Izvēles brīvība

dieva navMūsu valstī ir demokrātija un demokrātija manā izpratē ir vārda brīvība, vienlīdzība kā starp dažādiem dzimumiem tā arī starp dažādiem sociālajiem slāņiem. Tāpat demokrātijas sastāvdaļa ir arī ticības brīvība UN brīva seksuālā orientācija. Es uzskatu, ka Praids ir jāatļauj!

Lai cik ļoti baznīca šobrīd mēginātu iegut sev bonusa punktus nosodot Geju un Lezbiešu gājienu Rīgā, tomēr ir dažas lietas, ko pati baznīca aizmirst – Kristīgā ticība NAV Latviešu pārliecība par dievībām. Kristīgo ticību mums atveda uz Latviju ap 1200 gadu un ar VARU uzspieda. Mūsu seņči ticējas savām dievībā un dabas parādībām. Vai mūsdienu kristīgās baznīcas ieroči ir politika un tiesas sēdes kā cīnīties ar sev netīkamiem uzskatu paudējiem? Kopš kura laika kristīgā baznīca ir politizēta, komercializēta un tiek izmantota kā instruments atsevišķu cilvēku pārliecības paušanai?

Var jau spriest par to, ka demokrātija ir tad, kad mazakums pakļaujas vairākumam. Pieņemsim, ka ekonomiskajos procesos tas ir nepieciešams, lai uz priekšu kustētos dažadu objektu celtniecība un dažadas sociālās sistēmas… bet kopš kura laika ir AIZLIEGTS būt savādākam? Nekur jau nav rakstīts, ka kristīgā baznīca PĀRSTĀV vairāk kā 50% procentus Latvijas iedzīvotāju, lai varētu ar drošu sirdi apgalvot, ka vairākumam tas nepatīk?

Gribētu redzēt kāda būtu baznīcas sekotāju reakcija, ja es pie Aglonas augustā (nu kad tur visi sabrauc uz tiem svētkiem) izvietotu milzigu plakātu ar uzrakstu: “Visticamākais Dieva nemaz nav!“. Gribiet vai negribiet, bet man ir šads uzskats un Jums, ticīgie, nāksies ar to sadzīvot, jo mēs esam demokrātiskā valstī… pagaidām vēl…

8 domas par “Izvēles brīvība

 1. Laikam īsti neiebraucu Tavā tekstā, bet neaizmirsti, ka baznīca ir baznīca (uhh, ku man loģiski sanāca) un viņi nosodīja, nosoda un nosodīs visu, kas ir pretrunā ar viņu gadsimtos krātiem uzskatiem. Neticu, ka baznīca kādreiz atbalstīs šāda veida pasākumus. Un godīgi sakot- no baznīcas arī nemaz cits nav jāgaida. Tā iestāde ne tuvu nav strauji mainīga 🙂

 2. Praidam ceļā nestāšos, tur uzskatu brīvība un tā un man viņi netraucē, bet norise gan mani neapmierina. Varbūt es pārāk uzticos ziņām, bet ja viņi grib rīkot šo gājienu, lai paši meklē naudiņu. Es negribu maksāt par to lai viņi tur varētu plātīties. Lai brauc uz Amsterdamu un piedalās.
  Jā es ar varu izdomāt tur kustību par ekonomiskajām spuldzēm.
  Beidziet ir taču krīze, jāekonomē.

 3. Morālais un sociālās apziņas līmenis Latvijā ir graujoši zems. Un neviena krīze vai pārticība to neizmainīs. Romas impērijā ar apziņas līmeni arī bija kā bija… gan norietā, gan uzplaukuma laikā. Nu nesaprot cilvēki par ko viņi karo vai, pareizāk sakot, pret ko viņi karo..

 4. Nākošgad praids Rīgā nenotiks 😦 Viļņā būšot.
  Redz šogad ļoti mierīgi noritēja, neviens par viņiem nelikās ne zinis, līdz ar to nevar brēkt “homofobi! mūsējos apbižo!” un prasīt sponsoru naudiņu savu aktivitāšu finansēšanai.

 5. Tā teikt, uzskati var nepatikt, bet jāaizstāv tiesības tos izteikt. Man ar nav iebildumu pret praidu. Pret pārlieku izrādīšanos praidā gan es iebilstu – ja tiek pārkāptas kādas rakstītas normas, tad sodīt. Tāpat kā par alus dzeršanu vai atkritumu mešanu uz ielas 🙂

 6. Stulbais radikalisms! Laikā, kad iet ne-pārāk, prasās atrast kādu ārejo ienaidnieku – universālo slikto uz kuru tad virzīt tautas naidu. Jautājums tiek nostādīts mēs pret viņiem. Vai nu tu esi kārtīgs kristietis vai riebīgs homopedofīls, kurš sapņo pavairot homo skaitu, tādejādi traucējot normāli vairoties un virzot cilvēci uz iznīcību. Es neesmu ne par, ne pret gājienu, gribu lai man drīkst būt vienalga. Vairāk satrauc sektantu vadīta pūļa naids, kas balstīts uz stulbumu un bailēm no nezināmā. Uztveru baznīcu kā tīri politisku sabiedrisko organizāciju, gribētu tādā gadījumā, lai tā iestājas par svarīgām lietām – korupcijas novēršanu, palīdzību trūcīgajiem. Nevis velti tērē žulti uz gejiem un prezervatīviem.

 7. Esat laipni gaidīti visi interesenti Mateja baznīcā, būsim priecīgi padiskutēt par Kristu Mateja Alfas kursā. Ņemiet līdz draugus ,arī nekristiešus!

  Ar 20. septembri Mateja baznīcā svētdienās, 3. dievkalpojuma laikā,
  pl. 14:00 – “Alfa kurss”!

  Tas būs vairāku nedēļu nodarbību cikls par kristietības pamatjautājumiem.

  Kursa ietvaros būs arī iespēja ņemt dalību diskusiju grupās, apskatot speciāli izstrādātu studiju materiālu..

  Arī tu esi aicināts piedalīties Alfa kursā – vai nu kā diskusiju grupas vadītājs, vai kā dalībnieks. Šī ir lieliska iespēja, kuru piedāvāt saviem draugiem, kam ir jautājumi par kristietību.

  Pieteikšanās un tuvāka informācija alfakurss@matejs.lv

  ps/ http://www.matejs.lv ir iespēja arī noskatīties video sadaļā Alfas kurss

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.