Pārgāju uz Linux!

linux-online-incTad nu vienā dienā (pēdejā darbadienā pirms Lieldienām) kolēgis mani saerotizēja tomēr pāriet uz Linux. Atstāju pieejas datus un devos uz tikšanos… pēc kaut kādām 2 stundām biju atpakaļ, un TAS jau bija noticis – mans dators jau bija nomigrēts uz Linux. (tiesa, gan uz atsevišķas partīcijas arī Win palika… katram gadījumam 🙂 )

Pagājušos nedēļ biju atvaļinājumā, un šodien pirmo dienu kā pilnībā daru savus darbus iekš Linux vides. Pirmie iespaidi ir pārsteidzoši labi – Linux diezgan veiksmīgi pats sevi sakopj – updeitojas, instalē visu, kas nepieciešams un viss kas ir instalēts strādā ātri un bez aizķeršanās. Izvietojums atškiras no WinXP… bet tākā biju ieradis lietot pamata lietas jau ne M$, tad īpaši produktivitāte necieta. Visu darbu varu izdarīt ar 3 sev nepieciešamajām aplikācijām…

Nu ko… dzīvosim redzesim! Varbut jūsu priekša ir nākamais Linux lietotājs un  fans! 🙂 Manj au ir prieks, ka man ir izvēles iespēja… Un pašam nemaz nebija tehniski jāiedziļinās niansēs un instalācijas procesos. Asta la vista, Windows!

PS

tagad manā dzīvē ir 3 operētājsistemas – MacOS uz iPhone, Linux uz darba datora un Vistauz mājas kompja… 🙂 dzīve visnotaļ nebūs viegla!

8 thoughts on “Pārgāju uz Linux!

 1. Par PS – tad tiešām apsveicams solis :).

  Katrā ziņā drīz vairs īsti nebūs nozīmes – kāda os griežas uz tava pc. Jo viss liecina par to – ka tipiskās “ofisa programmas” (MS vai Open office) pavisam drīz tiks izmantotas caur interneta pārlūku (FF, IE utml). Un, ja uz kompa ir tikai viena aktuālā aplikācija, tad jau ir vienalga – pārlūks jau nebūs tas, kas noēdīs visu ram. Un Intels, IBM un AMD varēs tikai štukot – kā veicināt pc spēļu industriju, lai tikai būtu pieprasījums pēc jaudīgākiem procesoriem.

 2. Guntisdk: agree… opsistēma ir kļuvusi par comodity… un vienīgais, kam ir nozīme – aplikācijām.

  MAC’us pēr dēļ iLife, iPhoto un iMovie…. nejau dēļ MAC OS X… 🙂 iPhone pērk dēļ spēlēm un programmiņām un viegās lietošanas… un tur jāatzīst ir pārdomātas Operētājsistēmas priekšrocības.

 3. Vigant – es par tevi! 🙂 Linux rullē…

  Par tām distribūcijām – bez tevis nosaktajiem RedHat Enterprise linux, Fedora un Suse, var uzlikt arī Debian, Ubuntu.

  ar fedoru (pie mums) pagaidām ir pieejamas visjaunākās linux fīčas un softi. 😉

  P.S. un pārvari lomkas, nepārej uz Win… esi stiprs… Lai spēks ir ar tevi! 😀

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.