Barcamp kopsavilkums

nu tad tā… esmu izgulējies un varu pastāstīt šo to kas man personīgi šķita interesants.

 Man ir patīkams priekš, ka aci pret aci sastapu un aprunājos ar tādām latvijas blogosvēras zvaigznēm un talantiem kā Māris (nombre.lv), Mareks (briiC.lv), Kaspars (Laacz.lv), Joxa ( meitenem.lv),  Artūrs (Archija.info), Artūru Medni (jaffa.lv), Jeremy, Krist2ps, Dabbler, Atoms, Onkulis , Maksims (Mafiozi.lv), Guigo.eu,  manīju daudzus citus redzētus “interneta linkus” pakarinātus kaklā, bet personīgi nepaspēju iepazīties.

Barcamps man sākās 7. janvāra naktī… kad vēl piektdienas vakarā biju nolēmis, ka laikam tomēr prezentāciju neteisīšu, jo nu galīgi nav iedvesmas izdauzījies ar bērniem devos gulēt jau tā pēc 12:00. Gultā biju, bet mieru man nekādīgi neizdevās gūt, jo pa galvu šaudijās domas. It kā pat tēma bija – “Kādēļ blogos reklāma ir slikti!!!” Tā negulējās, negulējās līdz ap pulsten 1iem naktī nolēmu tomēr celties augšā, meklēt rokā portatīvo datoru (kas jau bija sapakot somā līdzi ņemšanai) un doties virtuvē tumsā taisīt prezentāciju.

TAS notika ļoti ātri… 6…7 slaidi iekš powerpointa, viens no standarta templeitiem un prezentācija gatava 20 minūtēs. Tad patiešām varēju ātri un mierīgi doties gulēt un ātri aizmigt! 🙂

Diena sākās kā parasti… bērni pamodināja lēkājot pa vēderu un galvu. Ātras brokastis, jau no vakara sagatavotais uzvalks. Man sieva neļauj uzstāties džinsos un džemperī… tā teikt – vīra izskats reprezentē sievas gādību… un sievas kvalitātes standarti liedz izlaist mani pa durvīm saņurcītu vai paviršu :). Pēc 10 min jau biju pie Reval. Tur pat atradās brīva stāvieta un pēc dažām minūtēm ar Laacz mēģinājām piedabūt manis BarCampam iedoto datoru vienā no prezentācijas telpām (Vista ar parasta usera tiesībām ir praktiski nelietojama 😦 .)

Tas nu bija ievads. 🙂 Ja izlasiji šitik tālu, tad sapurinies un pamosties.

Pirmā bija Ingusa Bērziņa / Delfi.lv prezentācija par to kā klasiskie mēdiji sadzīvo ar blogiem. Interesanti bija klausīties klasisko mēdiju pārstāvja stāstīto. Izdarīju secinājumus, ka vismaz delfi.lv vēl nav gatavi kvalitatīvi sadzīvot kopējā simbiozē ar blogeriem… lai gan auditoriju un apmeklējumu viennozīmīgi vēlas piesaistīt. Ceru, ka delfi.lv izdosies atrast kādu patiešām kvalitatīvu veidu kā iesaistīt blogerus savā informācijas plūsmā…. nevajag konkurēt! Sadarbība nesīs tikai augļus visiem.

Pārtrukumā man bija iespēja aprunāties ar Maksimu par viņa prezentāciju un to kā lapas ielādes ātrums pozitīvi ietekmē lapas funkcionalitāti un lietotāju rosību portālā.

Otra prezentācija ko noklausījos bija Par Twitteri kā iespējamo informāciju avotu akciju tirdzniecībai NASDAQ. Atzīšos godīgi, ka biju vairāk tieši par prezentētāja profesionālajām spējām tirgoties un efektīvi izmantot Twitter saziņas iespējas. Taču diemžēl es vīlos prezentācijā, jo lai arī cik ļoti centās, cilvēks tā arī nepateica neko konkrētu par Twitter kā rīku. Pieminēja tikai dažus finansu Twitter kanālus un vienu piemēru, kur baltoties uz baumām “veiksmīgi” nopircis akcijas… pēc grafikiem spriežot, varu teikt, ka manām acīm gan vairāk izskatījās, ka puisis ir iegrābies un nopircis lētās akcijas, ko spammeri tikai uz īsu brīdi uzcēla augšā un tās jau ir lejā un neticu, ka uzkāps vairs diezko… bet nu iespējams, ka es kļūdos.

