Laiks un tā taupīšana

Laiks ir tāda lieta, ko ikdienā mēs nepamanam… tas aizskrien, iztek, ievelkas un un visādi citādi mums nemanot un nedzirdot vairs nav. Pienāk diena un ir pēdejā stundiņa klāt. Ko esam paspējuši izdarit? Kur esam papējuši pabūt un kādas vēl miljons lietas gribētos izdarit? Šodien tēmai neraksturīgā vietā uzgāju kāda cilvēka pārdomas un ļoti vērtigus ieteikumus laika plānošanā. Es atcerejos, ka man reiz bija problēmas ar laika nepietiekamību, plānošanu, prioretizāciju. Pēdejos gados no dažādiem avotiem ir ieguts daud zun dažādu mācību kas palīdzeja daudz vieglāk paskatīties uz ikdienas darbiem un arī būt butiski produktīvākam… un pārdošanas cilvēkiem viennozimīgi ir jābut produktīviem, jo visu paspēt nevar.

1. Netērē laiku nice-to-do lietām. (ar šo punktu laikam es visvairāk grēkoju… piemēram šis blogs ir nice-to-do…. engadget.com lasīšana ir nice-to-know utt) bet pievēries viarak need-to-do. Piemēram delfi.lv lasīšanu kafijas pauzē aizvietojot ar db.lv lasīšanu viennozīmīgi lietderība uzlabojas. Uzzini noderīgas lietas par vieniem vai otriem ar klientiem saistītiem procesiem tā vietā, lai izlasītu par to, ka ugunsdzēsēji no koka gandrīz nocēla kaķi. Darba laikā laika plānošana, prioritātes un izvairīšanās no laika zagļiem viennozīmīgi palielina produktivitāti.

2. izvairies no laika zagļiem – datorspēlēm, televīzora (īpaši kaitigi it laika sērijveida slepkavas – seriāli, tvšovi, bezsatura ziņu raidījumi kā “degpunktā” vai Bingo.) Šķiet IT cilveku vidū visizplatītākā laika iznīcināšana ir seriālu kačāšana un skatīšanās masveidā. Man par laimi no tā ir izdevies izvairīties, jo man mājās ir lēns internets un nav pieejami Torrenti vispār… ziniet tik daudz brīva laika parādās vakaros! 🙂 Var kādu grāmatu izlasīt, nopļaut zālienu, paklausīties mūziku vai aizbraukt ciemos. Grito negribot ir jāatzīst, ka internets un informācija internetā ir sava veida vieglā atkarība. Pamēģini – iztiec bez datora un interneta vienu nedēļu… izrādīsies, ka patiešām neko nēesi palaidis garām.

3. Dari kaut ko kur ir rezultāts, nedari kaut ko vienkārsi aiz neko darit. Nokrāso māju, izremontē sev izstabu, uztaisi ģenerālo tīrīšanu, nomazgā auto. Pašam gandarījums par padarīto kaut arī svešiniekam var likties sīkums, vai pats par sevi saprotams. Šādu lietu darīšana ikdienā tevi pašu pieradina būt strādīgam kā arī sakārto vidi ap tevi un tavu mitekli. Ir ļoti viegli apaugt ar slinkumu… laigan dažreiz neaudz var… bet nedaudz ir ļoti slidens jēdziens. Slinkums ir kā tajā K-Rautas reklāmā – pārņem Tevi savā varā! 🙂

Neviens nav ideāls… arī es… bet cenšos laboties! 🙂    Go outside – amazing graphics! 🙂

Papildināts: Te ir labs resurs kur vairākās lapaspusēs aprakstītas dažadas pārdomas par laika efektivu izmantošanu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.