Maikls Džeksons… tikai atmiņas

Tas bija sen… škiet kādā septītā vai astotā klasē, kad manā īpašumā nonāca plakāts. Uz tā bija attēlots Maikls Džeksons ar tādu milzīgu jostu ap vidukli. kas rotāta dārgakmeņiem. Tā bija mana pirmā saskaršanās ar šo dziedātāju. Meskatoties uz vienaudžu salīdzinoši nicinošo attieksmi pre tšo dziedātāju, man tomēr Maikls Džeksons bija un palika mīļākais izpildītājs. Viņa dziesmas spēja uzmundrināt grutos brīžos un bija jauks pavadījums arī dzīves skaistākajos un emocionālākajos mirkļos.

Pirmais albūms manās rokās nonāca puslegālas “Dangerous” kasetes veidā vidusskolas laikos. Kasetei bija grāmatiņa ar vārdiem taču nēesmu pārliecināts, ka viņa bija 100% legāla. 🙂 Atkal un atkal klausoties kā arī lasot līdzi vārdus es vienlaicīgi iedziļinājos mūzikā un arī mācījos angļu valodu. (klausoties dziesmās un lasot vārdus  – tāda bija mana metode angļu valodas apguvei pašmācības ceļā… un ziniet diezgan veiksmīga izrādījās :)) Viennozimīgi vismīļākā dziesma no ši albūma bija “Black or White” ar visu to orģinālo ievadu . (diemžel embedošana lielakai daļai MJ dziesmu no YouTube ir aizliegta 😦 līdz ar to klikškini uz linka lai apskatītos video.)

Vēlāk manās rokās nonāca legālie CD diski Dangerous, Invincible un citi. Lai kliendētu iespaidu, ka MJ ir POP dziedātājs vai pat Rock izpildītājs, es jums ieteiku uzmanīgi noklausities viņa dziesmu Speachless. Šī dziesma bija un ir viens no emocionālakajiem skaņdarbiem manā dzīvē… daži to atcerēsies un sapratīs par ko es runāju… par dienu pirms tieši 4 gadiem 9. jūlijā. Pārējie – baudiet perfektu muzikālo mākslasdarbu 🙂 Speachless.

2 thoughts on “Maikls Džeksons… tikai atmiņas

  1. Lai nu kā, Maikls Džeksons varētu būt pats spilgtākais mūsdienu mākslinieks. Tā pat, kā vienā laika sprīdī bija Elviss Preslijs, citā – Sex Pistols, pa vidam Bītli, pēc tam Madonna… kas vel?

    Personīgi man viņš nekad nav bijis pirmais topā, bet nenoliedzami viņš ir veicis grandiozu darbu, varbūt pat vis grandiozāko no visiem citiem māksliniekiem. Un viņa ieguldijums pasaules mūzikas mākslā, man domājas, ir neaizmirstams. Tur ir ne tikai mūzika, tur ir kustības, stils, horiogrāfija… tur ir vesels komplekts neatkārtojamu Maikla Džeksona standartu, kas paliks kā viens no pasaules mūzikas mākslas stūrakmeņiem.

  2. Ja kas MJ bija pirmaizs muziķis, kas videoklipā nevis stāvēja uz mazas skatuvītes un ar grupu dziedāja, bet tieši viņš video klipu pārvērta par īsfilmu….
    Tagad ir pat neiedomājams video bez tur visādiem skatiem, bez laba režisora un visiem pārējiem profiem, bet iepriekš čaļi sagāja čupiņā, iededz lampiņas un nodziedāja savu dziesmu, varbūt nedaudz kamera paņēma no dažādiem skatu leņķiem bet tas viss…..
    Katru reizi, kā fanojat par kādu videoklipu, atcerieties priekšgājēju…..

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.