Aprēķini: Februārī sagaidu benzīna cenu 60sant/litrā

Mēs negribam piedzīvot tādu likteni kā Lietuvā, kur tiek kavēti sociālie maksājumi (kā ziņo mana vecmamma no Lietuvas, Mažeiķiem, tad viņas Lietuvas vecuma pensijas izmaksa kavējas… 😦 ).

Lai no tā izvairītos, tad Valdība spēra ārkārtas soļus un paaugstināja nodokļus atsevišķām precēm… galvenokārt benzīnam. Personīgi es atbalstu šo Valdības soli, jo tieši šobrīd degvielas cenas ir ļoti zemas un šādam solim nebūs sabiedrības pretestības. Taču valda diezgan liela nesaprašana, ko šādi palielinājumi īsti nozīmēs mūsu maziņos…

Man iešāvās prātā doma parādīt ko tad nozīmē 2 šiem nodokļu kāpumi attiecībā uz benzīna cenām. Mani aprēķini (summas ir Lati par 1000 Litriem).

 

Aprēķini
Aprēķini

No šiem aprēķiniem es personīgi (tā teikt – jūtu ar muguras smadzenēm) izdaru šādus secinājumus:

1. Degvielas cena no 1. februāra būs ap 60 santīmiem litrā (+/- 2 sant), jo nodokļu kāpums kā arī pasaules naftas cenu kāpums pēdējā mēneša laikā neļauj uzskatīt, ka izejmateriāls kļūs lētāks līdz ar to uzskatu, ka Tirgotājam (tīri par degvielu un saviem izdevumiem) nāksies ņemt kaut kur starp Šodienējiem 207 Ls par 1000 litriem līdz 250Ls par 1000 litriem…. no tā izriet, ka cena pēc nodokļu pieauguma 1. februārī būs robežās starp 576 un 627. Ņemot vērā Nestes politiku ieturēt cenu xx7, tad es minēšu, ka Nestē no 1. februāda E95 maksās vai nu 0,597 Ls par litru vai nu 0,607 Ls par litru.

2. Ja pienāks laiki kā bija 2007. gada beigās un 2008. gada sākumā (pasaules cenas būs augstas) tad mums degvielas litrs maksās tuvu 90santīmiem par litru… lai nu kā, bet, šķiet, latam par litru pāri nevajadzētu pārkāpt.

Vēlreiz atgādinu, ka mani pieņēmumi, aprēķini un secinājumi ir balstīti tikai un vienīgi uz publiski pieejamo informāciju no dažādiem avotiem kā arī viedoklis ir dziļi subjektīvs. 🙂

Tāpat piedāvāju grafiski aplūkot kā aptuveni procentuāli sastāv viena litra cena (cik tad īsti no cenas veido nodokļi):

 

Nodokļu proporcijas
Nodokļu proporcijas

 

 


3 thoughts on “Aprēķini: Februārī sagaidu benzīna cenu 60sant/litrā

  1. Reāls labums nebūs tik liels, kā plānots. Samazināsies apgrozījums, tas jau ir samazinājies, ja cena strauji pieaugs uz 0.6 vai 0.7 par litru. Interesanti, vai cenas atkal kāps uz “transporta izdevumu sadārdzināšanās” rēķina? Kad naftas cenas pasaules tirgū strauji samazinājās, mēs nekādu cenu kritumu novērot nevarējām. Kā būs tagad?

  2. Tas jau tikai sākums. Valdība strikti nepastāv uz cenas nekavējošu paaugstināšanu – tirgotāji to var darīt pēc saviem ieskatiem, uzreiz vai pakāpeniski, daļu nodokļu maksājumu ņemot uz saviem pleciem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.