Ekonomiskā izglītība visiem un par brīvu!

balta-cuukaBez jokiem!

Šodien (pēdējo pusgadu un vēl vismaz gadu) mums visiem, Latvijas iedzīvotājiem, tiek sniegta kārtīga ekonomiska mācībstunda. Katrs latvietis nu jau zina, kas ir inflācija, deficīts, kredīts, procenti, garantija, budžets utt. Katrs otrais ir pat paspējis apgūt “Nodokļu sistēmas pamatus” un pat praksē pārliecinājies par nodokļu izmaiņu dažādajiem pozitīvajiem un negatīvajiem efektiem. Ļoti daudzi ir paspējuši nokārtot kursa darbu vai vismaz noklausījušies lekcijas priekšmetā “Investīcijās nekustamajā īpašumā” un sāk pildīt prakstiskos darbus “Ģimenes īstermiņa budžeta plānošanā”. Vēl mums priekšā ir daži maģistrantūras priekšmeti kā “Bezdarba menedžments” un “Kriminālie noziegumi kā ienākumu veids”.

Esmu otpimists tādēļ ceru, ka eksāmenu galā (pēc pāris gadiem) nokārtosim ar atzīmi “Labi”. Neviens nevēlas redzēt atzīmju lapā vārdu “neieskaitīts”

5 thoughts on “Ekonomiskā izglītība visiem un par brīvu!

  1. Intresanti teikts un tomēr… daudzi bez šaubām var atreferēt to, ko saka, piemēram Rimšēvica kungs vai “Nasink Spešal” kungs vai vēl kāds cits, taču tas neko daudz neizsaka viņu zināšanas. Tas patiesībā izsaka tikai viņu spēju atreferēt citu teikto. Tas izsaka kādu presi viņi lasa, kādi politiķi viņiem simpatizē, kādi politiķi viņiem nepatik, kādus politiķus viņi ienīst, kas ir viņus autoritāte un tādā garā. Pavisam cits līmenis būtu, ja cilvēki paši loģiski spētu spriest, analizēt, secināt un diskutēt ar tiem, kas par to runā un kas mums par to vēsta.

  2. Cilvēki spēj arī daudz vairāk, Hidari. Tikai tagad viņi ir spiesti diskutēt, analizēt utt. par šodienu. Viņus maz interesē rītdiena. Tam, kurš ir zem ūdens, ir vienalga, kādā krāsā ir zivis – tam galvenais ir izpeldēt. Ar ko tad lai diskutē? Ja atmetam visas politiskās autoritātes, kas tad paliek pāri? Ko reāli varam es un jūs? Gudri runāt, pārspriest kādus tizlus notikumus piem. zemnieku “ceļu bloķēšanu” u.c. Kas no tā mainīsies? Vai ir jēga pievērsties negatīvam un sevi lieki uzskrūvēt? Man bija saruna lielveikalā ar kādu pensionāru par patreizējo situāciju valstī un zini, viņš sprieda ļoti vienkārši – karu, represijas un bandītus esam pārdzīvojuši, pārdzīvosim arī krīzi. Un neinteresē viņu kas tur augšā notiek, ko tur par mannu sola, viņš jau ir sapratis, ka galvenais ir izdzīvot un arī izdzīvos.

  3. Cilvēki domā. Cilvēki daudz domā… tiesa gan Latvijas iedzīvotāji ir diezgan kūtri uz rīcību, baidās no represījām un uztraucas vai darbība pēkšņi nesaviļņos arī katra indivīda mazo peļķīti. Tas ir loģiski, jo cilvēki ir diezgan nopietni “kapājušies”…. ar mazu pieredzi un sliktu izglītību, bet cilvēki cīnoties, kļūdoties un mācoties ir katrs tikuši pie tā sava mazumiņa – dzīvoklīša, auto, datora… un viņiem ir bail, ka kādu dienu tas viss būs jāatdod.

    Lielajiem vīriem galvenais uzdevums ir vadīt valsti tā, lai tas mazais indivīds strādātu efektīvāk (izglītība, darbavietas, infrastruktūra), viņam būtu iespēja lētāk nopirkt to dzīvokli kā arī viņam būtu cerība, sapņi par nākotni (drošība, ekon izaugsme)…. šobrīd ir grūti… drošība samazinās, mašīnu jāatdod, un par rītdienu ir liela neskaidrība… tapēc tauta kļūst nervoza…

  4. Tad jau Tu piekrīti, ka patreizējais valdības kurss ved ne tur, kur vajag? Varbūt, ka labāka izeja būtu samazināt nodokļus, saglabāt darbavietas, pārtraukt tautas “uzskrūvēšanu”. Naudu taču aizņēmās visas tautas vārdā, jāatdod tā būs gan man, gan Tev. Varbūt vajag nevis likt naudu savās bankās “banku stabilizēšanai”, bet ieguldīt valsts budžetā? Pavisam vienkārši – aizlāpīt caurumus un uztaisīt bezdeficīta budžetu? Un pēc viena gada krīze Latvijā būs beigusies, turklāt bez upuriem, bez īpaša stresa, varbūt pat bez grautiņiem un barikādēm?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.