Lattelecom virszemes TV – nav ne vainas! :)

lattelecom virszemes dekoders tv starKamēr visiem masveida mirstīgajiem būs pieejams Lattelecom Virszemes TV tikai no 15. augusta, tikmēr es jau pāris nedēļas testēju. Šodien riskējot ar savu vienīgo (?) dzīvību rāpos uz salīdzinoši nestabilām kāpnēm lai pie Jumta spāres piestiprinātu koku ar antenu galā. Papētīju karti uz kuru pusi tieši tas TV tornis ir, nomērķēju tā apmēram un paskatījos, lai tuvāko kaimiņu skurstenis kāds nebūtu pa ceļam un pieskrūvēju (kopā, laikam sanāk kādi 10.metru augstumā no zemes.). MAn līdz TV tornim ir ~25km tiešā līnijā un šķiet priekšā nevajadzētu būt nekam lielam (kalnam, vai ēkai).

Palaidu meklētāju un uzraiz atrada visus kanālus. Visi kanāli uzrāda signāla stiprumu un kvalitāti virs puses (nu tur dzeltenzaļi vai zaļi)… Tad nu varu padalīties ar labo, kas jau nu ir ar šo risinājumu (vēlāk arī par slikto) .

LAbumiņi:

1. TV kanāli ir ļoti kvalitatīvi. Godīgi varu teikt, ka vizuāli (uz aci tā teikt) nevaru atšķirt no SAT kvalitātes.

2. TV kanālu piedāvājums ir vispusīgs

3. Pagaidām visi kanāli ir par brīvu, bet kad būs jāmaksā, tad solās būt ļoti pieejami, salīdzinot ar VIASAT abonēšanu.. neskatoties uz to, ka iekārtas tika izsniegtas bez maksas… pat viens lats nebija jāmaksā. 🙂

4. Iekārtai ir vairākas izejas, bet mani iepriecināja EURO SCART esamība. Nezinātājam liekas  – kāda tur atšķirība, bet man patīk, ka ieslēdzot iekārtu uzreiz TV saprot, ka ir kaut kas foršs un pārslēdzas. Tjipa Plug-and-play.  🙂 Un tākā manam TV ir 2 SCART porti, tad kā reizi abi tagad ir aizpildīti.

5. Vairākiem kanāliem ir vairākas valodas. (ENG, RU, LV un SE?). Par zviedru valodas esamību, gan esmu pārsteigts…

6. Iekārtai ir LV interfeiss. 🙂 Patīkami!

Sliktumi – sliktumiņi

1. Nav latviešu valodas instrukcijas (webā arī neatradu). Līdzi nāca instrukcija Lietuviski. 🙂 Tākā zinu lietuviešu valodu, tad iztiku ar to. Bet dīvaini, ka līdzi nebija arī ENG un RU instrukcijas. Domāju, ka labi ja 1% LAtvijas iedzīvotāju zina lietuviski! 🙂 Padomājiet! Varbūt ir vērts nopublicēt rokasgrāmatu mājaslapā?

2. Iekārtai ir bišku debīls interfeiss.. nu galīgi ne-intuitīvs. Tā arī neiebraucu, kā normāli pārprogrammēt kanālus tā, lai LTV1 ir uz 1 pogu, LTV7 uz2 utt. Nācās čakarēties ar kaut kādiem listiem, kuriem varag papildus lietošanas instrukciju! 🙂

3. Vienā brīdī notika kaut kas dīvains – tā kā kompī izmeta paziņojumu un kaut kas kačājās pa gaisu (tjipa kādu minūti procentiņi skrēja no 1..100… tākā ka instalējas programma)

4. Nestrādā  elektroniskā programma (EPG Electronic programm guide) poga ir un pirmajās dienās pat dažiem kanāliem bija redzams, kas pa raidījumu iet un kas būs nākamais, bet šodien vairs nemanīju 😦

5. Šad tad ejot pa kanāliem nezinkāpēc pārlec kanālus. (Neuzticama pults?). Tjipa esot uz kanāla Nr5 nospiežot nākamais tev pārlec uz 7. kanālu)

6. Kanālu izvēle – Nu nav TV3… TV3+…TV6 un Visasat Baltic Sport… bet cik saprotu, tā vairāk ir Visasat mantkārības problēma.

Nu ko… pagaidām 6 : 6  🙂

15 thoughts on “Lattelecom virszemes TV – nav ne vainas! :)

 1. Ar biju paņēmis uz pāris dienām patestēt, tā kā neesmu no Rīgas un TV tornis ir aptuveni 48km laikam attālumā, nekas lab nesanāca… turpināšu lietot LTC digitālo tv, kuras kvalitāte ir daudz reiz labāka nekā tā virszemes tv… pagaidām attālāk no Rīgas ņemt nav vērts, protams, par 3,40Ls mēnesī nav ko daudz cerēt.

  man vispār nebija pamācības 😀 interfeiss īstenībā patika, diezgan ātrs salīdzinoši ar citām šāda tipa iekārtām. Tik izvietojums kur kas atrodas tāds so so.. par TV3 jā, stulbi…

 2. Šobrīd arī testēju LTC virszemes TV.. atrodos aptuveni 35 km no Rīgas, un man perfekti rāda pat ar aktīvo istabas antenu (pirku nesen un virsū bija uzraksts, ka atbalsta DBV-T), galvenais pagriezt aptuveni pret Rīgu.

