iPhone jaunumi

Ne visi jaunumi ir paši svaigākie, taču par pēdējiem 2 mēnešiem tāds neliels kopsavilkums:

1. iPhone 3G GPS strādā patiešām labi. 🙂 Lai arī pielietojums ir visai ierobežots (praktiski tikai iekš Google Maps), taču strādā ok, un arī braucot mašīnā punktiņš attiecīgi pārvietojas digitālajā kartē. Ir pat sanācis pāris reizes Rīgā izmantot (braukāju apkārt kvartālam VEF rajonā un nevaru saprast, kur tā īstā iela un adrese ir… un kur vispār es pats esmu?). Tāpatās ir interesanti, ka visas ar telefonu uzņemtās fotogrāfijas automātiski saņem datus par atrašanās vietu un šie dati glabājas katrā fotogrāfijā… ja jūs tās bildes pārkopējat datorā, tad uzreiz varat arī apskatīties, kur tās fiziski ir uzņemtas. 

 

i
iPhone 2.2 versija

2. iznākusi operētājsistēmas 2.2 versija. Cita starpā ir daži uzlabojumi, taču no savas puses varu tikai piebilst – Baterija strādā IEVĒROJAMI ilgāk. Laikam jau kodu būs kārtīgi optimizējuši. iPhone 2G lietotājiem ieteiktu izlasīt pēdējos jaunumus šajā blogā, pirms atjaunot uz 2.2… jo var gadīties problēmas at “atbrīvošanu”. Kopējais jaunumu saraksts (Boldā iezīmēju svarīgāko): 

 

Enhancements to Maps
Google Street View*
Public transit and walking directions
Display address of dropped pins
Share location via email
Decrease in call setup failures and dropped calls
Enhancements to Mail
Resolved isolated issues with scheduled fetching of email
Improved formatting of wide HTML email
Podcasts are now available for download in iTunes application (over Wi-Fi and cellular network)
Improved stability and performance of Safari
Improved sound quality of Visual Voicemail messages
Pressing Home button from any Home screen displays the first Home screen
Preference to turn on/off auto-correction in Keyboard Settings

 

Uzstādījumi
Uzstādījumi

3. iznākusi jauna iTunes versija… un kas interesanti, tad ir parādījusies jauna funkcija – sinhronizācija ar Google Contacts. 🙂 Tagad atliek tikai Lielo Brāli Goolge pierunāt sataisīt šādu pašu sinhronizāciju ar citiem kontaktu avotiem (man aktuāli Lotus Notes 8.0). Cerams, ka nākotnē būs arī standarta risinājums sinhronizācijai ar Google Calendar un Uzdevumiem… un tas viss strādās bez datora iesaistīšanas. 🙂 

 

4.  Hansabanka ir uztaisījusi jauku iPhone formatējumu (no telefona atveriet adresi ib.swedbank.lv/mobile). Veikt maksājumus, īpaši iepriekš saglabātajiem saņēmejiem ir ļoti ērti. Tagad reāli ir tākā nākotnes filmās kā rāda, kādam nepieciešams pārskaitīt naudu … paņem telefonu un čik-čik un maksājums ir veikts turpat “klienta” klātbūtnē. 🙂  Iespaidīgi, ātri un ērti. Dažas vēlmes nākotnei (ja kāds no Hansabankas, Swedbank lasa) : 

  • Sataisiet integrāciju ar telefona atrašanās vietas informāciju un piedāvājiet vienas pogas nospiešanu var atrast tuvāko filiāli vai bankomātu.
  • Sataisiet, lai ar vienas pogas nospiešanu uzreiz piezvanītu kontaktu centram (piemēram, ja karte nozaudēta vai taml)

  5. Pārejot uz jauno datoru radās problēmas ar iPhone pieslēgšanu. Izveidoju iekš Apple Discussions problēmas aprakstu un pēc kāda laiciņa saņēmu izsmeļošu atbildi, kas man arī palīdzēja. Tākā – ja Tev ir Windows Vista un iTunes neredz iPhone, tad izlasi šos padomus.

  6. Kā jau katru gadu, tad arī 2009. gada janvārī plānojas MacWorld… interesati zināt, ko šoreiz Stīvs ir sagatavojis. 🙂 Vai nākamās paaudzes iPhone (ar FM radio, DVB-T, vēl krutāku videoprocesoru un jaudīgāku procesoru ), kādu lielāku iekārtu ar skārienjūtīgu ekrānu un iespējams par iPhone Nano… mazo brāli. 🙂

  2 thoughts on “iPhone jaunumi

  Komentēt

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

  Google photo

  You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

  Connecting to %s

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.