Trešā prezentācija, kuru noklausījos bija Jeremy prezentācija par naudas pelnīšanu ar Twitter palīdzību. PRezentācija bija labi sagatavota un atzīšos godīgi, ka biju patīkami pārsteigts par Jeremy ļoti labo angļu valodu. Daži piemēri, daudz ilustrāciju. Prezentācija bija laba, diemžēl tēma bija pret manu pārliecību. Es gan uzsskatu, ka veidi, kā pelnīt twitterī īstenībā ir pielīdzināmi SPAMam e-pastā, kas savukārt pamatīgi piesārņo virtuālo vidi un ar laiku tikai nodarīs ļaunumu Twitter servisam.

Nākamā bija mana prezentācija. Tauta bija manāmi nogurusi, taču ieintriģēta par manu diezgan izaicinošo un konfrontējošo prezentāciju. Telpā bija sanākuši daudzi blogeri. Lai atdzīvinātu tautu es pielietoju klasisko prezentētāju metodi – nedaudz izvingrināt cilvēkus uztaisot pāris “vilnīšus” pa zāli. Smiekli un komentāri, bet tauta vismaz sarosījās un prezentācija varēja sākties. Zālē sēdošie bija sasēdušies diezgan klasiski – piekritēji pirmajās un otrajās rindās, idejiskie oponenti tuvāk zāles beigām. Prezentācijas laikā varēja ļoti labi novērto, ka kritika un “āķīgākie” jautājumi nāca no zāles beigām. Jautājumi bija diezgan daudz un manuprāt katrs sev kaut ko no prezentācijas varēja iegūt. Vienmēr jau būs tādi, kas atbalsta un vienmēr būs tādi, kas ir pretējās domās… labi, ka cilvēki diskutē. Ārčijs gan mēģināja mani “iedzīt stūrī”, bet man sanāca diezgan veiksmīgi “neitralizēt” paslavējot publiski viņa veikumu. 

Pēc prezentācijas man bija īsa saruna ar Krist2ps, dabbler un biezpie.nu, pēcāk satikāmies un kādas 5 min parunājāmies ar Artūru Medni (labs skats bija… mēs ar medni runājamies, bet vairāki blogeri no apkārtējiem bariņiem vēroja mūsu salīdzinoši skaļo un enerģisko diskusiju) 🙂 . Mednis ir lāga cilvēks un deva man dažus patiešām konstrutīvus ieteikumus. Uzzināju arī dažus sev tīkamus faktus par Medņa pieredzi  pelnīšanā internetā un projektu patieso (ne)ienesīgumu. Artūram vajadzētu gan par to publiski izstāstīt, lai dauzus jaunos censoņus nedaudz “nolaistu uz zemes”. 

Tad satiku un interesanti patērzēju ar vienu, manuprāt, īpaši talantīgu cilvēku (simpātiskas dāmas pavadībā) Mareku Ruskuli (briiC.lv). Manuprāt Mareks ir fantastiski talantīgs zīmētājs un mums iepriekš ir pat sanākusi šāda tāda virtuāla sadarbība. Man prieks, ka bija iespēja satikt šo cilvēku klātienē.

Tad nu gan man bija jāskrien prom no pasākuma, jo ģimenes pienākumi sauca (bija jādodas uz būvobjektu pieņemt meistaru darbus)… un jau zināju, ka svētdien nepiedalīšos. 

Vispār BarCamp Baltic 09 bija patiesi kvalitatīvi noorganizēts, augstā līmenī bija gan telpas (Reval rulz), aprīkojums (skaņa, video, web utt) gan pati organizācija – par visu visi tika informāti, un visi visūr varēja paspēt! 🙂 Tā turēt! BarCamp Baltic, manuprāt, ir viskvalitatīvākais barkams pasaulē! Un man prieks, ka arī es varēju dot savu niecīgo ieguldījumu ziedojuma, tehnikas un satura veidā.

Gaidu jau nākamo Barcampu pēc gada! 🙂

 Tiem, kas nebija, varu ieteikt īsu patiešām superīgi kvalitatīvu video apskatu:

Pats sevi iekš video manīju pat vairrākkārt.

9 thoughts on “Barcamp kopsavilkums

  1. Vispār – gādīga tev sieva – nākamreiz varbūt paņem līdzi uz BarCamp? 😉

    Heh, vislabākais moments tavā prezentācijā – uz ekrāna uzraksts: “Efect of advertising”, tad ieskrien Joha par tām uzlīmēm, lai nelīmē pa sienām. Vispār, efektīvi nostrādāja 😀 Es pats locījos gandrīz pa zemi 😀

    Bet nu jā – paldies, tev! 🙂 Tu esi malacis, ka varbūt īsi tev tur viss sanāca, bet galu galā pateici visu, ko vajadzēja pateikt 🙂 Un jā – bija arī patiess prieks tevi satikt!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s