Bezdarbs un aizceļošanas otrais vilnis!

celosanaPirms apmēram 5 gadiem daudzi jaunieši devās uz ārzemēm strādāt… gandrīz katram no mums kāds rads vai draugs ir Anglijā, Īrijā, Zviedrijā vai Norvēģijā… Daži paziņas pēdējos gadus pavada būvējot karjeru ASV un pat Saudu arābijā… viens arī Krievijā. Cilvēki dzīvo, satiek jaunus draugus, pelna naudu un apprecas… vārdu sakot jau tik ļoti iejūtas tālajās zemās, ka par atgriezšanos vairs īsti nedomā. Lielākoties cilvēki devās uz ārzemēm peļņas nolūkos – tur maksāja vairāk. 

Pēdējā laikā novēroja jauna tendence… es pat teiktu – otrais vilnis! Kad daudzi cilvēki ir spiesti doties uz ārzemēm, jo Latvijā vairs nav iespējams atrast darbu. Nerunāsim par atlīdzību… pēdējos mēnešos arī darbu grūti dabūt. Ir protams profesijas un zināšanas, kas joprojām ir pieprasītas, taču vidējā un zemākā līmeņa darbinieki ar salīdzinoši nelielu izglītību, nevienam īsti vairs te Latvijā nav vajadzīgi. Šie cilvēki ir spiesti domāt kā izdzīvot… kā nomaksāt “treknajos gados” ņemots kredītus, pirktos dzīvokļus un kā maksāt šodienu kosmiski lielos komunālo pakalpojumu rēķinus… un ja vēl kāds no ģimenes paliek bez darba…

Var jau no malas pateikt, ka esmu kļuvus drūms, vai vienkārši pesimists, bet man šis viss lika aizdomāties pirms pāris dienām, kad zvanījos darba un privātajās darīšanās pdažādiem cilvēkiem… un vienas dienas laikā es saņēmu 4 ziņas par to, ka cilvēki jau no janvāra vairs nestrādā vai no februāra būs ar lielu brīvo laiku… uz mana galda stāvēja 4 parstrīpotas vizītkartes (es tā atzīmēju tos cilvēkus, kas vairs nestrādā tajā vietā par kuru liecina vizītkarte) … 4 vienā dienā… tas ir tikpat cik pa visu 2008. gadu kopā…

PS

MAn ar darbu pagaidām (tfu tfu tfu) ir ok… vairāk skumji par citiem tuviem un pazīstamiem cilvēkiem.

3 thoughts on “Bezdarbs un aizceļošanas otrais vilnis!

  1. Kā nākas, ka ir tāds sviests: cilvēki ir, kas grib strādāt, bet darba nav? Acīmredzot vaina ir naudā, tās trūkumā. Ko darīt?

    Jāveicina apmaiņa vismaz valsts iekšienē. Varbūt jānospļaujas uz visām ES un SWF un jādrukā sava nauda, lati vai nē, nav svarīgi, un jālaiž apgrozībā NE caur kredītiem. Citādi, tēlaini runājot, nomirsim badā, sēžot pārtikas noliktavā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.