Dzīvības cena #2

Veselības aprūpes sistēma, šķiet, iet nedaudz grāvi… šodien biju Infektoloģijas centrā… absolūts klusums… nu ka neviena cilvēka… bet, lai pie ārsta pieteiktos, ir jāgaida pāris mēneši… WTF? Kapēc jāpiesakās pēc pāris mēnešiem, ja šobrīd tur visi urbina degunu? Tāpat nav īsti skaidrs kapēc intensīvi būvē jaunas piebūves? Tieši šobrīd tur rakņājas ekskavātori un braukā buldozeri… Takš 10iem tukšu ēku tagad ir Rīgā un pie Rīgas… bet tieši Infektoloģijas centram vajag jaunu piebūvi? Vai patiešām nevar izmantot kaut vai to paši Pirmo slimnīcu, kas nu jau kļuvusi daudz tukšāka? Varbūt tapēc ka Infektoloģijas centrs ir Rozentāles iepriekšējā darbavieta?

Te pirms pāris dienām rakstīju, ka man tuvs cilvēks guļ Saldus slimnīca, kas nu jau 2 dienas nav slimnīca… Vēl sestdien biju tur – man dakteri izrakstīja rēķinu par pārsimts latiem, jo redz nu jau 3 mēnešus guļ mans slimnieks… un no 1. septembra bušot jāmaksā vēl vairāk. Ko iesāktu ģimenes, kam nav iespēju apmaksāt daudzu simtu latu rēķinus?

Vairs nebūs… šorīt mana mamma aizgāja mūžībā… netērēs viņa vairs valsts pensiju fondus, SVF aizdevumus un veselības ministrijas budžetus… valsts ietaupīs, jo nebus jāmaksā arī invaliditātes pabalsts. Es ticu, ka ārsti izdarīja visu savu iespēju robežās… bet kāda dakteriem motivācija? Tu nezini vai tev vispār pēc 2 dienām būs darbs… un ja būs, tad cik maksās?

Gribētu es tieši šodien ieskatities Rozentālei acīs un saņemt godigu atbildi – vai patiešām pēc reformām sistēma strādās efektīvi un cilvēkiem būs lielākas iespējas tapt izārstētiem?

15 thoughts on “Dzīvības cena #2

 1. Vigant – Līdzjūtības arī no manas puses, krietnu cilvēku viņa izaudzinājusi un domāju, ka priecājas par to pati arī tagad.

  Bet attiecībā uz uz Rozentāli – es neticu, ka mūsu politiķiem vispār interesē cilvēciskas vērtības vai valsts attīstība kopumā… tu pats labi zini uz kādiem argumentiem tiek pamatoti lēmumi.

 2. cik vēl dzīvības prasīs šīs reformas? cik daudziem būs jāskatās, kā tuvi cilvēki mirs sāpēs? Kur ir tā lielā valsts palīdzīgā roka šādos mirkļos? Tā tikai skatās, kā vēl no tevis dabūt naudu!
  Es nemaksātu, par ko? Kādēļ vēļ pēdējos mēnešus, nedēļas, dienas pavadot šajā saulē, cilvēkam ir jādomā par rēķiniem.
  Valsts teiks, ka aiz viņiem paliek tuvinieki, kuriem jāmaksā. Es saku, ka aiz šiem cilvēkiem paliek cilvēki, kas paliek bez mātes, bez māsas, bez vecmāmiņas, bez meitas.
  Kādēļ, ja ko atņem vēl ir jāmaksā?!
  Tauta mirst…..

 3. Būtu muļķīgi, ja es izteiktu līdzjūtību, ņemot vērā, ka nepazinu viņu, un nepazīstu arī Tevi. Taču ir ļoti skumji ko tādu lasīt.
  Manējie ir mediķi. Bet viņiem ar diennakts 24 stundām ir par maz, lai kaut pusi kvalitatīvi spētu ārstēt, jo vienkārši slimnīcās trūkst ārstu. Bet ko dara 100 gudrie? Samazina medicīnā budžetu, lai tiem, kas vēl nav paspējušu atrast darbu ārzemēs, tepat LV būtu ko pasvīst.

  Koks bez neviena gala.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.