LAiks un rēķiNs

 

Kamielis vai pingvīni?
Kamielis vai pingvīni?

Šķiet neizprotamākā no visām parādībām ir laiks. Zinātnieki strīdas, ka laiks ir relatīvs un ka mēs to varam kontrolēt… vadīt… pārcelt… ceļot laikā…

vai varam? Ja varam, tad tālāk tev nebūs interesanti… jo tad laiku droši vien varēs nopirkt ieejot intenetveikalā un samaksājot ar kredītkarti…

Bet laiks iet. Pat šobrīd rakstot šo ierakstu iet laiks un tuvojas tā stunda X, kad katram indivīdam TAS izbeigsies. IEspējams, ka es iztērēju šobrīd jau 99,999 % no sava laika, bet iespējams, ka tikai 0,0000000001% … bet to neviens nezina.

Ir lietas, kas mums liek justies kofortabli un vienā brīdī tās pašas lietas pēkšņi mūs apdraud. Šeit es runāju par naudu. Mēs gandrīz visi LAtvijas iedzīvotāji pēdējos gadus dzīvojām nosacītā leiputrijā, jo vienmēr varēja aizņemties naudu no kādas no kredītiestādēm… dārgāk, vai lētāk… bet varēja dabūt. Cilvēki pat neaizdomājās par atdošanu, jo bija neiedomājams optimisms – rīt es pelnīšu vairāk un tie 100LS būs tāds nieks… pat ar visiem procentiem, tas būs nieks.

PAiet laiks… mazāks vai lielāks… un tas, kas mums ir licis justies komfortabli pēkšņi kļūst par raizēm. Kādu dienu kamielis saprot, ka smiltis ir parāk daudz un tās sāk apdraudēt to brīvību, ko tik ļoti viņš centās sev iegūt aizņemoties naudu. 

Nepadomājiet slikti… es nebankrotēju! 🙂 Tikai mūsu valsts attīstība ir kā laiks… tas ir tikai viens.. šodiena ir tikai šodien un šodien pieļautās kļūdas agri vai vēlu “piestādīs rēķinu” … iespējams, ka ne mums un iespējams, ka pat mūsu bērni izspruks cauri sveikā… bēt kādu dienu rēķinu piestādīs un ar to būs jārēķinās… tas uzliek papildus atbildību par rīcību šodien. 

Un tagad iedomājieties kamieļa vietā 2,2 miljonus pingvīnu…

One thought on “LAiks un rēķiNs

  1. es vairāk slienos domāt, ka laiku tik viegli nespēsim kontrolēt – drīzāk atradīsim veidus, kā ložņāt pa telpu “pa taisno”, apejot laika graujošo saistību ar ātrumu.. bet tas jau pa citu tēmu, ne gluži par pingvīniem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.