Tava lielā iespēja nopelnīt

Vakardien pa SWH dienas kopsavilkumā Māris Zanders atgādināja par vienu piemirstu lietu, ka krizes laikā ārzemnieki var izpirkt pa lēto Latvijas īpašumus un pēcak atkal uzvārīties. Man tas atgādināja sen piemirstu lietu –  Dzivokļu līdzsvara cenu. Līdzsvara cena ir tāda summa ko normāli attīstoties normālā valstī cilvēki ir ar mieru maksāt. Kaut kur sen lasīju, ka līdzsvara cena parasti ir viena vidējā mēnešalga par vienu kvadrātmetru kvalitatīvas dzīvesvietas. Mums bija cenu pieauguma inerce ko pastiprināja spekulanti, kredītu pieejamība un nodokļu praktiska nēesamība Nekustamajiem īpašumiem, tad arī šī lejupejoša tendence būs ar tik pat pamatīgu inerci… un cenas nokritis ievērojami zem līdzsvara cenas… (manuprāt, tas jau ir noticis) bet  ar laiku cenām stabilizējoties tās atgriezīsies ekonomiski pamatotā līmenī, jeb kaut kādā līdzsvara cenā.

Ja tagad kvalitatīvu dzīvokli jau var nopirkt par 400Ls/m2 tad uzskatu, ka tas jau ir zem līdzsvara cenas. Tāpat ir pēdejās ziņas, ka nedaudz kritis algas. Domāju, ka 5 gadu perspektīvā  salīdzinot ar šodienu algas tomēr pieaaugs (nu domāju par kādiem 20% kopā) un līdz ar to pēc 5 gadiem līdzsvara cena varētu but apmēram vienāda ar šodienas alga + 20% = ~500Ls + 100Ls = 600Ls/m2.

Tākā tagad var dabut objektus par apmēram 400Ls, tad nopērkot šo dzīvokli kā arī izīrējot uz 5iem gadiem jums tiks nosegti komunālie maksājumi kā ari nelieli ienākumi no īres.

iegādajoties 20 dzīvokļus pa 50 m2 šodien = 400 000 LVL, izīrējot tos tā ka tev paliek 100 Ls mēn par katru (1200Ls/gadā) x 20 24 000 gadā x 5 gadi = 96 000 un pārdodot beigās par 600 Ls / m2 = 600 000 = tad sanāk ka kopējie ienākumi butu 296 000 LVL. No šas summas gan jāatrēkina nost finansējuma izmaksas, kas 400 000 butu apmēram EURIBOR + 3% = un rēkinot ka EURIBOR var nedaudz pieaugt un sasniegt vidējo perioda likmi 2% tad kopējā likme 5%/gadā x 5 gadi 25% no 400 000 = 100 000LVL. attīecīgi tīrā peļņa pēc visu procentu nomaksas būtu 196 000 LVL. 🙂

Ceru, ka rosināju jums spekulatīvas pārdomas. 🙂 Vispār ja ticēt Šīnam, tad cenas vēl kritīsies…. līdz ar to biznesa keiss varetu izskatīties vēl pievilcīgāks!

Un jā… vēl jāsameklē kāda banka, kas aizdos naudu uz 5 gadiem un neprasīs nedz procentu nedz pamatsummas atmaksu periodā pa vidu un bus mierā ar dzivokļiem kā nodrošinājumu! 🙂

11 thoughts on “Tava lielā iespēja nopelnīt

 1. Būtu tā bagātība mums, kas guļ jūras dibenā. Cik izdevīgs šis bizness ar savu naudu!
  Varbūt nemaz bankā krīts speciāli nav jāprasa – jāpaņem bankas atņemtie un izsolēs nepārdotie īpašumi uz sava kakla 🙂
  Lai gan viņi paši gudri – speciālas kompānijas šim pasākumam izveido un mazos spekulantiņus pie gardā kumosiņa tā vienkārši nemaz nelaidīs.

 2. Bet vai Jūs tiešām domājat, ka, ja pašiem vidējā alga būs >400 Ls, tad visiem tā būs vidējā? Jūs esat aizdomājušies, cik patreiz ir tādi, kuriem vidējā alga ir ZEM REĀLĀ iztikas minimuma? Kuri dzīvo no rokas mutē? Kuri ar šausmām domā, kā izdzīvos ziemā, kad būs jāmaksā par apkuri? Par kādām līdzsvara cenām te iet runa? Kas to izmantos? Tu, Vigant?

