāli ir, ja labi tirgo labu produktu… Ceru, ka man izdosies!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.