Trakas lietas ar tiem likumiem

nepareizais-celjsIt kā jau valstīm vajadzētu rūpēties, lai tās būtu mājas saviem pilsoņiem un arī iekārojama dzīvesvieta ārvalstu profesionāļiem. Cilvēku daudzums parasti nozīmē arī ekonomikas apjoma pieagumu un spēju ražot lietas… kas savukārt ceļ valsts konkurētspēju. Bet tas portams neattiecas uz Latviju… mēs visu daram par spīti ekonomiskajiem principiem un pamatlikumiem… mēs apstrīdam cilvēku brīvās izvēles pamatlikumus un veidojam savu definīciju brīvai preču kustībai.

1. Nesen pieņemtais likums, kas nosaka, ka lielākajiem veikaliem obligāti būs jāizvieto attiecībajā Latvijas reģionā ražotās preces. Hmm… Tā vietā, lai palīdzētu ražotājiem būt patiešām konkurētspējīgiem un saražotu produktu ko cilvēki pieprasa un paši raujas iegādāties, mēs ejam Padomju savienībā praktizēto metodi – ja cilvēkam nebūs izvēles, tad priecāsies par to ko vispār var dabūt…. ar šo likumu mēs apstrīdam, ka tirgū lielākais noteicējs pieprasījuma/piedāvājuma princips… mēs uzdrošinamies apgalvot, ka lielāks piedāvājums = lielāks pieprasījums…. kas principā ir muļķības… pieprasījums aug TIKAI, ja cenas ir zemākas. Ja valsts vīri vēlas palielināt pieprasījumu pēc Latvijas prezes, tad efekts būs tikai un vienīgi samazinot cenu… ar esošo likumu panāks tikai to, ka tirgotājiem pieaugs izmaksas administrējot un uzturot uzspiesto piedāvājumu…. kā arī atvērs ierēdņiem vēl vienu lodziņu, kur mēģināt piekasīties un kārtējo reizi tirgotājus kontrolēt.

2. Šodien pieņemtais politiskais likums, kas nosaka, ka Latvijas iedzīvotāji Latvijas teritorijā nevarēs vadīt ārzemēs reģistrētu auto! Kas tas ir par nežēlīgāko murgu? Ja es esmu Latvijas iedzīvotājs un es strādāju Lietuvas uzņēmumā Lietuvā tad es nedrīkstēšu atbraukt ciemos pat pie savas vecmāmiņas uz Latviju? Tas nozīmēs, ka mana parādīšanās Latvijas teritorijā būs noziegums!  Izrādās, ka šādi gadījumi (strādā citā valstī) un vēl vesela kaudze ir izņēmumi… toties būs jādodas barot birokrātisko aparātu, jo būs nepieciešama speciāla atļauja. Padomājiet paši! Pie tam manas attīstītās “muguras smadzenes” nojauš, ka šis likums īstenībā ir tikai platforma… tāds kā ievads nodokļu paaugstināšanai… es jūtu, ka nākamais solis būs būtiski paaugstināt automašīnas lietošanas “gada maksu”, jeb ceļu nodokli. Tas nozīmēs, ka braukt ar LV reģistrētu auto mums būs drūmi dārgāk…. un sētas izeja (iespēja reģistrēt auto citā vlastī) arī ir aiznaglota.

3. Vēl vairāk cels akcīzes nodokli degvielai. Piekrītu, ka benzīns un dīzelis ir būtiska sadaļa no ekstras, jeb autovadītāju izmaksām… taču vai kāds no politiķiem ir aizdomājies, ka paaugstinot automašīnas uzturēšanas izmaksas (nodokļus, cenas degvielai utt) vienlaicīgi graus arī lauku iedzīvotāju spēju pārvietoties un veikt jelkādas nelielo saimniecību darbības nemaz nerunājot par to, ka šiem cilvēkiem nebūs iespējams aizbraukt uz tuvāko pilsētu pie ārsta vai uz veikalu pēc pārtikas… jo sabiedriskā transporta laukos praktiski nav.

Atzīšos godīgi… no pēdējo nedēļu lēmumime Saeimā man sāk palikt nedaudz bail… bail, ka nemākulīga rīzība saspīlētā situācijā mūs vēl vairāk pietuvina lietai ko nedrīkst saukt vārdā.

Ā un vēl… nevainojiet sevi… to jau ir izdarījuši tavā vietā.

6 thoughts on “Trakas lietas ar tiem likumiem

  1. Skatos visiem iepaticies godmaņa( un citu tautas kalpu)r – gudrais zoda pieturēšanas stils. Ja cilvēks iegrimis pārdomās, tad to var saprast – tas ir TV ieaudzināts žests(paldies politiķiem), tādā veidā cilvēkiem tas asociējās ar gudrību un pārdomām. Diemžēl mūsdienās šādus neverbālos signālus izmanto cilvēku mānīšanai un nepareiza priekšstata izveidei. Esiet uzmanīgi – mūsu prātu veidot tēli, jo maldīgāki tie ir – jo kroplāka realitātes uztvere.

  2. zeme: gudriem vārdiem pateikts… es tai bildē turu žokli, lai aiz brīnumiem neatkaras! 🙂

    Ja nopietni, tad uzskatu sevi par cilvēku kas aizdomājas par lietām un vienmēr veidoju savu viedokli pats… bieži vien diametrāli pretēju vairākuma sabiedŗibas pārstāvju. Šāda mana bilde arī, manuprāt, vislabāk mani raksturo.

  3. Kādas ir 3. punkta alternatīvas? vai nu vēl palielina PVN (cenas celsies ne tikai degvielai, bet tevis pieminētajam sabiedriskajam, medicīnai un visam citam), ienākuma nodokļa celšana (visi paliek worse off). Bet ja palielina akcīzi tad worse off paliek tikai relatīvi bagātāka daļa iedzīvotāju, un nabagākajiem nekas nemainās.

    Es piebiedrojos Andra Strazda viedokli, ka vajag ienākuma nodokli zemāk un akcīzes un iespējams arī PVN augšā, lai uzņēmējdarbību attīstītu.

    PS Un gruzīšanās par 2. punktu man ir pilnībā nesaprotama. Ja tiek pastāvīgi izmantoti Latvijas autoceļi, apgaismojums, ceļa zīmes, luksafori utt. Tad kāda hrena pēc valstij ir jāļauj autovadītājiem to darīt bez maksas un dāvināt naudu kaimiņzemēm???

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.