 3. Romuald – piekrītu, ka ir daudzi, kas dzīvo zem iztikas minimuma, bet tāpat ir daudzi, kas pelna virs 1000Ls mēnesī… tieši tādēļ arī veidojas vidējā alga.
  Pēc statistikas legālā vidējā alga pirms nodokļiem ir 500 Ls.

 4. dēļ šitādiem un līdzīgiem”bisnesa” plāniem mēs taga esam tur kur esam. Un vēl neaizmirsīsim tādu lietu ka problēmas ar kredītu atdošanu ir jau apmēram 30% mājsaimniecību kas ”nemušas kredītu un visticamāk uz ilgu laiku būs izslēgtas no spēles. Kas te īsti notiks ar NĪ es domāju nezin neviens, man gan rādās ka ļoti daudz pamestu puspabeigtu māju un ciematu kas lēnām p;arvērtīsies graustos

 5. Vigant, vidējā alga mūsu valstī tiek aprēķināta TEORĒTISKI! Un tā ir ĻOTI tāla no reālās. Tu zini, kāda reāli vidējā alga ir ārstiem slimnīcās un skolotājiem? Lielas algas mums ir tikai tiem, kas strādā pirkšanas/pārdošanas sfērā. Un tie jau i bez Zandera zinās ko pirkt lai pēc tam pārdotu vai izīrētu un uzvārītos. Netēmēju ne uz vienu personīgi, bet patreiz cilvēki domā kā būt paēdušiem tagad, nevis kādu piķi varēs kruķīt. Un kam tad tos sapirktos īpašumus izīrēt pēc tam? Jau tagad daudzi priecājas, ka var dabūt īrniekus par komunālajiem. Kur nu vel peļņa! Aizmirsti. Starp citu, mūsu mīļās Eiropas bankas jau sāk apsvērt domu vispār nogriezt kreditēšanas krānu Baltijas valstīs, un piedzīt izsniegtos kredītus banku līmenī.

 6. Kāda jēga rēķināt cenu pēc pirmsnodokļu algas? Ar to taču neviens reāli nevar operēt.

  500 bruto => ~300 neto alga, jo tas tad ir tas, ar ko cilveks var jārēķināties.

  P.S. Pēc, ja nemaldos, Baltijas Faktu datiem, lielāku algu par Ls 600 neto mēnesī saņem aptuveni 2% Latvijas iedzīvotāju, tā ka Ls 300 neto mēnesī varētu būt arī vēl drusku par daudz, man liktos ticamāk Ls 250 neto.

 7. Ja tā pa lielam, tad pie mums vidējo algu aprēķini ir pilnīgi garām. Jūs zinat, kādu algu saņem Latvijas Bankas prezidents? Piecas reizes lielāku, nekā ASV Bankas prezidents! Viņš viens pats palielina vidējo algu par VESELIEM procentiem, nevis desmitdaļām/simtdaļām. Un vel ņemsim visu politiķu armiju ar viņu pamatalgām un viņu papildus amatu algām? Te arī ir “mūsu” vidējā alga, kas pilnīgi neattiecas uz mums. Un ja, kā Grrr minēja, divi procenti iedzīvotāju saņem virs 600 Ls, tad cik saņem pārējie 98% iedzīvotāji? Sanāk, ka visi 98% dzīvo tā, ka ja mēneša beigās savelk galus kopā, tad ir labi. Un kāda runa var būt par dzīvojamo platību uzpirkšanu? Nākotnes fantastika – Žils Verns, tipa, varbūt tā arī būs… pēc pārdesmit gadiem 😉

 8. Vigant, un cik tas ir DAUDZI, tie kuri saņem virs 1000 Ls? Varbūt Tu strādā un citādi uzturies tādā vidē, kur pārsvarā apgrozās labi situēti silvēki. OK, tas tikai priecē (bez jokiem). Tomēr es vēroju cilvēkus, kas nestrādā ne IT jomā, ne banku sfērā, ne īpašumu sfērā. Un to “mazo” cilvēciņu pārsvars tomēr ir tiešām milzīgs. Viņi neplāno sev pat jaunu mēbeli bez akūtas vajadzības piepirkt, kur nu vēl ….kādus pāris dzīvokļus… vai mājas… piepirkt… tā… a moš noderēs… а шобы было.
  Nē, doma jau laba, bet… patreiz ir galīgi neīstais laiks tādām manipulācijām.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.