Darba meklējumos

strategyDarba meklējumos tā pat kā sēņošanā ir nepieciešama noskaņa, piemērtos apģerbs un īstās vietas. 🙂 Tā nu šodien biju nostaigājis uz frizētavu, atdevu gaišo uzvalku ķīm. tīrītavā un atjaunoju un skaisti noformēju savus CV latviski un angliski. Vai vajadzētu arī krieviski? Tagad apskatīsimies, kur varētu būt “īstās” vietas.

Vakar vakarā atradu pāris sev piemērotas vakances ārzemēs, kur pieteicos par kandidātu (Apple UK un Google Somijā). Godīgi sakot jau īsti negaidu, ka man no turienes uzrakstīs vai piezvanīs, bet nu ja nepamēgināsi, tad nekad neuzzināsi! 🙂

Tad padevu ziņu arī sev zināmajiem cilvēkiem Latvijā, kas orientējas brīvajās darba vietās un head-hunting pieprasijumā. Visticamākais, ka manas spējas drīzak noderēs Latvijā kādai starptautiskai kompānijai, kas vēlas noturēt savu apjomu vai iekarot vēl neiekarotos klientus. Viens ir skaidrs, ka Latvijā IT bizness noteikti ir butiski samazinājies… pričom visā AustrumEiropas rēģionā dzīve vairs nav salda (Kā šodien lasīju iekš db.lv, tad Elko Grupa ir samazinājies apgrozijums pa 53%). Attiecīgi domājams, ka lielāko ražotāju esošie Napoleona tirgus iekarošanas plāni lielākoties lemti neveiksmei, jo pie šāda krituma visi ražotāji ir nežēlīgi agresīvi (pašsaglabāšanās instinkts?).. cenas iet lejā, apjoms iet lejā, kopējās peļņas izgaist… un absolūtais naudas daudzums katastrofāli samazinās… klienti pērk tikai patiešam izejot no ValueForMoney principa.

Tad uz to visu skatoties ir skaidrs, ka mani pakalpojumi (klientu attiecību vadība, partneru vadība, tirgus daļas iekarošana… ko vienā vienkāršā vārdā apzimē ar “Pārdošanu”) būtu noderīga tikai atšķirīgajiem uzņēmumiem, kas šobrīd nav pārstāvēti vai pārstāvēti ļoti maz…. jo no nulles apgrozījuma ir salīdzinoši iespējams parādīt izaugsmi tirgus daļā un arī $$.

Tad vajag pieslieties kādam progresīvam uzņēmumam (Apple, Google) vai kādas esošam uzņēmumam, kas attīsta jaunu virzienu (līdz šim nepiedāvātu reģionā)…. tjipa Dell mobilie telefoni vai Jaunie Cisco Serveri…

Ceru, ka esoša priekšniecība šito nelasa… 🙂

8 thoughts on “Darba meklējumos

 1. Intereses līmenī, vai tev nav no iepriekšējās darba vietas kaut kādi ierobežojumi uz jauno darbu? Tipa, X periodu nevari strādāt konkrētajā lauciņā pie konkurentiem?

  Esmu dzirdējis, ka lielajās kompānijās tā esot (bija tas atgādījums ar, negribu sameloties, bet IT Alise laikam).

 2. rv: Darba likums
  84.pants. Konkurences ierobežojums pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanās

  (1) Darbinieka un darba devēja vienošanās par darbinieka profesionālās darbības ierobežojumu (konkurences ierobežojums) pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanās ir pieļaujama vienīgi tad, ja minētā vienošanās atbilst šādām pazīmēm:

  1) tās mērķis ir aizsargāt darba devēju no tādas darbinieka profesionālās darbības, kas var radīt konkurenci darba devēja komercdarbībai;

  2) konkurences ierobežojuma termiņš nav ilgāks par diviem gadiem, skaitot no darba tiesisko attiecību izbeigšanās dienas;

  3) attiecībā uz visu konkurences ierobežojuma laiku tā paredz darba devēja pienākumu maksāt darbiniekam atbilstošu ikmēneša atlīdzību par konkurences ierobežojuma ievērošanu.

  (2) Konkurences ierobežojums var attiekties tikai uz to darbības jomu, kurā darbinieks tika nodarbināts darba tiesisko attiecību pastāvēšanas laikā.

  (3) Vienošanās par konkurences ierobežojumu nav spēkā, ciktāl tā atbilstoši konkurences ierobežojuma veidam, apmēram, vietai un laikam, kā arī ņemot vērā darbiniekam izmaksājamo atlīdzību, uzskatāma par netaisnīgu darbinieka turpmākās profesionālās darbības ierobežojumu.

  (4) Vienošanās par konkurences ierobežojumu slēdzama rakstveidā, norādot konkurences ierobežojuma veidu, apmēru, vietu, laiku un darbiniekam izmaksājamās atlīdzības apmēru.

 3. Likums vairāk attiecas uz to, ja vēlas, lai tu nestrādātu pie konkurentiem… bet vispār tas bieži vien paredzēts darba līgumā, ka jebkurā gadijumā konfidenciāla informācija ir KONFIDENCIĀLA arī pēc darba attiecību izbeigšanas…. 🙂

  Lai nu kā… tas viss ir sīkums, un es esmu džentelmenis – ja esmu apsolījis klusēt pat biznesa noslēpumiem… tad klusēšu. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.