KAS šodien notika Valmiermuižā? (ar foto)

Alus katls
Alus katls

Dzeršana, dzeršana un tad sarunas ap alu (dzeršanu) :). Ja nopietni, tad alus darītavas Valmiermuiža līdzīpašnieks Aigars Ruņģis ar Mika Latvja Tweetvite starpniecību uzaicināja mūs visus uz alus darītavas apskati un Valmiermuižas alus degustāciju. Bija noorganizēts arī busiņš, taču es ar ģimeni izdomājām braukt ar savu privāto auto.

Bijām ieradušies ievērojami par agru… nu apmēram pusotru stundu par agru. Pirms tam iegriezāmies arī pašā Valmierā uz gadatirgu, bet jau piebraucot bija skaidrs – ļaužu bari, stāvvietu trūkums un sastrēgums ap pilsētas centrālo apli tāds, ka pat Rīgā nav tādi manīti… tā nu izdomājām, ka labāk brauksim uz vietu un gaidīsim pasākumu Valmiermuižā.

Vispār apkārtne, kur kādreiz bijusi Muižas ēka ir salīdzinoši sakopta un  klusa. Rudenīgās lapas, saules stari un aizvadītās nakts salnas vēsums… izklaidējāmies, kā jau mācējām – pastaigājāmies, pafočējāmies un vēl šo to. Tā ap pulkstens 13:00 ieradās arī Blogeru busiņš no Rīgas. Starp citu – vai tikai tas nebija pirmais tāds Blogeru busiņš Latvijā? 🙂

Daži jau snauduļoja, daži jau bija iesildījušies ar aliem (spriežot pēc tukšajām pudelēm, kas devās miskastes virzienā. No autobusa izkāpa man pazīstamās sejas Miks Latvis, Sipps, Dabbler (kā vispār viņam ir īstais vārds?), Jānis Polis un vēl daži (vēl arī tāds pirmo reizi redzēts Ojārs). Kopā kādas 10 sejas. Kad devāmies prom, tad ieradās arī Arturs Mednis, lai ierakstītu podkāstu.

Saimnieks izrādīja ražotni, detalizēti izstāstīja par alus darīšanas procesu un galvenajām sastāvdaļām (protams neatklājot īstās sastāvdaļu proporcijas :)) kā arī parādīja visas iekārtas. Tā kā bija brīvdiena ražotnē, tad mēs varējām visur ielīst, visu apskatīt, pataustīt un tas nevienam netraucēja. Kad visas iekārtas un instrumenti bija apskatīti, stāsti par alus rašanos maģiskumu dzirdēti, tad mūs visus aicināja uz otro stāvu, kur notika lielā alus degustēšana. Mums bija iespēja pamēģināt kā nefiltrētu tā filtrētu alu.

Kopbilde degustācijas laikā
Kopbilde degustācijas laikā

Nefiltrētais, man personīgi ne pārāk gāja pie sirds, jo tomēr nedaudz sit cauri rauga garšu… Tas nepiestāv Premium klases produktam. 🙂 Filtrētais, protams bija fantastisks alus. Varu godīgi teikt, ka mani patiešām pārsteidza alus garšas un krāsas īpašības – dzidrs, vēss un nedaudz rūgtens… ar labu patīkamu pēcgaršu. 🙂 Pilnīgi un nemaz nesita cauri spirtu (kā tas ir daudzos lētajos veikalā dabonamos aliņos) un tas man noteikti patīk.

Alus

Alus tomēr ir vairāk dzēriens nevis spirta atšķaidījums ar apiņu garšu. Lai arī veikala cena šim alums esot ap latu un vairāk par puslitra pudeli, es varu ieteikt ikvienam – pamēģiniet un redzēsiet, ka ne visi aliņi ir vienādi sūdīgi vai labi. Tas būtu skaļi sacīts ka tas ir labākais Latvijā, taču uzdrošinos apgalvot, ka viens no labākajiem noteikti… bet nu kā jau ikvienai patērējamai precei – tā ir tāda gaumes lieta.

Paldies “Valmiermuižas alus” saimniekam par viesmīlību. Paldies Mikam par organizēšanu un ceru, ka man vēl kādreiz būs iespēja piedalīties līdzīgā pasākumā kādā citā vietā. PRIEKĀ! Es eju uz ledusskapi “degustēt” līdzpaņemto Valmiermuižas alu… hik…

Bildes no pasākuma pieejamas: http://picasaweb.google.com/lesausks.vigants/Valmiermuiza#

Pasākuma komentāri arī iekš Twitter: http://twitter.com/#search?q=%23valmiermuiza

3 thoughts on “KAS šodien notika Valmiermuižā? (ar foto)

  1. […] Paralēli šiem web lapu projektiem esmu uzsācis darbu jaunā un daudzsološā kompānijā EDA, kuras sastāvā es strādāju pie tā, lai nodrošinātu profesionālu un efektīvu jauno mediju pielietošanu PR kampaņās. “Jaunie mediji” ir populārs lamu vārds zināmās aprindās, taču es patiešām ticu, ka mums izdosies Latvijā šo lauciņu iekustināt pozitīvā virzienā. EDAi vēl top mājas lapa, kad tā būs gatava varēsiet uzzināt arī plašāku info par šo kompāniju. EDAs ietvaros, piemēram, tika noorganizēts nesenais Valmiermuižas blogeru pasākums. […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.