  Par mīnusiem –
  1. Latviešu valodā instrukcija ir! Man nāca līdzi, un arī bija kā jam, starp parasto un pelēko kartonu… bet man kā IT cilvēkam to instrukciju nevajadzēja, visu sapratu un uzliku arī bez tās.

  2. Par interfeisu piekrītu, ir dažas nejaukas nianses, bet kopumā ātrumu nemazina 🙂

  3. Tā kā LTC šo pakalpojumu vēl testē, tad tas paziņojums norāda uz to, ka tajā brīdi tika pievienoti/noņemti kādi jauni kanāli vai mainīta esošo kanālu zona (stiprums, frekvence). Vēlāk šādā veidā tiks sūtīti arī atjauninājumi dekoderim utt.

  4. Jā, EPG ir daudz gļuki, dažiem kanāliem nerāda, dažiem rāda nepareizi… pieļauju, ka pēc testu beigām būs ok.

  5. Tā ir pults vaina, pats piefiksēju.. tas tapēc, ka taustiņi ir augstu izbīdīti (nevar saprast vai esi nospiedis vai nē, bet ja patur ilgāk, tad attiecīgi pārlec kanāli)

  6. Jā, tā arī ir, Viasat pagaidām negrib raidīt savus kanālus, bet cik zinu, šobrīd norit pārrunas par raidīšanas atsākšanu.

 3. Man ir vēl pāris sliktumiņi.
  Atrodos ~10km no Rīgas

  1. šitā kastīte man 16:9 attēlu riktīgi nemāk uzstādīt… atstāj melnas svītras uz katras malas.
  2. Kastīte čakarējas uz signāla stiprumu – man nepārtraukti raustas signāls t.i. parādās kluči. bez šīs te mantiņas – ar TV kastē iebūvēto DVB-T uztvērēju nebija nekādu klucīšu un signāls bija virs 80% (tagad tikai knapi pusīte) 😦 tas baigi traucē.
  3. tizli ir tas ka šī kastīte ir (laikam) lietuvas mežos skrūvēta, jo sava tv pulti normāli ieprogramēt nevarēju lai arī tāda fīča viņai ir paredzēta.
  4. Euro SCART lai arī nodroši na plug-n-play tas manuprāt tomēr nomaitā viņu “superīgo” HD kvalitāti.

 4. Edux: 4. vai tad tie raidīta HD kvalitāte? 🙂

  Šodien paspēlējos vēl vairāk un atkodu dažas lietas:
  1. EPG (elektroniskā programma) ir tikai tad ja tu pa kanāliem izklikšķini cauri… attiecīgi katru kanālu updeito atsevišķi.
  2. Atradu defaultās valofas uzlikšanu… bet tas gan diemžēl neatrisini problēmu ar ENG RUS kanāliem… no piemēram Disney Toons nezin kāpēc pēc noklusēšanas ir zviedriski … a man gribās lai salikt prioritātes (ja ir tad pēc prioritātes pirmo valodu): LV, RUS, ENG
  3. Man izdevās uzkārt to iekārtu šodien. 😛 Principā man vispār ir talants uzkārt iekārtas. 🙂 Nu kad ieslēdzu šams piedāvājās updeitoties… atļāvu… bet iestrēga pie 52%… 10 min pacietības… bet nekā. 😦 nekas nelīdzēja un nācās veco labo metodi pielietot – izraut no strāvas.
  4. Tā pults neprecizitāte sāk kaitināt.

  LAttelecom: ja lasat šo – nedaliet vairs tās Lietuvā ražotās TV Star kastes cilvēkiem, bet pameklējiet kaut ko kvalitatīvāku.

  Un jā… man tāpat kā Edux – signāla stiprums ir 80..90% bet dažreiz ( nu apmēram reizi minūtē) tomēr noraustās… praktiski jebkurš ārzemju kanāls. Dīvaini bet LTV1 principā iet “zvērā” un bez gļukiem!

 5. Lasot atsauksmes , daži cilvēki ir apmierināti ar Virszemes TV. Pašlaik es gan neredzu ar ko būt apmierinātam ar to jauno TV .Nopirku dekoderu visu pieslēdzu ,teikšu atklāti kā klimatiskas izmaiņas ārā: migla ,sniegs, lietus , vējš , Virszemes TV ir “mazā trusīša murgs būrītī”un kārtējais ……………………………………………………………………………………………………………………………………………., pārslēdzot atpakaļ uz analogo TV redzu visu bez problēmām un IDEĀLI. Antēna , kuru izmantoju ir paredzēta abām TV , dzīvoju tikai 25 km attālumā no Rīgas. Atliek tikai celt antēnu stipri agstāk ,mana antēna ,apmēram 6 m virs zemes, bet atkal specialisti no Lattelecom visur raksta un saka ka tas nav vajadzīgs.
  Lūk tā . Man sanāk analogā TV rāda labāk par Virszemes TV .

  • nu es pats uzliku normālu mastu un man te kaimiņi arī uzlika digitālo TV. Tev taisnība – analogo viņi varēja skatīties ar izstabas antenu, bet digitālajai nācās uzlikt nopietnu antenu uz jumta.
   Ulziekot antenu viss ir perfekti. Laikam jau neizbēgt no ” uztverošās infrastruktūras uzlabošanas” 🙂
   Esam 30 km no Rīgas.

 6. Izmēģināju Lattelecom… nospļāvos un pieliku vien šķīvi pie mājas – mazliet nepatīk, kā izskatās, bet toties viss kas attiecas uz TV signālu un kvalitāti – VIASAT – vienkārši perfekti!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.