2008. gada 5 labākās iPhone spēles (manuprāt)

SimCity for iPhone
SimCity for iPhone

Var jau pārpublicēt kādu no ārzemju rakstiem, taču es labprāt padalīšos ar savu pieredzi iPhone spēļu iegādē un lietošanā…. te būs mans 2008. gada TOP 5 iPhone spēles:

1. SimCity. Izdevējs: Electronic Arts Mobile. Lai arī spēle iznāca pašās gada beigās, taču tajās pāris dienās paspēja mani pamatīgi aizraut. Spēle ir nevien pilvērtīga pilsētas attīstības simulācija, bet arī demonsttrē izcilu 3D grafiku. Ir arī nelieli trūkumi – spēle nedaudz bremzē, kad pilsēta ir kārtīgi attīstījusies… izskatās, ka telefona procesors netiek galā ar uzdevumiem. Domāju, ka tuvākajās versijās viss tiks pieslīpēts. PAtiešām ļoti ērti izveidota speles vadība… Spēles pamata ideja, ir izveidot pilsēto tā teikt no pirmā sūrakmes. Attīstīt pislētu, rūpēties par elektrības pietiekamību, apūdeņošanu, drošību, izglītību un finansēm. Papildus pilsētai var uznākt dažādas bēdas (kā automātiski tā arī vari pats izaukt, piemēram, citplanētiešus). Spēle ir par maksu: 9,99 USD. Teikšu godīki… viņa ir vērta katru samaksāto dolāru..

2. Trism. Līdz ar iPhone AppStore iznākšanu parādījās arī Trism – spēle, kas uzskatāmi nodemonstrē iPhone unikālo tehnisko iespēju pielietojumu – augstas precizitātes jūtīgais ekrāns + akselerometrs dod iespēju spēlēt šo patiešām orģinālo tetris + puzzle tipa spēli. Spēle sastān no trīstūrīšiem, kas veido rindas 3jās dimansijās vienā plaknē. 🙂 savācot 3 vienādos, šie pazūd un attiecīgi krīt nākamie… nākamie krīt no tās puses, atkarībā kā tu sasver telefonu. 🙂 Vot sēdi un svārsti telefonu pa labi un pa kreisi. Trism cena ir 2,99 USD.

3. Monopoly. Šī spēle arī iznāca tikai gada beigās. Izstrādātājs arī ir Elecronic Arts. Tākā es iepriekš biju diezgan pazīstāms ar Monopoly PC versiju, tad paņēmu tīri intereses pēc. Spēle ir patiešām ļoti pietuvināta kā grafiski tā funkcionāli datora versijai. Pie vadības (īpaši lai tirgotos) ir pāris pārtijas jāpierod, bet tad tā lieta aiziet. 🙂 AI ir diezgan gudrs un galīgi neļaujas sevi iedzīt stūrī ietirgojot kaut ko lētu pa lielu naudu… Starp citu, šī ir Here and Now World edition, līdz ar to Rīga gozējas kā otrs dārgākais lauciņš. 🙂 Nu kas ir Monopols, domāju, nav jāstāsta. 🙂 Kas ir interesanti (es gan vēl nenotestēju) ir pieejama tīkla spēle caur WiFi… līdz ar to vairāki draugi var spēlēt tīklā savā starpā no saviem iPhone telefoniem. Spēles cena 7,99 USD.

4. Spore Origins. Šis arī ir Electronic Arts lolojums. Spore Origins iznāca kā pirmā 3D spēle ar akselerometra vadību. Spēlētājam ir jāpalīdz mazam organismam attīstīties un izdzīvot tā pirmājos attīstības posmos. Spēlētājs peld pa dažādiem ūdeņiem izvairoties no ienaidniekiem un apēdod mazākas būtnes un tādā veidā augot. Attīstoties ir iespējams pašam noteikt Sporas formu, acu skaitu, spuru un citu lietu skaitu un izvietojumu. Interesanta spēlīte atslodzei. spēles cena 6,99USD. Es gan uzdrošinos apgalvot, ka cena ir nedaudz par augstu un funkcionalitāte varētu būt nedaudz plašāka.

5.Crash Bandicoot Nitro Cart 3D. Braukšanas tipa spēle ar dažādām papildus izklaides lietiņām (Spridzināšanām, eļļas mucām utt) MAna mīļākā braukšanas spēlīte… tāda bērnišķīga un viegla… atslodzei. Grafika ir patiesa 3D un spēles gaita ir pielīdzināma kādai no pirmajām PC 3D braukšanas spēlēm. 🙂  Spēles cena: 5,99 USD. 

Cerams, ka nākamais gads nesīs vēl jaunas izklaides spēles un jaunus iPhone sensoru pielietojumus.

Laimīgu Jauno Gadu!

4 thoughts on “2008. gada 5 labākās iPhone spēles (manuprāt)

  1. […] 2008. gada 5 labākās iPhone spēles (manuprāt)SimCity for iPhone. Var jau pārpublicēt kādu no ārzemju rakstiem, taču es labprāt padalīšos ar savu pieredzi iPhone spēļu iegādē un lietošanā…. te būs mans 2008. gada TOP 5 iPhone spēles: 1. SimCity. Izdevējs: Electronic Arts Mobile. …https://vigants.wordpress.com/2009/01/03/2008-gada-5-labakas-iphone-speles-manuprat/ […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.