Pirmā nedeļa ar Linux

linux-online-inc1Nu nedēļa pagājusi kopš dzīvojos ar Linux. Visā šajā posmā tikai vienu reizi vajadzeja pārlādēties uz Windows XP , kas man uz otras particijas – lai paņemtu un pārnestu Bookmarkus no Google Chrome, kas nebija nomigrēti pagaidām. Vispār mans viedoklis ir diezgan pozitīvs – ļoti viegli un ātri ir pievienot sev jaunu nepieciešamo aplikāciju – šodien ievajadzejās izgriezt vienu bildi no ekrānšaviņa – pieliku Gimp un izdarīju, ko vajag. Atzīšos, ka pietrukst Paint un/vai Google Picassa… bet tas vairāk pieraduma dēļ. Tāpat vienbrīd nevarēju pieslēgties pie Wifi, bet tas vairāk bija paša nemācēsanas dēl – pēc nelielas instruktāžas lietas notikās.

Pagaidām vidi dokumenti ko sanemu no sadarbības partneriem un kolēģiem veras vaļā normāli un arī citi nav sūdzejušies, ka kaut kas būtu ne tā.

Šobrid mans apmierinātības līmenis 4 no 5. galvenokārt tādēl. ka nākas dažas minūtes dienā veltīt, lai atrastu kā izdarīt vienu vai otru lietu, ko iekš Windows bija vienkārši, bet te tā uzreiz nevar atrast…. piemēram pēc GIMP instalācijas atradu, ka ir iespējams uztaisīt tikai aplikācijas screenshotu ar jau unstalētu speciālu programmu. 🙂

Vēl nēesmu sācis pētīt advancētās lietas… bet sagaidu daudz interesantu un noderīgu atradumu… un pats galvenais – nav jāuztraucas par licencēšanas jautājumiem. Nezinu, vai jau iepriekš minēju, tad mani noteikti sajūsmina Linuxā tas, ka operētājsistēma uzdod ļoti maz jautājumu… ja gribi dzest, tad izdzēš nevis 3x pārjautā vai patiešām es zinu ko daru. 🙂

9 thoughts on “Pirmā nedeļa ar Linux

  1. Es kaut kā neesmu sadraudzējies ar RPM distributīviem. Vai nu viņi nevarēja automātiski novilkt nepieciešamos dependencies, vai nu nemācēju. Toreiz pat video draiverus nevarēju piedabūt uz kaut kuras Fedoras un tā arī atmetu ar roku. Iespējams kaut kad vajadzētu arī Fedora paspaidīt, varbūt pat uz atsevišķa datora – lai ir kāda atšķirība, bet pagaidām Ubuntu 9.04 apmierina.

    Un paldies par Picasa linku, vajadzēs man arī uzlikt 🙂

    Btw, mēs te: http://www.xlab.lv mēģinam kaut kādus rakstus rakstīt priekš iesācējiem, varbūt, kas noder vai ir kādi ieteikumi. Pašlaik lielākā daļa priekš Ubuntu, bet stipri lielām atšķirībām nevajadzētu but.

  2. Biju palaidis diezgan daudz aplikāciju un … Šodien pirmo reizi izdevās “sastindzināt” Linuxu un taisīt Hard reset… 🙂 Tagad viss kārtībā. Iemesls šobrid īsti nav skaidrs… iespējams dators vienkārši pārkarsa un apkāras… Kļūdu nav iespējams atkārtot.

    Interesanti…

  3. Ar CTRL+ALT+Backspace nepietika, vajadzēja “Hard reset” ? Es par laimi vēl cik lietoju, neesmu uzkāris tik smagi. Parasti ar spēlēm kuras iet uz Full Screen sanāk dažreiz “šaize”, ka vajag grafisko vidi pārrestartēt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.