Izrādās, ka ASV ir AIZLIEGTS uzkrāt lietus ūdeni!!

29rain4-640Izrādās, ka šur un tur Amerikā daudzus gadus ir bijis aizliegts uzkrāt lietus ūdeni… piemēram lietus līst un jūs to ūdeni saglabajat mucā un pēcāk aplejat dārzu… bet nē… par šādu izdarību vareja nonākt cietumā. Tā tas līdz šim bija Kolorādo štatā … un joprojām ir vairākos citos štatos Amerikā. Man gan ir gruti iedomāties apstākļus KĀDĒĻ gad varas iestādes vēsturiski vispār bija aizdomājušas aizliegt to darīt? Kas kalpoja par motivātoru vispār tādu likumu rakstīt?

Nu kas šo tēmu grib dziļākpalasīt, tad laipni lūgti The New York Times lapā angļu mēlē paši lasīt.

12 thoughts on “Izrādās, ka ASV ir AIZLIEGTS uzkrāt lietus ūdeni!!

 1. Iemesli varētu būt vairāki. Visiem šiem `stulbajiem` ASV likumiem parasti par pamatu ir kāds precedents, kura rezultātā likums tiek pieņemts. Piemēram, varētu būt bijis precedents, ka stāvējusi tukša dziļa muca, kurā kāds bijis ielīdis un nav varējis tikt ārā. Tad sācies lietus , muca pielijusi pilna, indivīds nav pratis peldēt un noslīcis. Tātad turpmāk lietus ūdeni uzkrāt vairs nedrīkstēs.

 2. Man vispār IR apmeklējusi doma kādreiz sameklēt un palasīt VISUS likumus pa ASV štatiem. Stāsta, ka tur esot TĀDI kuriozi, kas normālam cilvēkam pat dzēruma trakumā vai pohu murgos nav rādijies. Tur pēc precidenta laikam varētu uzcept – da jebko. Piemēram, labs advokāts varētu iestutēt likumu par šķidruma vārīšanas (tējai, kafijai, zupai, kartupeļu vārīšanai…) aizliegumu. Var tač applaucēties! Un tādā garā. Reizēm tie amerikāņi ir izcili stulbi!

 3. 🙂 jā, tieši svētdienās, un pa galveno ielu… Citās dienās, un pa visām pārējām ielām visi staigā ar lāčiem REGULĀRI. Diez, kas kalpoja par iemeslu šādam likumam, un tā precīzajam formulējumam?
  Vel kaut kur esot tāds: “Sieviete nedrīkst iziet uz ielas braucamās daļas peldkostīmā bez lāpstas”. – Lūk šitas ir “Ģeniāli”! Kā var līdz tādai idejai vispār nonākt? 🙂

 4. šādam aizliegumam ir parasti tikai un vienīgi viens motīvs – ritumniecisko korporatīvo cūku nemitīgā dziņa pēc peļņas! respektīvi aizliegums ir tāpēc lai palielinātu ūdens patēriņu caur ūdens piegādes kompāniju, līdz ar to cilvēki vairāk maksā un lielāka peļņa

 5. Aria: Man sebringam bija rakstīts – Cars in the mirror are closer than they appear. 🙂
  Bet vispār jau likums anyway stulbs… nu kapēc jāaizliedz lietus ūdens uzkrāšana? Ja tas butu bīstami tad vispār ūdens uzkrāšanu vajadzetu aizliegt… bet kapēc tieši lietus ūdens?

 6. 1.Nevis Aria bet Arla
  2. 50-60 šesdesmitajos gados USA izmēģināja savus kodolieročus un atmosfērā nokļuva daudz radioaktīvo vielu un lai pasargātu cilvēkus no šiem radioaktīviem nokrišņiem tika radīti šie likumi.
  3.varbūt es kļūdos, bet tas ir cilvēcīgi:))

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.