Naudas lieta!

1_ls_skurstenslaukis_avEs daudzu gadus tādā pushobija līmenī nodarbojos ar monētu vākšanu. Katram jau ir kāds niķis uz vākšanu… man lūk tāds monētisks. Nekas nopietns un nekas komerciāls. Tas tā… sirds lieta. Patīk monētas. Monētas ļoti daudz pastāsta par citām valstīm, laikiem, valdībām, cilvēkiem. Ir kantainas, ir cauras, ir vecas un ir jaunas… ir vienādas, bet atšķirīgas. Ir netīras un spodras, ir no zelta un ir no sudraba… ir pat no alumīnija (starp citu alumīnija monētas var nolikt uz ūdens virsmas un tās negrimst)…  Visādas. Iespējams, ka dažas ir dārbas, bet iespējams, ka visas kopā neko nemaksā. 🙂 Nezinu. Tā nekad nēesmu mēģinājis novērtēt vai pārdot.

Tad nu lūk. Ja kādam ir jelkādas monētas, kuras aizņem vietu mājās sekcijā kādā glāzē vai pat kastītē, tad droši varat man tās uzdāvināt. Naudu es par monētām nemaksāju… jo es tās netirgoju un pat neprotu novērtēt… līdz ar to nēesmu arī baigi izvēlīgais. Patīk gan padomju laiku trīkapeikas gan amerikāņu 25 centu naudiņas. 

Ja nu ienāk prātā nodot monētiņas gādīgās rokās, tad droši rakstiet man e-pastu uz lesausks.vigants@gmail.com

9 thoughts on “Naudas lieta!

 1. Man tāds numismātisks niķis ar piemīt, tāpēc teikšu uzreiz- ja gribi kaut ko vērtīgu iegūt savā īpašumā, tad jārēķinās ar izdevumiem.
  Pašam ir vairāki albumi sapildīti un izdevumi dažreiz sanāk palieli, bet ar to ir jārēķinās. Pats arī esmu biezā slānī notirgojis monētas un banknotes un par cenu varu teikt sekojošu (nekas jauns un oriģināls, bet tomēr)- viss ir atkarīgs no monētas/banknotes gada un stāvokļa.
  Ja nav jausmas par cipariem, tad iesaku netā pameklēt katalogus- vienu brīdi divi *.pdf katalogi klejoja apkārt, bet pamatā tāpat viss ir balstīts uz sarunāšanu un veiksmi.
  Ja ir doma pameklēt kādu monētu, tad varu ieteikt neta vietni izsoles.lv- lai gan bieži tur ir pārspīlētas cenas, bet vismaz numismāti tur apgrozas un ir iespēja gan monētas nopirkt, gan pārdot.

 2. Uldi: es ar tirgošanu ni-ni … es vairāk hobija pēc. 🙂 Līdz ar to nedz tērēju naudu šai nodarbei, nedz pelnu naudu ar šo nodarbi. Just Fun! 🙂

  Attiecīgi, ja tev ir daudz lieku nevērtīgu monētu, vari man uzdāvināt!

  Tirgot nebūtu arī labi cita apsvēruma dēļ – gandrīz visas monētas man ir dāvinātas/atdotas par brīvu! 🙂 Ja es tirgotu, tā būtu necieņa pret dāvinātājiem.

 3. Es jau ar tikai hobija pēc- lai biznesotos ar to, tad citā līmenī jāspēlē. Bet kolekcija labāk izskatās, ka tā tiek papildināta ar kādu labu un retu eksemplāru (lasi- meklēts un nopirkts).

  Ja negribi pirkt/pārdot, tad jau vari mainīties. Gan jau Tev ir kāda monēta, kas ir pa vairākiem eksemplāriem- samaini pret kādu, kas nav un nav jāuztraucas par necieņu.

  ”Daudz un nevērtīgas monētas” ir stiepjams jēdziens- es savas liekās monētas pārdodu vai mainu. Līdz ar to tās nosaukt par nevērtīgām īsti nevar. Tā kā no manis dāvinātājs nesanāk, sorī.

  P.S.
  Ja nav noslēpums- cik Tev tās monētas ir un kā tās uzglabā?

 4. 20kg… skaidrs 🙂
  Vienu varu teikt no pieredzes- to pēdējo vārdu ”pagaidām” vari droši dzēst ārā un ierakstīt ”uz ilgu laiku”. Tici man- šķirošana un kārtošana aizņem ļooooti daudz laika (un daudz vietas) 🙂

 5. Visprātīgākais ir nopirkt albumus (vākus un monētu lapas) un sākt šķirot pa valstīm un likt katru valsti savā lapā. Pamazām varēsi vēlāk arī sakomplektēt pilnus komplektus.
  Trūkstošos eksemplārus noteikti vajag meklēt, ja vien hobijs ir kaut cik nopietnā līmenī- kolekcijas vērtība tikai augs (gan finansiāli, gan paša acīs).
  Tikai vispirms vajag pašam nolemt kāda veida kolekcija tā būs- krāsi visas monētas ar minimālām atšķirības zīmēm (gadskaitļus ieskaitot), krāsi tikai komplektus (vienalga par gadiem un naudas kaltuvēm), krāsi tikai tās, kas bijušas apgrozībā (ne jubilejas monētas), krāsi tikai Eiropu/citu reģionu, krāsi arī bankotes utt….
  Pēc tam jau vienkāršāk, ja ir kādi rāmji.
  Pamēģini izlikt dažus eksemplārus maiņai un tad jau redzēsi- ja vari ziedot dažas minūtes nelielai sarunai ar citu numismātu, tad tik uz priekšu. Savādāk tas būs tikai maiss ar monētām un nekas vairāk- ne pats vari apskatīt, ne draugiem parādīt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.