21 thoughts on “Dienas jautājums!

 1. Es piedāvāju versiju, ka 0 ar bezgalību reizinot iegūst 0 kvadrātā vai bezgalību kvadrātā.

  Runā, ka vakuumā esot bezgalīga enerģija. Vēl var teikt, ka 0 savā potenciālā ir bezgalība, jo tai vēl nav ierobežojuma.

  Man patīk doma, ka tikai pēc atbrīvošanās no “inteliģentas domāšanas” iespējams iegūt patiešām vērtīgu domas skaidrību. Tātad, jāiziet cauri nullei 🙂

  PS Nejautājiet, nepīpēju 🙂

 2. Vigant, 0 ir skaitlis, bet bezgalība – ne. Tāpēc reizināt īsti nav jēgas. Bet ja pieņemam, ka “0 reiz ābols”, “0 reiz dakšiņa”, “0 reiz cīsiņš”, utt. ir 0, tad arī “0 reiz bezgalība” ir 0.

  Tas tur Mikus links nav par “īsto” 0 un bezgalību, bet gan par bezgalīgi mazas un bezgalīgi lielas vērtības reizināšanu, kas nepārtrauktajā matemātikā patiešām ir viena no nenoteiktībām.

 3. Doma par 0 atnāca.
  Vai 0 ātrums nozīmē, ka nekā nav? Tikai to, ka mērāmais objekts nekustās attiecībā pret mērītāju. Ja priekšmetam nav svara, tad var gadīties, ka nav gravitātes.
  Ar bezgalību it kā viss skaidrs – tā pēc nosaukuma pārsniedz cilvēka prāta robežas un tā arī tiek pieņemta. Vienlaicīgi cilvēks muļķīgi pieņem, ka saprot 0. Pet pēc loģikas cilvēkam būtu jābūt pilnīgam idiotam, lai saprastu absolūtu neko 🙂 Cilvēks iedomājas, ka spēj noteikti pateikt, kas rodas, kad viņam nesaprotamo bezgalību reizina ar viņam it kā saprotamo 0. Lai kaut cik saprastu 0 jeb NEKO, droši vien jābūt baigajam faķīram vai vismaz S.Hokingam.

  Mūsu ikdienas ierobežotajā darbības laukā gan viss pa vecam: 0x3=0, 3×0=0.

  Jautru nedēļu!

 4. Bet ja pieņem, ka nulle ir kaut kas tik mazs, ka uzskatam, ka tas nav nekas… nu pat stāvošs objekts pārvietojas kaut vai garozas kustības rezultātā 1 milimetru 1000 gados…
  Ja pieņemam ka nulle ir kaut kas neiedomājami mazs… bet bezgalība ir kaut kas neiedomājami liels… tad tomēr kaut kas beigās sanāk. 🙂 kaut kas mazs vai kaut kas liels.

  Pie tam – daudzi nekas sarēzinot ar nenormāli, neticami, neiedomājami neaptverami super lielu iespējams ka rodas kaut kas! Jo kur gan var pazust tas neiedomājami lielais?

  Te man prātā iešāvās multene: Horton hears a Who! 🙂
  Tu nekad nezini cik kas iz mazs un cik kas ir liels…

  Ehh… labs jautājums izdevās šoreiz…

 5. Nekorektība ieviesta jau pašā jautājumā, līdz ar ko atbilde uz to, protams, nav iespējama, kā jau minējis sivēna [jauns]kungs. Protams, nav tiesa, ka `arī bezgalība ir skaitlis, tikai ļoti liels`. Ja mēģinām bezgalību aizstāt ar `ļoti lielu` patvaļīgu skaitli, iznāk reizināšanas uzdevums priekš pirmklasnieka – reizinot nulli ar JEBKĀDU reālu skaitli, rezultāts būs nulle.

  Ja tomēr gribam iesaistīt jēdzienu (ne skaitli) `bezgalība`, mēs to, protams, varam darīt, piemēram, definējot tam reizināšanas operāciju. Šai reizināšanas operācija, protams, nebūs nekā kopīga ar reālo skaitļu reizināšanu (tik vien kā nosaukums), līdz ar to atbilde uz sākotnējo jautājumu kļūst tieši atkarīga no reizināšanas operācijas definēšanas semantikas tādā objektu kopā, kurā ietilpst gan jēdziens par bezgalību, gan arī reālie (vai vismaz veselie) skaitļi vai vismaz skaitlis nulle.

 6. OreMan: mbet tas ir tad, ja tu domaa kaa dators… Bet datoru izgudroja cilveeks un dators “zina” tikai to, ko cilveeks vinjam ir iemaaciijis.

  Kaadreiz cilveeki domaaja, ka zeme ir plakana… tagad domaa, ka zeme ir apalja… bet pasaule tomeer ir kljuvusi plakanaaka, ja paskataas no taas izmantoshanas viedokla:
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_World_is_Flat

  Taa kaa – es joprojaam uzskatu, ka nemeedz buut nekorektu jautaajumu… tikai mees ne uz visiem zinam atbildes! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.