iTablet vai Apple iNetBook

Pēdējās dažas dienas pa interneta ārēm klīst baumas, ka jau tuvākā pusgada laikā Apple varētu izlaist ilgi gaidīto iekārtu – iTablet… tā varētu būt 10..12 collas pa diogonāli liela skārienjūtīga virsma kas pēc būtības vairak līdzīnātos Lielam iPhone… Kā zināms Apple izlaiž iekārtas jau piesātināta tirgū tikai tad, ja var pielikt klāt kaut ko tādu, kas nevienam nav un ko lietotāji ļooooti vēlas (lai gan paši vēl nemaz nezin, ka kaut kas tāds ir iespējams). Te mans viedoklis, ko jaunajai iekārtai vajadzetu spēt darīt:

1. Jaunajai iekārtai vajadzetu but aprīkotai ar jau iPhone ierastām tehniskām lietām – GPS, WiFi, Kompass, Videokamera, multitouch displejs, izturīgs korpuss, vadība tikai ar pirksitiem, akselerometrs… varbut vēl FM uztvērējs un FM raidītājs kā arī videokamera priekšpusē videočatam.

2. Jaunā iekārta varētu pavērt vēl vienu lappaspusi satura digitalizācijā. Paralēli mūzikai, seriāliem un filmām, kas ir piejejamas iTunes , jaunā iekārta kvalitatīvi spētu piedāvāt baudīt arī e-grāmatas, avīzes (nevis avīžu mājas lapas, bet vairāk digitālās avīzes… līdzīgi kā Harija potera filmā… avīzes kur bilžu vietā var but arī video :)). Nenoliegšu, ka iekārta viennozīmīgi būtu pieprasīta kā video skatīšanās ierīce, jo telefona ekrāns (lai arī tomēr ļoti labs) ir nedaudz par mazu šai nodarbei.

3. Pilnīga integrācija ar digitāli-sociālo pasauli jau standartā. Facebook,  Twitter, Youtube, Flickr, Gmail utt servisi jau integrēti un ērti lietojami. Lai var uzņemt vido, fočet un to visu šārēt tā teikt on-the-fly.

4. Ērts aplikāciju veikals. Man pašam personīgi vairāk patīk iPhone operētājvide nekā PC tipa (Windows), jo tā ir vienkāršota un viegli lietojama. Minētajai iekārtai varētu būt līdzīga operētājsistemas grafiskā vide ar integrētu AppStore, kas ļautu ātri un viegli pievienot vajadzīgo programmu. Appstore man atgādina fragmentu no filmas Matrix, kur Neo mācīja dažādas lietas (kauties)… viens klikškis un tava iekārta ir papildinājusies ar tev nepieciešamajā fīčām. 🙂

5. Auto integrācija. Uzskatu ka šādai iekārtai viennozīmīgi vajag kārtīgu auto integrācijas paku – turētāju, FM raidītāju, bluetooth portu lai padarītu iekārtu par pārnēsājamu Auto infotaiment iekārtu. Navigācija, mūzika, video un atvasinātas lietas viennozīmīgi padarītu īsaku ceļu ikvienai ģimenei. Tāpat lielākā daļa auto nav aprīkoti ar dārgajām iebuvētajām navigācijas un izklaides sistemām (kā, piemēram, Chrysler MyGig)

6. biznesa integrācija un fokuss uz biznesa klientiem. Iekārtas pamatā ieliekot stabilitāti un drošības fīčas šāda iekārta butu fantastisks biznesa riks. Tu vari vadit prezentāciju, uztaisīt interesantu un interaktīvu prezentāciju, lasit e-pastus jebkurā vietā uz ērta ekrāna, ievadīt izdarīto un pētīt atskaites. Ekrāns ir pietiekami liels tādiem uzdevumiem. Biznesa iekārtai gan ir viena kritiska lieta – svarīgi lai ir ērti un ātri iespējams ievadīt pietiekami lielu apjomu informācijas.

7. Spēļu konsole. Uzskatu, ka viens no galvenajiem dzinējspēkiem iekārtas tirdzniecībā būs tad, ja iekārta spēs but inoovatīva un pietiekami jaudīga spēļu iekārta. Cilvēki gatavi maksāt lielu naudu par sava laika izniekošanu ar datorspēlēm… tai pašaa laikā datorspēles arī ir vienas no visprasīgākajām aplikācijām attiecībā uz tehniskajām iespējām. Ja Apple izdotos uztaisīt tādu spēļu iekārtu, kas spētu iozklaidēt tautu iesaistot vēl kādus papildus maņu orgānus, tad noteikti tas būtu WOW faktōrs. 🙂

8. mistiskā One More thing lieta… jeb maģija un pielietojuma atklājums, par ko pat nēesam aizdomājušies, bet kas kļūs par standarta prasibu visiem NetBookiem jau tuvāko pāris gadu laikā. 🙂

Ko tu gribētu jaunajā iekārtā?

8 thoughts on “iTablet vai Apple iNetBook

 1. Wallaby: … nav jau aizliegts pasapņot! 🙂
  Varētu jau gribēt arī (bet cerības noteikti ir zem 1%):
  1. Digitālo virszemes TV
  2. XM (satelīta) radio
  3. Latviešu valodu jau pirmajā versijā
  4. Speech to text funkciju (tā lai arī latviski saprot)
  5. 30Mpx kameru ar 20x optisko zoom.
  6. vismaz 1Tb SSD cietni
  7. HD video fimēsanu
  8. standartā CDMA, WiMAx, Wifi, HSPA, HUSPA
  9. Ekrānu ar HD izšķirtspēju (1200×1080)
  10. Bateriju, kas vispār nekad nav jālādē… (nu labi… vienreiz mēnesī jālādē)
  11. Visas aplikācijas bez maksas
  12. visa pasaules mūzika un video filmas bez maksas
  13. visas pasaules grāmatas elektroniskā formā bez maksas
  14. Standartā detalizēta pasaules 3D karte (lai var normāli navigācija strādāt)
  15. navigācija ar domu spēku…
  16. pinlība automātisku noreķinu sistēma (kaut kāda viltīga)

  Bet .. c’mon… pamodīsimies… es ticu, ka labi, ja viena no manis minētajām fīčām parādīsies kāda no apple produktiem tuvāko pāris gadu laikā!

 2. Kā parasti visi jūsmotāji atstāj aiz borta nelielu, bet svarīgu niansīti – baterijas dzīves laiku…
  Mūsdienu iekārtām tas ir katastrofisks, bateriju ietilpība aug tikai tik lai nodrošinātu aizvien pieaugošās aparatūras jaudas, bet nekādi kvalitatīvi lēcieni šajā jomā nenotiek.
  Patreiz esošās bateriju tehnoloģijas ir sasniegušas savus griestus.

 3. … bet es domāju, ka šis aparātiņš būs vienkārši alternatīva portatīvajam datoram. Nekas tur īpašs nebūs. Vienkārši, lai panāktu ērtu un praktisku lietošanu, lai nebūtu jāstaipa atsevišķa soma. No rīta iemet to “portfelī”, kopā ar dokumentiem, (puņķu lupatu un stellatslēgu), un prom uz darbu. Un, ja gribēs kautkādas papildus fīčas – lūdzu, Buy & Setup.
  🙂 sapņot ir labi, bet diezvai Āboļvīri izgudrojuši kārtējo riteni.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.