BriiC.LV grāmatiņa – paraugstunda virtuālajai sadarbībai!

Gmail uz iPhone
Epasts pieejams 24x7

Varu godīti teikt, ka Briic.lv grāmatiņa, kas oficiāli ieraudzīs dienasgaismu jau pēc nedeļas 5. maijā, ir paraugs kā mūsdienu tehnoloģijas un virtuālā vide spēj nodrošināt visu nepieciešamo, lai no A-Z izdotu grāmatu.

WEB 2.0 elementi no idejas līdz drukāšanai

Viss sākās ar Blogu… pareizāk sakot ar Bloga ierakstu, kur Mareks lūdza padomu saviem lasītājiem. Pie šī ieraksta izveidojās diskusija un jau izkristalizējās enerģiskākie atbalstītāji. Vārdu pa vārdam un bija skaidrs, ka tā bēda nav tik liela un labi saņemoties viss notiksies. Daži e-pasti un jau pēc nedeļas satikāmies četratā, lai iepazītos klātienē (jo dabā mēs visi bijā attāli pazīstami) un izdomātu Ko, Kā, Kapēc, Kad, Kas un kādā veidā! Pēc pāris stundu aprunāšanās un kafijas krūzes plāns bija skaidrs. Pa vidu vēl bija dažas saruna izmantojot Skype un mobilo telefonu.

gmail-ar-chatu
Efektīva sadarbiba izmantojot Gmail un Čatu

Tālāk visa komunikācija un darba vide pārvācās uz Google Docs un Gmail. Tika sastādīts neliels plāns ar uzdevumiem, sataisīti aicinājumi citiem blogeriem un preses relīze ar acinājumu atbalstīt Mareka grāmatiņu. Pa to laiku Mareks pats uztaisīja Web lapu – Blogu par gramatiņas tēmu. Kā efektīvākais veids projekta popularizēšanai tika izvēlēts citu blogeru iesaistīšana tieši nopublicējot aicinājumu palīdzet. Atsaucība bija milzīga un, godīgi atzīšos, mani tas patīkami pārsteidza. Visā laika posmā atbalsta komandā aktivi izmantoja savstarpējais sazināšanās rīkus Gmail, Google Chatu un Google Docs. Īpaši gribu atzīmēt Google Docs – bija ļoti ātri un viegri visiem vienlaicīgi strādāt pie viena un tā paša projekta faila ar darāmajiem darbiem vai bilžu izvēli. Nebija jāsūta apkārt dažādas dokumentu versijas vai kaut kādi no konteksta izrauti teksti. Gmail pieejamība caur internetu no praktiski jebkuras vietas un jebkurā laikā (no iPhone, web brouzeriem) palīdzeja ātri atbildēt uz virtuālo kolēģu jautājumiem kā arī būt informētam par visu notiekošo. Tāpat tika izmantots draugiem.lv lai informētu savus draugus un draugu draugus par palīdzības nepieciešamību.

google-docs
Ar Google Docs vienlaicīgi strādājām pie vieniem un tiem pašiem dokumentiem

Kā ikdienas interesentu informēšana tika izvēlēts Twitteris (nelielām regulārām ziņām) un Blogs butiskākiem un garakiem jaunumiem. Man nav informācijas (un tas nemaz nav svarīgi) par boga apmeklējumu skaitu, bet tas viennozimīgi ļāva saglabāt saiti ar ziedotājiem kā arī palīdzeja visiem sekot līdzi kopējam naudas vākšanas progresam. Mareks bija izveidojis jauku sadaļu, kur ērti varēja ziedot izmantojot PayPal vai pārskaitījumu uz bankas kontu. Viss strādā diezgan automātiski. Paralēli Joxa noorganizēja, ka tiek safilvēts un ievietots Vimeo un YouTube neliels tāds kā promo video.

photo3
Dokumentus jebkurā brīdī varēja apskatīt un pielabot arī no telefona.

Un jau 5. maijā grāmatiņa ieraudzīs savus lasītājus. Godīgi varu teikt, ka šitik plaša virtuālo tehnoloģiju pieejamība viennozīmīgi bija pamats veiksmīgam projekta iznākumam. Pats nemanot piekēru sevi pie domas, ka virtuālā pasaule mūs ir tik ļoti “iesukusi” sevi, ka tādas lietas kā Skype, Youtube un Blogs uztveram kā pats par sevi saprotamu komunikācijas un sadarbības veidu. Es butu priecīgs, ja arī nākotnes projektos (arī lietišķos) visi dalībnieki butu tik atvērti pret šīm 21. gadsimta bezmaksas iespējām, kas nav izklaide… tie ir reāli rīki kas palīdz sasniegts reālu un taustāmu rezultātu!

One thought on “BriiC.LV grāmatiņa – paraugstunda virtuālajai sadarbībai!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.